Na slavnostním galavečeru českého volejbalu v Praze se našemu klubu dostalo velkého ocenění. Svou nominaci na trenéra roku proměnil ve vítězství Jan Václavík.

Mladý slovenský reprezentant Jakub Ihnát, první posila pro novou sezonu, už s naším klubem podepsal smlouvu. „Měl více nabídek s české extraligy, jsem rád, že se rozhodl pro náš klub,“ říká trenér Jan Václavík.

Z pohledu umístění v nejvyšších českých volejbalových soutěžích byla letošní sezona nejúspěšnější v celé historii VK Ostrava. Bronzy mužů, kadetů a starších žáků doplnili junioři čtvrtým místem. Takovými úspěchy ve všech kategoriích se nemůže pochlubit žádný jiný český klub. Malá rekapitulace:

Jan Václavík se může stát trenérem roku v anketě Českého volejbalového svazu Nejlepší volejbalista roku. Trenér našeho extraligového týmu mužů se do konečné nominace dostal spolu s koučem mistrovských Budějovic René Dvořákem a trenérem Brna Ondřejem Markem.

 V rozsáhlejších bulletinech pro play off vycházely články, kde jsme představovali lidi, kteří jsou nepostradatelní pro přípravu zápasů a jejich hladký průběh. Tento vyšel v bulletinu pro čtvrtfinále play off s Karlovarskem.

Po našem extraligovém týmu mužů dosáhli skvělého úspěchu také kadeti. Ve finále extraligy v Brně obsadili vynikající třetí místo a po zásluze se radují ze zisku bronzových medailí. Bylo to pro hráče skvělé rozloučení s kadetskou soutěží, jelikož většina týmu se v příštím roce posune do juniorské kategorie. Extraligovým mistrem se stali Lvi Praha, druhá skončila Příbram.
Kadeti tak korunovali svou poctivou práci ziskem medaile. Před turnajem absolvovali vydařené soustředění v Luhačovicích a šli do turnaje velmi dobře připraveni.

Ještě před závěrečným hodnocením sezony přišlo překvapení pro všechny. Německý velkoklub VfB Friedrichshafen vykoupil Toniho Mennera ze smlouvy a tak tento rakouský reprezentant odchází z Ostravy. „Náhradu na jeho post už snad máme vyřešenou, ale jméno nepovím, dokud nebude vše na 100% jisté,“ říká trenér Jan Václavík, kterého jsme požádali o hodnocení sezony.

Se ztrátou jediného setu naši starší žáci vyhráli bez problémů kvalifikační turnaj pro Mistrovství republiky, které probíhá tento víkend v Hradci Králové. Podle aktuální informace tam už dnes v pátek zvítězili ve dvou utkáních. V článku se vracíme ke kvalifikačnímu turnaji.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE