Nástupce Jana Václavíka na trenérskou lavičku našlo nakonec vedení VK Ostrava na Slovensku a podepsalo dvouletou smlouvu s opcí s tamním zkušeným trenérem Richardem Vlkolinským.

Filip Jarosiński, který pro příští sezonu k nám přichází z Jastrzebie Wegiel, byl ve finálovém turnaji o titul mistra Polska juniorů vyhlášen nejlepším smečařem.

Zkušenou posilou na post smečaře je návrat Dominika Fořta ze švýcarského Lucernu. Dominik se vrací do extraligy a do našeho dresu po pěti letech, které strávil v nejvyšší švýcarské soutěži.

Třetím výrazným odchodem z našeho úspěšného týmu je přesun mladého reprezentačního blokaře Olivera Sedláčka na jih Čech do týmu Jihostroje České Budějovice. V novém působišti podepsal dvouletou smlouvu s opcí.

Velmi úspěšná téměř nepřetržitá hráčská a trenérská éra Jana Václavíka v našem klubu je u konce. Jan Václavík odchází na své první zahraniční angažmá do nejvyšší švýcarské soutěže do týmu Näfels.

Po odchodech našich nejvýraznějších hráčů se pro příští sezonu výrazně obmění sestava našeho extraligového týmu. Na místo smečaře a blokaře přicházejí mladí hráči Filip Jarosiński (192cm) a Mariusz Połyński (197cm) z týmu polského mistra, z týmu Jastrzębski Węgiel. Oba jsou ročník 2002.

Úspěšná pětiletka smečaře Davida Janků v našem klubu je u konce. Postupně se skvělý volejbalista vypracoval v nepostradatelnou oporu týmu a stal se jeho kapitánem. Jeho dalším působištěm bude Dukla Liberec.

Po dvou letech odchází z našeho klubu slovenský reprezentant, smečař Jakub Ihnát. Po velmi dobré sezoně kývl Ihnát na nabídku mistrovského Karlovarska, kde podepsal smlouvu na dva roky.

Už je po operaci doma v Letovicích. Nyní musí být smečař ostravských volejbalistů David Janků s vážně poraněným kotníkem šest týdnů v klidu. „Zlomenina to nebyla, ale mám v kotníku přetrhané vazy. Jak mi říkali doktoři, zpřetrhalo se v něm vše, co se dalo,“ popsal 25letý smečař, který je v širším výběru reprezentace. „A jak se mi kotník otočil, praskla mi kůže a měl jsem tam díru patnáct centimetrů na šířku a čtyři na výšku.“

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE