Jedna vítězná koncovka ze dvou možných v prostředních setech. To je výsledek naší snahy v utkání s Českými Budějovicemi. V prvním a čtvrtém setu jsme neměli šanci.
Extraliga mužů – 14. kolo
VK Ostrava – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (-17,-25,29,-19)
VK Ostrava: Vašíček, Fořt, Polynski, Mazoch, Jarosinski, Muroň, libero Vancl, Ptáček. Střídali: Blazej, Dvořák, Tříska. Trenér Richard Vlkolinský.
VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Licek, Ondrovič, Kriško, Stoilovic, Polák, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Piskáček. Trenér Vojtěch Zach.
Zpočátku obě strany bodují útokem. Po dvou přímých bodech z podání (Ondrovič, Kriško) vedou Budějovice 3:5. Oba týmy ztrátují, až dlouhou výměnu zakončí Jarosinski a srovnáváme na 8:8. Dvě Lickova esa však znovu posouvají hosty do vedení 8:11. Po nevynucených chybách Polynského a Mazocha se Budějovice odpoutávají na 9:14. Náskok pěti, šesti bodů si drží až do koncovky 15:20. K tomu dva úspěšné bloky a je to už 16:22. Jarosinského útok do autu ukončuje první set 17:25.
Ve druhém setu jako první odskakujeme my po dvou úspěšných blocích 7:5. Muroňova „deska“ nás posouvá dokonce na 10:7. Po esu Kriška Budějovice snižují na 10:11. Stejnou mincí oplácí Vašíček a při podání vymete růžek kurtu. Mazoch použije blok soupeře a vedeme 14:10. Kriškovo eso a útok Stoiloviče znamená vyrovnání 15:15. Dva naše nepodařené útoky připíší hostům další dva body 15:17. Do koncovky naši hráči drží krok 18:20. Útok hostů do autu a Dvořákem vytlučené bloky nás posouvají do vedení 21:20. Hosté dvakrát zablokují Dvořáka a následně získají dva setboly 22:24. Oba setboly odvrátíme a naopak sami se posune k setbolu 25:24. Za stavu 25:25 jde na podání Kriško, který po rozehře úspěšně zaútočí a následný úspěšný blok hostů znamená vítězství Budějovic 25:27.
Po dalekonosné smeči Kriška do autu odskakujeme jako první my 4:2. Při podání tohoto hráče pak nejenže Budějovice srovnají, ale jdou i do vedení 4:7. Jarosinski dá dva přímé body z podání a srovnává na 7:7. Hosté také několikrát bodují přímo ze servisu a vedou 10:14. Zkušení hosté si získaný náskok úspěšně hlídají až do stavu 22:18. Snižujeme na 20:22, ale zdá se, že favorit z Budějovic si vítězství v setu pohlídá. Opak je pravdou, naši hráči se nabudí po míči, který podle nich rozhodčí špatně vyhodnotil. Budějovice mají tři mečboly v řadě, ale to jim nestačí. Po neskutečné bitvě nakonec v setu vítězíme 31:29.
Na začátku čtvrtého setu sice Budějovice odskočí na 1:4, ale my srovnáváme na 4:4. Srovnaný stav se změní až po dvou našich nevynucených chybách a úspěšném bloku hostů 10:14. Zbytek setu Budějovice náskok drží a nakonec ho my svými nevynucenými chybami navyšujeme. Set končí 19:25.
Ohlasy po utkání:
Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): „Od nás pomalý rozjezd, zase jsme na něco čekali. Zlepšená hra až od toho, kdy se nám stane nějaká křivda. To je málo, jeden set je málo. Je to pořád nahoru dolů, taková houpačka. To se pak těžko nějaký zápas vyhrává.“
Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Děláme spoustu chyb a tím soupeři moc pomáháme. Pak se nadřeme, abychom to srovnali, a pak zase přijde série chyb a znovu nám ujedou. Nebýt těch chyb, tak by to byl dnes pěkný volejbal.“
Hosté:
Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Z naší strany jsme hráli volejbal jen první set, zbylé tři sety byly něco strašného. Každý si musí v hlavě probrat, jestli nás tohle baví, do dalšího zápasu musíme přistoupit úplně jinak.“
Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dva sety jsme se drželi. První set jsme měli pod kontrolou, druhý už moc ne, ale vyhráli ho. A pak naši hráči v hlavách hodně polevili, toho domácí využili a zahráli skvělou koncovku. Do čtvrtého setu jsme zjistili, že musíme hrát s plnou koncentrací a nakonec jsme ho zvládli a měli ho pod kontrolou.“

I když nám chybí ještě dohrávané domácí utkání s Odolenou Vodou, které sehrajeme 8. prosince od 17 hodin, tak vstupujeme sobotním utkáním 3. prosince od 17 hodin doma proti Jihostroji České Budějovice do odvet základní části extraligy.
V prvním utkání jsme na palubovce soupeře prohráli 3:0, kdy jsme se drželi pouze ve druhém setu, který jsme ztratili 25:23. Jihočeši stihli v první polovině základní části vystřídat trenéra, kdy na jejich lavičce skončil kouč René Dvořák a nahradil ho tamní šéftrenér mládeže Vojtěch Zach.
Jihostroj v dosavadních 12 zápasech devětkrát vyhrál. Naposledy se ale jeden z aspirantů na titul řádně zapotil na palubovce Příbrami a vyhrál až v pěti setech, kdy zkrácená hra skončila nejtěsnějším možným poměrem 15:13. Svěřenci Vojtěcha Zacha nastoupili v této sestavě: Polák, Piskáček, Licek, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídal: Giraudo.
Naše situace na posledním místě tabulky není dobrá. Naši konkurenti v boji o vyhnutí se baráži bodují. Kocouři z Příbrami uloupili bod právě Českým Budějovicím. Black Volley Beskydy porazily doma Benátky nad Jizerou. Na jisté udržení v extralize nyní ztrácíme šest bodů. Bohužel jsem nezvládli domácí utkání s předposlední Příbramí, a tak se jeví naprosto klíčové odvetné regionální derby ve Frýdku – Místku, které se bude hrát 12. prosince od 19:30 hodin před kamerami ČT Sport.
V sobotním utkání můžeme jenom překvapit. Doufejme, že náš tým podá odvážnější a kvalitnější výkon než v posledním utkání na palubovce Karlovarska. Přijďte v sobotu 3. prosince od 17 hodin podpořit náš tým v dalším extraligovém utkání.

 

Foto: Dan Kubát

Velmi důležité utkání z pohledu vyhnutí se baráži o udržení extraligy sehrajeme v sobotu 19. listopadu od 17 hodin v domácí hale Sareza proti Kocourům z Příbrami.
Na 11. místo zaručující po základní části definitivní záchranu v soutěži ztrácíme nyní tři body na Black Volley Beskydy. Z devíti utkání jsme vyhráli dvě a budeme chtít přidat třetí právě proti poslední Příbrami, která z deseti utkání vyhrála jediné. Naposledy svěřenci trenéra Petra Broma prohráli hladce v televizní pondělní dohrávce na palubovce Odoleny Vody 0:3, když ani v jednom setu nepřesáhli hranici dvaceti uhraných bodů.
Právě zkušený kouč Petr Brom nahradil na lavičce Kocourů Martina Demára, který odešel do Liberce. Příbram podobně jako náš tým musela vzhledem k omezeným finančním možnostem najet na úsporný režim a její kádr v létě opustili velmi kvalitní zahraniční hráči, kteří byli určitě ozdobou extraligy. Jednalo se o blokaře Hoberna, libero Velasia, nahrávače Dolgopolova, univerzála Johansena a smečaře Madaloze.
Novými zahraničními akvizicemi jsou brazilský smečař Duarte a jeho krajan na nahrávce Winck.
Současný kádr Příbrami:
Nahrávači – Winck, Rosenbaum
Univerzálové – Hulpach, Kohut
Blokaři – Šábrt, Torjanowicz
Smečaři – Böhm, Duarte, Jakub Ureš, Filip Ureš
Libera –Peterka
Přijďte v sobotu 19. listopadu od 17 hodin povzbudit naše hráče v tomto možná jenom z klíčových utkání letošního ročníku extraligy.

Prakticky žádný odpor jsme nekladli v posledním utkání první poloviny základní části extraligy loňskému mistrovi VK Karlovarsko a prohráli jsme hladce 3:0. Jen ve druhém setu jsme pokořili hranici 15 uhraných bodů.
Extraliga mužů – 12. kolo
VK Karlovarsko – VK ostrava 3:0 (14,17,15)
VK Ostrava: Dvořák, Vašíček, Polynski, Muroň, Mazoch, Jarosinski – libera Ptáček a Fořt. Střídali: Blažej, Vancl. Trenér Richard Vlkolinský.
Do utkání jsme nastoupili netradičně s kapitánem Fořtem na liberu, Vancl později naskočil do zápasu jako střídající smečař.
Úvod zápasu je vyrovnaný do stavu 5:5. Pak si neporadíme se skvělým podáním našeho bývalého smečaře Ihnáta. Karlovarsku hraje výborně univerzál Sasak a rázem prohráváme 13:5. Jukhami upravuje z dohrávky na 15:6. Pak patří tři rozehry nám a snižujeme na rozdíl šesti bodů (15:9). Domácí však hrají koncentrovaně. Univerzál Sasak je v útoku takřka neomylný, a když je zablokován Mazoch, prohráváme 18:10. Utkání přináší hodně technických chyb v podobě špatného postavení hráčů na podání soupeře. Při podání Weira se tohoto přestupku dopustí náš tým a ztrácíme deset bodů (21:11). První set prohráváme po zkaženém podání Dvořáka 25:14.
V úvodu druhého setu si počínáme jako bychom hráli volejbal poprvé v životě. Za stavu 5:2 si trenér Vlkolinský bere oddechový čas a je naší chaotickou hrou řádně rozezlený. Domácí šlapou jako hodinky. Naše obrana neexistuje a Sasak s Jukhamim zvyšují na 11:4. V polovině druhého setu domácí vystřídají univerzály, ale kvalita jejich hry na tomto postu neutrpí. Lamanec zvyšuje esem na 17:9. Prosazuje se také mladý střídající smečař Pastrňák (20:10). Světlým momentem je za stavu 22:11 série střídajícího Vancla na podání, kdy snížíme na 22:16. Druhý set končí zkaženým podáním Muroně (25:17).
V úvodu druhého setu brzy po útoku Mazocha do anténky prohráváme 5:2. Polynski boduje z netradičního postu pipe a snižujeme na 6:5. Po kvalitním podání Kasana zase prohráváme vyšším rozdílem (8:5). Po servisu Ihnáta je to 11:6. Lamanec s Jukhamim upravují stav na 18:9 a zápas spěje k rychlému konci. Po nevynucené chybě Muroně je rozdíl mezi oběma soupeři jedenáctibodový (22:11). Jarosinski sice upravuje čistým esem na 23:15, ale Jukhami brzy rychlé utkání ukončuje (25:15).

Na palubovce nováčka soutěže z Benátek nad Jizerou jsme uhráli jenom jeden set. Nadějí byl výkon ve třetí sadě, kdy jsme si vynutili prodloužení utkání, ale poslední část zápasu patřila jasně domácím.
Extraliga mužů – 11. kolo
Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 3:1 (22,21,-22,18)
VK Ostrava: Vašíček, Mazoch, Polynski, Muroň, Jarosinski, Fořt – Vancl. Střídali: Dvořák, Blažej. Trenér Richard Vlkolinský.
Po bodovém bloku jdou v zápase jako první do většího než bodového náskoku domácí (3:1). Z dohrávky boduje domácí univerzál Křesťan (8:5). Po nevynucené chybě Jarosinského prohráváme 10:6. Přímým bodem z podání se blýskne Hudák (13:8). Nezpracujeme ani dělová podání Křesťana (15:9). Za stavu 15:10 se poprvé prosadíme blokem Vašíčka (15:11). Po přesahu domácích na síti snižujeme na 17:14. Když je středem zablokovaný Muroň, ztrácíme šest bodů (21:16). Po technické chybě domácího bloku snižujeme na 22:19. Čisté eso Muroně znamená stav 22:20. Domácí si však výbornou obranou v poli vytvoří sadu čtyř setbolů. Dva odvrátíme, ale nakonec prohráváme první set 25:22.
Do druhého setu máme výborný vstup a po bloku Polynského vedeme 2:5. Po nepřesném útoku Jarosinkého ztrácí domácí jen bod (6:7) a po bloku Hudáka je srovnáno na 8:8. Při podání Prokopce najednou prohráváme 12:9. Když Jarosinski míří opět do autu, ztrácíme čtyři body (15:11). Blok Mazocha a přímý bod z podání Polynského upravuje stav na nadějných 15:14. Jenže na straně domácích bodují Hudák s Křesťanem a po neúspěšných útocích kapitána Fořta prohráváme 21:17. Benátky jsou v koncovce v útoku bezchybné a druhý set ztrácíme v poměru 25:21.
Třetí set je naší nejlepší pasáží v utkání. Po několika výborných plachtících podání Muroně vedeme 4:8. Polynski upravuje blokem na 5:10. Po bodovém bloku snižují domácí na 9:12, ale stále si držíme vedení. Křesťan sice snižuje z dohrávky na 16:18, do koncovky jdeme po důrazném útoku Fořta s náskokem čtyř bodů (16:20). Po nevynucené chybě Mazocha a esu s pomocí pásky Prokopce je to 19:20. Závěr setu patří důrazu našeho blokaře Polynského a prodlužuje zápas po výhře 22:25.
Čtvrtý set je bohužel od prvního míče v režii domácích. Ti rychle vedou 3:0 a po důrazném podání Křesťana 10:4. Koranda zvyšuje už na 12:5. Trápí nás příjem a za stavu 15:7 ztrácíme osm bodů. Jarosinski snižuje na 15:9. Přímo bod z podání Muroně určí stav 16:11. Po bloku Polynského prohráváme 17:13. Čisté eso Křesťana posílá Benátky do koncovky za stavu 20:14. Domácí zkušený univerzál si koncovku pronajme pro sebe a jeho tým uzavírá zápas po výhře ve čtvrtém setu 25:18.

První polovinu základní části zakončíme v sobotu 26. listopadu od 18 hodin na palubovce loňského mistra z Karlovarska. V zápase prvního s posledním můžeme jenom překvapit.
Obhájce titulu šlape v extralize jako hodinky. Vyhrál doposud všech jedenáct utkání. Souběžně s tím se postavil v Lize mistrů silným týmům, polskému Kedzierzyn-Kozle a italskému Trentinu. V obou zápasech vzalo Karlovarsko favoritům set a prohrálo nakonec 1:3.
Trenér Jiří Novák pracuje v letošní sezoně s pozměněným kádrem na několika postech. Novými tvářemi se stali finský smečař Jukhami, ústecký nahrávač Kasan, slovenský univerzál Lamanec. Na stejném postu nastupuje jeho polský konkurent Sasak, novou tváří je také australský blokař Weir.
Kádr VK Karlovarsko:
Nahrávači – Keemink, Kasan
Univerzálové – Lamanec, Sasak
Blokaři – Weir, Zajíček, Patočka
Smečaři – Jukhami, Wiese, Pastrňák, Ihnát
Libera – Pfeffer, Kočka
V posledním extraligovém zápase porazilo Karlovarsko nováčka z Benátek nad Jizerou 3:0. Náš sobotní soupeř nastoupil v této sestavě: Martti Juhkami, James Wier, Wessel Keemink, Jakub Ihnát, Vojtěch Patočka, Patrik Lamanec, libera Daniel Pfeffer, Martin Kočka. Střídali: Jan Kasan, Matěj Pastrňák, Kewin Sasak.
Sledujte další naše extraligové utkání na webu volej.tv.

Po odložení domácího utkání proti Odolene Vodě na 8. prosince od 17 hodin, naskakujeme zpět do extraligového kolotoče venkovním zápasem proti nováčkovi soutěže z Benátek nad Jizerou.
V sobotním zápase se od 18 hodin pokusíme prodloužit vítěznou sérii, kdy jsme konečně urvali dvě pětisetové výhry doma s Brnem a na Kladně. Benátky si jako nováček nevedou zatím vůbec špatně a z devíti utkání třikrát dokázaly vyhrát. V posledním utkání prohrály hladce na Kladně 3:0, když nejlépe měly rozehranou třetí sadu zápasu, ale domácí se nakonec radovali z výhry 25:22. Náš sobotní soupeř nastoupil v této sestavě: McAinsh, Durski, Pokopec, Hudák, Křesťan, Koranda, libero Kotek. Střídali: Kratochvíl, Dergunov.
Trenérem Benátek je bývalý blokař Aleš Dittrich. Ten má k dispozici tento kádr:
Nahrávači – Durski (POL), Fikar
Univerzálové – Dergunov (UKR), Kratochvíl, Křesťan
Blokaři – Hudák, McAinsh, Švandrlík
Smečaři – Koranda, Matras, Prokopec, Roháček
Libera – Hulínský, Kotek
Držet našim hráčům palce v sobotu 12. listopadu od 17 hodin při internetové přenosu www.volej.tv.

Veledůležité utkání z hlediska boje o udržení v extralize jsme doma s Příbramí nezvládli a po čtyřsetové porážce jsme našeho soupeře vystřídali na posledním místě tabulky. Tyto body nám mohou po skončení základní části v konečném účtování hodně chybět.
Extraliga mužů – 12. kolo
VK Ostrava – VK Euro Sitex Příbram 1:3 (-21,-23,21,-24)
VK Ostrava: Mazoch, Muroň, Vašíček, Jarosinski, Polynski, Dvořák – libero Vancl. Střídali: Blažej, Tříska. Trenér Richard Vlkolinský.
VK Euro Sitex Příbram: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Filip Ureš, Trojanowicz – libero Peterka. Střídali: Duarte, de Araujo. Trenér Petr Brom.
Do důležitého utkání jsme vstoupili značně nekoncentrovaně a o porážce v úvodním setu rozhodl prakticky jeho začátek.
Ve druhém setu jsme si vybudovali po výborném podání Jarosinského pětibodový náskok, ale koncovku jsme absolutně nezvládli.
Stejný průběh jako druhý set mělo i třetí dějství zápasu, kdy jsme si tentokrát náskok pěti bodů před koncovkou nenechali vzít.
I když jsme dokázali ve čtvrtém setu za stavu 21:24 odvrátit tři mečboly soupeře, zkrácenou hru v dalším setu jsme si nevynutili.
Hosté v úvodu utkání skvěle brání na síti a po zásahu Hulpacha vedou 3:6. Po dalším bodovém příspěvku Filipa Ureše přerušuje náš trenér Vlkolinský zápas oddechovým časem (3:7). Čtvrtým bodovým blokem zvyšuje příbramský nahrávač Rosenbaum na 6:11. Při podání Muroně hosté chybují (8:11). Náš tým nehraje dobře a za stavu 8:13 střídá na postu nahrávače Vašíčka Blažej. Eso Rosenbauma posílá hostující Kocoury do šestibodového náskoku (8:14). Nám nevychází zhola nic a po smeči Böhma prohráváme 9:16. Po bloku Jarosinského ztrácíme pět bodů (14:19). Po nevynucené chybě právě tohoto smečaře si jde Příbram pro zisk prvního setu (15:21). Odvrátíme dva setboly, ale po útoku Mazocha mimo anténku vyhrávají první set hosté 21:25.
Po čitelném pokusu Blažeje hrát na druhou přes a bloku Trojanowicze vede Příbram v úvodu druhého setu 4:7. Snižujeme po technické chybě soupeře na 6:7. Důrazný Jarosinski srovnává z dohrávky na 8:8. Po úspěšném útoku Polynského středem a důrazné dohrávce Dvořáka vedeme 14:11. Série Jarosinského na podání se zastaví za stavu 16:11. Důrazný Hulpach snižuje na 17:14. Kocouři stahují náskok. Duarte z pozice pipe upravuje na 18:16. Po bloku Šábrta je rozdíl již jen jednobodový (21:20). Vzápětí srovnává Duarte a do koncovky se jde za vyrovnaného stavu. Po špatné souhře Vašíčka s Dvořákem má blíže k výhře ve druhém setu Příbram (22:23). Za stavu 23:23 nezvládnem poslední dva útoky a prohráváme i druhý set, tentokrát 23:25.
