Po sérii třech utkání Českého poháru vstupujeme v sobotu 18. ledna od 17 hodin opět do kolotoče extraligy. V důležitém utkání v boji o první šestku tabulky hostíme v roli favorita Zlín.

Nejlepší volejbal letošní sezony viděla naše hala v prvním setu pohárového čtvrtfinále. Set s oboustranně hodnotným výkonem jsme nakonec získali kvalitním útokem v jeho závěru. Další průběh už patřil Karlovarsku, které zlepšilo obranu na síti i v poli, a když se přidaly naše chyby, zaslouženě v zápase zvítězilo.

Dva vítězné sety nám stačily k postupu do čtvrtfinále Českého poháru. Odvetné utkání 3. kola českého poháru na palubovce Zlína jsme sice již neodehráli v tak velkém stylu jako první úterní zápas doma, ale potřebné dva sety, které nás posílají do čtvrtfinále soutěže, jsme získali. Ve zbytku zápasu se prostřídali všichni hráči. Další pohárový zápas nás čeká doma 16. ledna a pak 22. ledna venku. Střetneme se s Karlovarskem o postup na finálový turnaj.

V letošní sezoně nehrají naši junioři kromě své extraligy žádnou jinou juniorskou soutěž. Ještě loni jsme hráli v Polsku soutěž ve Slezském vojvodství. A tak nyní pro větší herní vytížení hráči nastupují v dresu České Třebové ve druhé lize mužů. Po polovině soutěže jsou na výborném druhém místě.

V prvním zápase 3. kola českého poháru jsme doma po jasném průběhu přehráli ve třech setech Zlín a ve čtvrtek můžeme na palubovce soupeře stvrdit postup do čtvrtfinále, kde by náš čekalo Karlovarsko.

První ze tří lednových zápasů se Zlínem začíná v naší hale Sareza v úterý 7. ledna od 17 hodin.

Trenér kadetů a juniorů Lubomír Vašina a jeho svěřenci se vracejí k vydařenému mezinárodnímu turnaji, který pořádal náš volejbalový klub, Inter Cupu 2019. Junioři kvalitně obsazený turnaj vyhráli, kadeti skončili na 6. místě.

Až pět pohárových zápasů může čekat náš tým během letošního ledna. První dva zápasy, které naši hráči absolvují v roce 2020, budou zápasy 3. kola Českého poháru, ve kterých nás čeká Zlín.

I v letošních zápasových bulletinech chceme hráče přiblížit i po lidské stránce. V této sezoně představujeme nové hráče. Nechali jsme je vždy odpovědět na už známé anketní otázky. Mohli odpovídat vážně i nevážně. Odpovědi zveřejňujeme v jednotlivých bulletinech. Tento text je převzat z bulletinu k zápasu s Příbramí.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE