Po úspěšném dvoudenním společném soustředění s Katovicemi v Polsku dochází v dalším programu přípravy našeho extraligového celku ke změně. Původně plánovaná utkání s běloruským týmem Soligorsk nahradí sobotní přípravné utkání v domácí hale Sareza s týmem ŠSK Beskydy.

Do Příbrami dorazil na přípravný předligový turnaj rakouský vicemistr Waldwiertel, kde je již tři roky lodivodem Zdeněk Šmejkal a kde vede našeho reprezentačního nahrávače Pavla Bartoše. Zeptali jsme se Zdeňka, jak se mu v Rakousku líbí a jak vidí volejbal nejen u nás, ale i u jižních sousedů.

Ve dvou kvalitně odehraných utkáních jsme podlehli polským prvoligovým týmům Jaworzno a Bielsko-Białe. Konečné třetí místo jsme si zajistili pětisetovým vítězstvím nad slovenským Svidníkem.

Rovnako ako ostatné družstvá odštartovali aj starší žiaci VK Ostrava prípravu na nový súťažný ročník 2019/2020. Prvé tréningové jednotky prebiehali v Komenského sadoch a záťaž bola zameraná na rozvoj sily celého tela. Potom nasledovalo v dňoch 21. -27.8. spoločné klubové sústredenie v Bozeňove neďaleko Zábřehu na Morave.

Středeční dopolední trénink při stěhování v Diakonii byl nejen velkou pomocí, posílením svalů, ale i trochu zábavou při demolicí starého nevyužitelného nábytku. V areálu Diakonie na Syllabově ulici stěhovali vybavení ze sousedících náhradních prostor do nově přistavěného 3. patra.

Na prvním přípravném turnaji v polském Andrychowe jsme skončili na třetím místě. Dalším pokračováním přípravy bude turnaj v Bielsko Biale.

V půlce srpna zahájily přípravu všechny naše mládežnické celky. Tento týden všichni odjíždějí na společné oddílové soustředění do sportovního areálu Bozeňov v Dolním Bušínově u Zábřehu na Moravě.

Nový extraligový tým Beskydy nás na antukovém turnaji v Kojetíně poslal domů po čtvrtfinále. Nutno říct, že naši hráči se venku na antuce vůbec nepřipravovali. Tomu odpovídalo nejen množství špatných příjmů, ale i řada zkažených podání. Do Kojetína přijel náš tým bez reprezentantů Janků, Sedláčka a Ihnáta.

O víkendu příprava extraligového týmu pokračuje turnajem v polském Andrychóvě, kousek za Bialsko-Bialou. Nyní už známe možné soupeře v Českém poháru.

Český volejbalový univerzitní reprezentační výběr mužů se vrátil z 30. Letní univerziády 2019 v Neapoli. Přivezl 6. místo. Šest vítězství, dvě porážky, pět vyhraných přípravných zápasů, z toho jeden s finalistou univerziády Polskem, Jižní Koreou a naším výběrem U 21 připravujícím se na MS v Bahrajnu. Taková byla jeho bilance. Let vládním letadlem, pěkný hotel u moře, neuvěřitelně zvládnutý chaos na silnicích, návštěva Pompejí a pohodoví domácí lidé v Salernu. O průběhu a zážitcích z univerziády jsem si popovídal s trenérem Lubomírem Vašinou.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE