Velmi důležitého vítězství jsme na domácí palubovce dosáhli proti sousedovi v tabulce z Ústí nad Labem. V dohrávce 14. kola extraligy jsme slavili tři body po výsledku 3:1. Poskočili jsme na šesté místo tabulky jen bod za pátou Příbram.

Elitná skupina A krajského preboru starších žiakov pokračovala štvrtým turnajom v Novom Jičíne. V tomto turnaji žiaci VK Ostrava nepredviedli proti silným súperom hru potrebnej kvality a výsledkom boli dve prehry a dve víťazstvá. Turnaj vyhrali domáci, keď dokázali zdolať všetkých súperov. Naše tretie miesto zaručuje žiakom A skupinu aj v nasledujúcom turnaji.

V dohrávaných zápasech 9. a 10. kola splnili naši junioři roli jasného favorita a přehráli Kojetín dvakrát bez ztráty setu. Náš soupeř doposud v průběhu extraligy získal pouhý jeden bod a výrazný odpor našemu oslabenému týmu kladl pouze ve třetím setu druhého zápasu.

Pokud chceme být po 15. kole na šestém místě, musíme v dohrávaném utkání 14. kola extraligy zvítězit. Ve středu 14. ledna hostíme v hale Sareza od 17 hodin tým Ústí nad Labem. Po sobotní prohře v Příbrami potřebujeme zabrat, abychom se ziskem třech bodů vrátili do boje o kýženou šestku a přímý postup do čtvrtfinále play off.

Na podzim loňského roku podepsal náš klub významnou spolupráci s polským klubem Jastrzębski Węgiel, jehož mužský tým patří ke špičkovým celkům mužské nejvyšší A plus ligy a také jeho mládežnické týmy působí v nejvyšších soutěžích. Jak už jsme informovali, dohoda řeší výměnu zkušeností, ale i možné hostování a přestupy s polským klubem. Za obsahem dohody a jejím podepsáním na polské straně stál úspěšný trenér a v současné době koordinátor mládežnických složek Darek Luks.

První utkání nového roku 2019 jsme v Příbrami prohráli ve čtyřech setech a v neúplné tabulce extraligy jsme tak klesli na 8. místo. Šanci na reparát máme ve středeční domácí dohrávce proti Ústí nad Labem. Pokud zvítězíme, poskočíme na 6. místo právě bod za pátou Příbram.

Legendární vznik vítězného olympijského týmu Spojených států v období 1977 až 1984 popsal jeho věhlasný tvůrce trenér Doug Beal na konci roku v naší domovské hale. Také posluchače obeznámil s některými svými občas netradičními trenérskými pohledy.

Zápas v Příbrami může hrát důležitou roli ohledně umístění do 6. místa po základní části. Šesté místo znamená přímý postup do čtvrtfinále play off. První extraligový zápas v novém roce sehrajeme v sobotu 12. ledna od 17 hodin na palubovce našich soupeřů.

I v letošních zápasových bulletinech chceme hráče přiblížit i po lidské stránce. Nechali jsme je odpovědět na anketní otázky. Hráči mohli odpovídat vážně i nevážně. Odpovědi budeme zveřejňovat v jednotlivých bulletinech. Tento text je převzat z bulletinu k zápasu s Brnem.

Junioři našeho klubu se na začátku nového roku tradičně účastní v Chocni přeborů České obce sokolské, které spoluorganizuje trenér Lubomír Vašina. Letos jsme do kvalitně obsazeného turnaje postavili jeden tým VK Ostrava a další hráči doplnili muže České Třebové.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE