U16 postoupila do finálových turnajů Českého poháru

Posledný tretí diel Východnej skupiny Českého poháru chlapcov U16 sme odohrali cez minulý víkend v Novom Jičíne. V osemčlennej skupine A sme si pomerali sily s najlepšími. V sobotnom rozpise sme odohrali 5 zápasov a na nedeľu nám ostali dva súboje.
Turnaj bol mimoriadne vyrovnaný a dramatický. Po výbornom štarte v sobotu doobeda nám poobede trocha došli sily a energia. V nedeľu sme si výrazne popravili chuť a oddýchnuté družstvo zahralo nad očakávanie výborne. Vo vyrovnanej tabuľke sme zopakovali parádne tretie miesto z druhého turnaja.
SOBOTA - skupina A:
VK Ostrava – Letovice 2:1 (22,-22,7)
VK Ostrava – Zlín 2:0 (18,17)
VK Ostrava – Svitavy 1:2 ( 5,-12,-8)
VK Ostrava - Havlíčkův Brod 0:2 (-16,-13)
VK Ostrava - Nový Jičín 0:2 (-22,-16)
Do prvého zápasu sme vstúpili s odhodlaním a bojovnosťou. Trafili sme podanie a súpera sme odtlačili od siete. Druhý set súperi zabrali na útoku a zápas vyrovnali. V skrátenej hre smehrali s veľkou razanciou v útoku a vyšlo nám viacero bodových podaní.
Druhý zápas proti Zlínu sme hrali v dobrom tempe bez sérií chýb. Víťazstvo bez straty setu bolo veľmi cenné. Nasledovali Svitavy, ktoré sú pre nás veľmi ťažký oriešok. Vstup do zápasu sme mali výborný, dokázali sme v hre eliminovať ich lídra a prvý set sme získali. Uspokojenie zo vstupu do zápasu, prinieslo série chýb vo všetkých činnostiach.
Havlíčkov Brod nás doslova zatlačil a naše zaváhania dokázal vždy využiť na zisk bodov. V poslednom sobotnom zápase proti domácim, sme v prvom sete ešte dokázali držať krok, ale následne nám došli sily a zápas sme prehrali bez zisku setu.
Sobota bola náročnou skúškou a v posledných dvoch zápasoch nám výrazne chýbala energia. O celom turnaji rozhodovali nedeľné súboje, lebo priebežná tabuľka, bola mimoriadne vyrovnaná.
NEDEĽA - skupina A
VK Ostrava - Volejbal Brno 2:1 (26,-20,5)
VK Ostrava - Green Frýdek-Místek 2:0 (11,5)
Zápas proti Brnu, bol plný výbornej hry na obidvoch stranách siete. Začali sme s rešpektom, lebo výšková prevaha bola na strane súpera. V prvom sete nám vyšlo viacero pekných medzihier, vyčapali sme útoky v poli a následne sme z okraja siete získavali body. Družstvo postupne uverilo, že sa aj s favoritom dá hrať vyrovnane a dokonca ho aj dotlačiť k chybám. Prvý set bola doslova hra na nervy. V koncovke malo Brno dva setbaly, ktoré sme dokázali odvrátiť a set sme vyhrali 28: 26. V búrlivej atmosfére Brno v druhom sete vyrovnalo, ale tretí set patril po skvelej hre nám. Víťazstvo nad istým celkovým lídrom Brnom nás v tabuľke posúvalo vyššie.
V poslednom zápase sme nič nepodcenili. Do súpera sme bušili podaním aj tvrdým útokom. Hráči v jednotlivých rotáciách účinne podávali doslova na eso. Agresívna hra v útoku, priniesla jasné dvojsetové víťazstvo. Po zápase vypukla obrovská radosť, lebo družstvo vybojovalo postup do prvej osmičky celoštátneho finále Českého poháru U16. Dve nedeľné víťazstvá nás posunuli na celkové tretie miesto skupiny Východ.
VK Ostrava: Martin Prokeš, Adam Rozšafný, Petr Hanzlík, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Jan Janošec, Ondřej Ružička, Matěj Bystroň, Marek Stavárek, Vojtěch Elbel , tréneri Vaculík, Kotula a Dvoran
Máme za sebou ďalší ťažký turnaj. Po dobrom štarte v sobotu doobeda, sme vo c zápasoch dosť vyhasli. V nedeľu ráno sme však nastúpili dobre naladení a koncentrovaní. Už pri rozcvičení sme videli, že chuť do hry nám nechýba. Potvrdilo sa to aj v samotnom zápase proti Brnu. Výborné pole, útoky, pestrá hra a najviac odvaha na podaní, favorita celej súťaže zaskočila. Nevzdali sme sa ani v kritických chvíľach, po subjektívnych rozhodcovských výrokoch. Bojovali sme o každý bod a to sa nám vyplatilo. Brno prehralo jediný zápas v turnaji a halou znelo PER TO TAM!!!
V poslednom zápase to bol z našej strany doslova koncert na podaní. Súpera sme dostávali pod neskutočný tlak sériami esových podaní. Družstvo bolo zomknuté a správne sa doplňalo. Nahrávači Prokeš a Janošec boli správnymi vodcami „smečky“. Lídri útoku Rožšafný, Vícha a Elbel obsadili priestor a na sieti sme útočne dominovali. Blokársky sa darilo Tesařovi a dobre ho v druhej trojici doplňoval Hanzík. Na poste libera zahral parádne veci Ružička. Verím, že nám ostane aj do budúcna nadšenie do hry a tréningu, pretože v troch celoštátnych turnajoch budú súperi nesmierne nároční.
Termíny turnajov Českého poháru: 1. finálový turnaj, A skupina 20.- 21.1.2024, Jirkov