Padáme do baráže

Naše jasná prohra a tříbodové vítězství Benátek znamená, že ani teoreticky už nemůžeme uniknout z posledního místa extraligové tabulky a jdeme do baráže.
Dobře rozehranou první sadu jsme na Odolene Vodě prohráli 25:23 a pak šel náš výkon rapidně dolů. Byla z toho již 14. porážka v řadě v soutěžním utkání. Zatím marně i po příchodu čtyř hráčů a asistenta trenéra hledáme cestu z hluboké herní a výsledkové krize.
Extraliga mužů – 22. kolo
Aero Odolena Voda – VK Ostrava 3:0 (23,15,17)
VK Ostrava: Mišek, Perry, Polynski, Bauman, Jarosinski, Fořt – libero Jelen. Střídali: Dvořák, Vašíček, Vancl, Tříska a Motyčka. Trenér Richard Vlkolinský.
V úvodu utkání vede domácí Odolka po nevynucené chybě Perryho 4:2. Perry svou chybu napravuje a srovnává na 4:4. Po úspěšné dohrávce Jarosinského vedeme 5:7. Plachtící podání domácího nahrávače Chancyho nám dělá velké problémy (10:8). Výborně blokující Polynski srovnává na 10:10. Když Jarosinski chybuje v útoku, prohráváme 12:10. Polynski skvěle brání na síti. Nejprve srovnává na 13:13 a již pátým bodovým blokem na 15:15. Po přímém bodu z podání Perryho vedeme 16:18. Za stavu 18:20 nedohrajeme několikrát nadějné útoky do vedení 18:21 a místo toho je po blocích Carmodyho srovnáno na 20:20. To je klíčový moment prvního setu. Šulc vytlouká bloky a Odolka vede 23:21. První set prohráváme 25:23, kdy boduje domácí nahrávač Chancy na druhou přes.
Úvod druhého setu vůbec nezachytíme. Při podání Chevaliera prohráváme 6:0. Carmody zvyšuje přímým bodem z podání na 9:1. Domácí tlačí podáním a naše nedůrazné útoky po dobré obraně nekompromisně dohrávají (14:2). Po nevynucené chybě Dvořáka a nedůrazném útoku Fořta prohráváme 18:5. Vašíček snižuje přímým bodem z podání na 18:7. Po dohrávce střídajícího Svobody ztrácíme 13 bodů (21:8). Motyčka třemi body v řadě snižuje na 23:13. Po doteku sítě a technické chybě prohráváme druhý set 25:15.
Po esu Motyčky vedeme v úvodu třetí sady 1:3. Domácí blok si počká na Vancla (5:5). Při podání Carmodyho vypadneme z role na příjmu a v útoku (13:8). Bauman snižuje bodovým blokem na 15:12. Když v útoku neuspěje Vancl, prohráváme opět pětibodovým rozdílem (17:12). Domácím perfektně funguje obrana na síti, ale nutno podotknout, že našim útokům schází potřebný důraz jako v případě Motyčky (20:15). Horák těží z výborného podání Svobody, který také ukončuje utkání esem (25:17).