Ostrava loni všechny překvapila bronzovou příčkou, ale hlavně kvalitním, moderním volejbalem. Vedení klubu se podařilo udržet základní kostru loňského úspěchu pohromadě a letos bude opět aspirantem na medailové pozice.

Nečekal, že se dostane do užšího kádru pro mistrovství Evropy. A už vůbec ne, že bude v základní sestavě české reprezentace. Ostravský blokař Oliver Sedláček si na evropském šampionátu zahrál mnohem více, než předpokládal. A to se volejbalu naplno věnuje pouhých pět let. V extralize pořádně odehrál jednu sezonu, tu minulou.
„Mám z toho neskutečnou radost,“ prohlásil jedenadvacetiletý blokař po návratu domů, když národní tým v sobotním osmifinále vypadl se Srbskem 0:3.

Do Příbrami dorazil na přípravný předligový turnaj rakouský vicemistr Waldwiertel, kde je již tři roky lodivodem Zdeněk Šmejkal a kde vede našeho reprezentačního nahrávače Pavla Bartoše. Zeptali jsme se Zdeňka, jak se mu v Rakousku líbí a jak vidí volejbal nejen u nás, ale i u jižních sousedů.

Český volejbalový univerzitní reprezentační výběr mužů se vrátil z 30. Letní univerziády 2019 v Neapoli. Přivezl 6. místo. Šest vítězství, dvě porážky, pět vyhraných přípravných zápasů, z toho jeden s finalistou univerziády Polskem, Jižní Koreou a naším výběrem U 21 připravujícím se na MS v Bahrajnu. Taková byla jeho bilance. Let vládním letadlem, pěkný hotel u moře, neuvěřitelně zvládnutý chaos na silnicích, návštěva Pompejí a pohodoví domácí lidé v Salernu. O průběhu a zážitcích z univerziády jsem si popovídal s trenérem Lubomírem Vašinou.

Polské posily, nahrávač Błażej Podleśny a libero Damian Sobczak, patří k oporám volejbalistů VK Ostrava. Ti ve středu do semifinále extraligy vstoupili jasnou porážkou v Českých Budějovicích 0:3 (-16, -19, -18). Druhé utkání série na tři výhry odehrají zítra od 18.00 v Ostravě.

Jakub Dvořák, jednadvacetiletý diagonální hráč, se zabydlel v sestavě volejbalistů Ostravy. Ti ve čtvrtfinále extraligy bojují s obhájci titulu, s Karlovarskem. Vyhráli i páteční druhé utkání v hale soupeře 3:1 (11, 20, -16, 22). V sérii vedou 2:0 na zápasy. Třetí duel v Ostravě bude v pondělí od 18.00.