Družstvo starších žiakov odštartovalo prípravu na nový súťažný ročník minulý utorok. Hráči absolvujú v auguste kondičný blok. Prvý týždeň bol tréning realizovaný v priestoroch Komenského sadu a záťaž bola zameraná na rozvoj sily celého tela. Snažili sme sa dodržať postupný nábeh na tréningové zaťaženie a vytrvalosť.

Žáci i junioři vyhráli o uplynulém víkendu v krásném prostředí Raškovického areálu kvalitně obsazeného turnaje. Počasí po oba dny volejbalu přálo a turnaj odehrálo v sobotu 10 týmů žáků a 24 týmů žákyň a v neděli 6 týmů juniorů a kadetů a 17 týmů juniorek a kadetek.

Starší žáci našeho klubu po sestupu ze skupiny A potvrdili v nižší skupině roli favorita a vyhráli všechna utkání. Vítězství v tomto turnaji znamená konečné páté místo v krajském přeboru.
Skupina B krajského majstrovstva starších žiakov sa hrala v nedeľu v Kopřivnici. V predchádzajúcom turnaji sme sa nedokázali udržať v najlepšej A skupine a s dlhodobou súťažou sme sa rozlúčili v B skupine. Výkonnostný rozdiel týchto skupín je evidentný a naši chlapci dokázali splniť úlohu favorita. Žiaci hrali s chuťou a s prehľadom vyhrali tri zápasy.