Po porážce v derby se chystáme na Karlovarsko

Čtvrté kolo ČEZ extraligy mužů svedlo dohromady dva velké moravské rivaly. Aktuálně sice vykazuje lepší formu Ostrava, ale dlouhodobé statistiky vzájemných zápasů mluví jednoznačně pro Beskydy, takže se dal očekávat velký souboj. Ten se však konal pouze ve třetím setu. První dva vyhrály jednoznačně Beskydy, které si nakonec za vítězství 3:0 připisují plný počet bodů.

Vyjádření:

Domácí:

Matěj Koloušek (smečař Black Volley Beskydy): „Utkání se nám hodnotí velmi pozitivně. Vyhráli jsme 3:0 na domácí půdě, nenechali jsme si dobýt halu. Jsou to naše první tři vítězné body do tabulky, což je pro nás velmi dobře. Musím mluvit za všechny kluky i za sebe, hrálo se nám dnes fantasticky, fanoušci nás hodně podpořili, udělali skvělou atmosféru jak ti z „vékáčka“, tak i naši beskydští, moc jim za to děkujeme. Doufám, že takové výkony budeme podávat dál a dál a postupně se budeme probojovávat výše do tabulky.“
Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „První letošní výhra. Musím říct, že jsme ze zápasu měli respekt, protože Ostrava se letos rozehrála k výborným výkonům, ale derby je derby. Jak jsem říkal už po minulém zápase, náš výkon má nějakým způsobem vzrůstající tendenci, takže jsme věřili, že bychom to mohli dneska urvat. Podařilo se to, hráli jsme dobře, vytvořili jsme na Ostravu tlak a konečně jsme minimalizovali chyby. Nasazení od všech hráčů výborné, takže klobouk dolů a jsem rád, že jsme tenhle zápas, který byl pro nás nesmírně důležitý zvládli primárně v hlavách, protože výsledky zápasů doma bude rozhodovat to, jak budeme hrát my a my jsme tentokrát hráli dobře.“

Hosté:

Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): „Co k tomu říct… 3:0… těžký zápas pro nás. Nefungovalo nám nic. Nefungoval nám servis, ani příjem a musím tedy jen pogratulovat za jasné vítězství. Beskydy využily každou naši slabost a nás čeká hodně práce hned od pondělka, takže se budeme soustředit na další utkání a doufám, že to bude lepší. Horší už to nemůže být.“
Tomáš Zedník (trenér VK Ostrava): „Dnešní utkání ze strany Beskyd bylo velmi pěkné. Bojovali od začátku, rvali se. Ač jsme je měli nastudované a smečovali a ulívali tam, kam měli, nedokázali jsme se s tím poprat Až ve třetím setu svitla z mé strany trošku naděje, že to můžeme zvládnout, nicméně rozhodl to skvělý výkon Kolouška, který to v té zlomové situaci ve třetím setu dokázal uhrát a strhl vítezství na svou stranu .“

Popis utkání:

Lepší vstup do zápasu mají domácí. Týmovou a bojovnou hrou již od prvních míčů si záhy budují dvou až tříbodový náskok. Když při Miškově podání odskakují Ostravě na 12:8, bere si trenér hostí Zedník oddechový čas. Ani to však dobře rozjeté domácí nemůže zabrzdit. Jediné drobné zakolísání domácích útočníků včas zastavuje trenér Provazník oddechovým časem za stavu 17:15. Breakový náskok si Beskydy již nenechají vzít. Set končí esem domácí Klimeš a Beskydy vedou 1:0.

Ve stejně bojovném duchu začaly Beskydy i druhý set a vzápětí vedou 5:1. Ostrava jakoby se stále nemůže dostat do hry, Beskydy svého soupeře přehrávají ve všech herních činnostech. Po sérii úspěšných domácích bloků přichází střídání hostí, do hry zasahuje Pelikán, kterému se však nepodařilo pozvednout morálku svého týmu. Stejně jako v prvním setu stojí u zrodu vítězného míče Klimeš, který tentokrát útočí středem. Beskydy vedou 2:0.

Třetí set přinesl konečně vyrovnanou podívanou. Až do stavu 13:13 se skóre přelévalo bod po bodu. Pak při Bendově podání domácí odskakují na 16:13 a hostující trenér Zedník reaguje oddechovým časem. Vzápětí Ostrava střídá, za Olsena přichází Resl. V dramatické koncovce si domácí již nenechají vzít tři body za vítězství 3:0 a udržují si tak stále velmi příznivé vzájemné zápasové skóre.

Zveme Vás na sobotní utkání proti Vk Karlovarsko. Přijďte nás podpořit na Halu Sareza v 17:00. Těšíme se na Vás, PER TO TAM!!!