Nepodali jsme špatný výkon. Na favorita to ale v prvním zápase čtvrtfinále play off v Liberci nestačilo. Druhý zápas sehrajeme doma v neděli 7. března od 20:15 hodin před kamerami ČT Sport.

V minulých dnech ho trápily mezižeberní svaly. „Ale nebylo to nic hrozného,“ mávl rukou Oliver Sedláček, blokař volejbalistů VK Ostrava. Ještěže tak, protože bez něj si lze ostravskou sestavu těžko představit. Navíc, když startuje čtvrtfinále extraligy, v němž se Ostravští utkají s Libercem. Série začíná ve čtvrtek v Liberci, druhý duel v Ostravě bude v neděli od 20.15.

Dva čtvrtfinálové zápasy s Libercem nás čekají tento týden. Ve čtvrtek v Liberci a v neděli doma před kamerami České televize. Tým pokračoval v přípravě nejen v domácí hale, ale také v Polsku sehrál deset setů s týmy první ligy.

Zvládli jsme to! V dohrávce 12. extraligového kola jsme po výborném výkonu zvítězili za tři body na Kladně, poskočili před Odolenu Vodu na šesté místo. Před posledním domácím zápasem se Lvy Praha máme boj o poslední přímou vstupenku do čtvrtfinále play off ve svých rukou. Pokud vyhrajeme za tři body, nemusíme se na nic ohlížet.

Přesně za čtrnáct dní sehrajeme první utkání play off v Liberci, začne vrchol sezony. Po krátkém vydechnutí čeká teď naše hráče opět tvrdá tréninková dřina.

Abychom před posledním domácím utkáním měli situaci v boji o poslední přímé místo pro čtvrtfinále play off ve svých rukou, nutně potřebujeme plný bodový zisk. Ve středu 10. února od 18 hodin hrajeme dohrávané utkání 12. kola extraligy na Kladně a půjde v něm tedy o hodně.

Vítězíme nad pražskými Lvy, v základní části extraligy končíme šestí a postupujeme přímo do čtvrtfinále, kde nás bude čekat tým Liberce. Do dnešního zápasu nastoupili Lvi s omlazenou sestavou a byli nám vyrovnaným soupeřem. Dokonce v prvním setu měli před koncovkou náskok čtyř bodů, který jsme naštěstí srovnali a dotáhli závěr setu k vítězství. I zbytek zápasu s výjimkou konce třetího setu byl nesmírně vyrovnaný.

To byl debakl sezony. Zatím nejtěžší porážku v této sezoně jsme utrpěli na palubovce favorita z Českých Budějovic. Na soupeře jsme nestačili od prvního míče v zápase a ani v jednom ze setů jsme nedosáhli hranici dvaceti bodů.

Zkrotit pražské Lvy a zvítězit, to bude znamenat jistý přímý postup do čtvrtfinále play off. Základní část extraligy zakončíme v sobotu 13. února od 17 hodin domácím zápasem proti Lvům Praha. Vítězství nás pošle do čtvrtfinále bez ohledu na výsledek zápasu Odolena Voda – Kladno, který začíná o hodinu později než naše utkání.

Našemu volejbalovému klubu nesmírně pomohly finanční příspěvky našich fanoušků. Celková částka ve výši 135 tisíc korun je pro nás nesmírně důležitá v období, kdy se snížené dotace Statutárního města Ostravy posouvají o dva měsíce vzhledem k protikoronavirovým opatřením. Výrazně tak mohla být snížena půjčka, kterou si na překlenovací období musel klub vzít.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE