Druhý turnaj extraligy U20

Druhý turnaj letošní EXU20 neskončil pro náš tým výsledkově úspěšně. Nepodařilo se udržet třetí skupinu.

Trenér Ivan Pelikán:" Tak trochu jsme čekali, že půjde pro nás o komplikovaný turnaj. Myslím si, že se dlouho nestalo, aby prakticky celý základ týmu byl "mimo provoz". Jde především o hráče, kteří věkově zapadají do této kategorie a jsou herním základem družstva. Jde o smečaře Martina Šterce, který se vrací po těžkém výronu kotníku (na turnaji ale zkoušel alespoň post libera). K Martinovi se přidal s absencí Martin Žarnovický (covid) a na posledním tréninku před turnajem si zlomil malíček Ondra Poloch, který byl navíc ve velmi dobré herní formě na postu universála. Covidem byl navíc omezen i další hráč Alex Žarnovický, který je ale trochu mladší. Základ týmu tedy tvořili hráči U18 (9 hráčů). Proti nám nastoupila fyzicky vyspělá družstva s hráči o témě čtyři roky staršími, kdy většina hraje již kategorii U22... Viděno pohledem, že mladí hráči ročníku 2008 a 2009 jako Tesař, Miksa, Vlček, Janošec, Palička, Vícha, Rozšafný, Krátký a Fiala odehráli prakticky celý turnaj by mohlo být pozitvní, ale neudržení skupiny beru jako neúspěch. Osobně mě mrzí prohra se silnou Příbrami, kdy jsme vedli 2:1, ale neudrželi jsme tempo především v útoku, se kterým jsme se v důležitých momentech zápasů trápili celý turnaj. Chyběla předevší razance a výška útoku. Dalším momentem bylo vedení v prvním setu s Ústím n/L 24:22, ale nedohráli jsme si set opět útokem. Proti Novému Jičínu jsme odehráli kvalitou náš nejlepší zápas, ale prohra 1:3 mrzí méně, než neuhráné koncovky setů (ve čtvrtém 23:25). Pochválit musím ovšech celý tým za velkou bojovnost a snahu se "poprat" o lepší výsledek. Pochvalu zaslouží i dva starší hráči Michal Cirán a Martin Šterc za pomoc mladším hráčům i jejich přístup."