Hosté posíleni zvládnutou koncovkou druhého setu vstupují raketově do třetí sady a při podání Rosenbauma vedou 0:4. Prapor Ostravy zvedá dvěma esy v řadě Jarosinski (4:4). Skvěle bráníme na síti a po blocích Muroně a Dvořáka vedeme 8:5. Přidává se také Vašíček a stále držíme náskok tří bodů (10:7). Příbram vyrábí nevynucené chyby, i Böhm útočí do pásky (14:10). Stejně jako ve druhém setu si vybojujeme náskok pěti bodů (16:11). Rosenbaum snižuje dobrým podáním na 16:13. Vzápětí chybuje Jarosinski a začíná se opakovat scénář z druhého setu (16:14). Naši hráči však chtějí oddálit konec zápasu. Čisté eso Polynského znamená stav 19:16. Po bloku Trojanowicze snižují Kocouři na 21:19. Hosté tentokrát obrat z druhého setu v koncovce nezopakují a zápas pokračuje po naší výhře ve třetím setu 25:21.
V úvodu čtvrtého setu vede přesněji útočící Příbram 4:6. Po doteku bloku sítě v podání hostujících hráčů srovnáváme na 8:8. Po přímém bodu z podání Duarteho vede Příbram 11:13. Muroň se zavěsí do vzduchu a úspěšným blokem ihned reagujeme a vyrovnáváme. Kocouři nechtějí do pátého setu a po dohrávkách Hulpacha a Böhma mají k dobru tři body (14:17). Série hostů při podání Rosenbauma končí za stavu 14:18. V tu chvíli možná klíčový blok čtvrtého setu předvede před koncovkou hostující univerzál Hulpach (17:20). Náš tým se nevzdává a po bloku Muroně snižujeme na 20:21. Böhm s Hulpachem nasměrují svůj tým k důležitému vedení (20:23). Při podání Mazocha sice odvrátíme tři mečboly (24:24), ale další dva body už Kocouři získají a vítězí 24:26.
Ohlasy po utkání:
Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): „Od nás to byl bázlivý výkon. Jako bychom se báli a čekali na soupeře, co udělá, místo toho, abychom hráli naši hru. Pořád jsme na něco čekali, ale ono to nepřišlo.“
Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Jsem hodně zklamaný. Tak špatný herní projev nevidím ani na tréninku. Prohráli jsme totálně na herní projev. Nechci mluvit o problémech se zraněním hráčů, ale věková skladba hráčů, kteří nastoupili, tak se měla rvát, ale nervala se.“
Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Toto vítězství jsme hodně potřebovali. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, mohl vyhrát kdokoliv. My jsme možná malinko více chtěli a nyní doufám, že navážeme dalšími výhrami.“
Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Chtěli jsme v Ostravě zkrátka vyhrát a to se povedlo. Hráči z toho mají radost, zkrátka to ubojovali. Chvílemi jsme sice měli výpadky, ale pomáhali jsme si servisem a dokázali jsme Ostravu ubránit.“

Osm výher bez ztráty setu. Rezerva VK Ostrava nadále proplouvá suverénně krajským přeborem. Po bezproblémových výhrách nad Odrami čeká svěřence hrajícího trenéra Vojtěcha Baumana první těžká zkouška.
V sobotu 12. listopadu se v hale v Nové Bělé postaví náš rezervní tým prvnímu celku tabulky. Slavie OU – Volejbal Ostrava má odehráno deset utkání a také ještě nepoznala hořkost porážky. „Budeme chtít urvat minimálně jednu výhru,“ burcuje před víkendovým šlágrem trenér Bauman.
Proti Odrám se naši hráči dlouho na palubovce nezdrželi. Výhry dvakrát 3:0 byly hladké (12,19,22 a 19,18,14). „Soupeř neměl hlavního nahrávače, který má problém s ramenem a na jeho výkonu to bylo znát. Tím jsme měli roli ulehčenou. Na klíčové pozici se střídali smečař s blokařem a soupeř tam měl výraznou slabinu. My jsme mohli točit sestavou, aby si kluci zahráli i na jiných postech,“ dodal k posledním zápasům VK Ostrava B Vojtěch Bauman.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE