Čtvrté kolo ČEZ extraligy mužů svedlo dohromady dva velké moravské rivaly. Aktuálně sice vykazuje lepší formu Ostrava, ale dlouhodobé statistiky vzájemných zápasů mluví jednoznačně pro Beskydy, takže se dal očekávat velký souboj. Ten se však konal pouze ve třetím setu. První dva vyhrály jednoznačně Beskydy, které si nakonec za vítězství 3:0 připisují plný počet bodů.

Vyjádření:

Domácí:

Matěj Koloušek (smečař Black Volley Beskydy): „Utkání se nám hodnotí velmi pozitivně. Vyhráli jsme 3:0 na domácí půdě, nenechali jsme si dobýt halu. Jsou to naše první tři vítězné body do tabulky, což je pro nás velmi dobře. Musím mluvit za všechny kluky i za sebe, hrálo se nám dnes fantasticky, fanoušci nás hodně podpořili, udělali skvělou atmosféru jak ti z „vékáčka“, tak i naši beskydští, moc jim za to děkujeme. Doufám, že takové výkony budeme podávat dál a dál a postupně se budeme probojovávat výše do tabulky.“
Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „První letošní výhra. Musím říct, že jsme ze zápasu měli respekt, protože Ostrava se letos rozehrála k výborným výkonům, ale derby je derby. Jak jsem říkal už po minulém zápase, náš výkon má nějakým způsobem vzrůstající tendenci, takže jsme věřili, že bychom to mohli dneska urvat. Podařilo se to, hráli jsme dobře, vytvořili jsme na Ostravu tlak a konečně jsme minimalizovali chyby. Nasazení od všech hráčů výborné, takže klobouk dolů a jsem rád, že jsme tenhle zápas, který byl pro nás nesmírně důležitý zvládli primárně v hlavách, protože výsledky zápasů doma bude rozhodovat to, jak budeme hrát my a my jsme tentokrát hráli dobře.“

Hosté:

Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): „Co k tomu říct… 3:0… těžký zápas pro nás. Nefungovalo nám nic. Nefungoval nám servis, ani příjem a musím tedy jen pogratulovat za jasné vítězství. Beskydy využily každou naši slabost a nás čeká hodně práce hned od pondělka, takže se budeme soustředit na další utkání a doufám, že to bude lepší. Horší už to nemůže být.“
Tomáš Zedník (trenér VK Ostrava): „Dnešní utkání ze strany Beskyd bylo velmi pěkné. Bojovali od začátku, rvali se. Ač jsme je měli nastudované a smečovali a ulívali tam, kam měli, nedokázali jsme se s tím poprat Až ve třetím setu svitla z mé strany trošku naděje, že to můžeme zvládnout, nicméně rozhodl to skvělý výkon Kolouška, který to v té zlomové situaci ve třetím setu dokázal uhrát a strhl vítezství na svou stranu .“

Popis utkání:

Lepší vstup do zápasu mají domácí. Týmovou a bojovnou hrou již od prvních míčů si záhy budují dvou až tříbodový náskok. Když při Miškově podání odskakují Ostravě na 12:8, bere si trenér hostí Zedník oddechový čas. Ani to však dobře rozjeté domácí nemůže zabrzdit. Jediné drobné zakolísání domácích útočníků včas zastavuje trenér Provazník oddechovým časem za stavu 17:15. Breakový náskok si Beskydy již nenechají vzít. Set končí esem domácí Klimeš a Beskydy vedou 1:0.

Ve stejně bojovném duchu začaly Beskydy i druhý set a vzápětí vedou 5:1. Ostrava jakoby se stále nemůže dostat do hry, Beskydy svého soupeře přehrávají ve všech herních činnostech. Po sérii úspěšných domácích bloků přichází střídání hostí, do hry zasahuje Pelikán, kterému se však nepodařilo pozvednout morálku svého týmu. Stejně jako v prvním setu stojí u zrodu vítězného míče Klimeš, který tentokrát útočí středem. Beskydy vedou 2:0.

Třetí set přinesl konečně vyrovnanou podívanou. Až do stavu 13:13 se skóre přelévalo bod po bodu. Pak při Bendově podání domácí odskakují na 16:13 a hostující trenér Zedník reaguje oddechovým časem. Vzápětí Ostrava střídá, za Olsena přichází Resl. V dramatické koncovce si domácí již nenechají vzít tři body za vítězství 3:0 a udržují si tak stále velmi příznivé vzájemné zápasové skóre.

Zveme Vás na sobotní utkání proti Vk Karlovarsko. Přijďte nás podpořit na Halu Sareza v 17:00. Těšíme se na Vás, PER TO TAM!!!

Hodnocení prvních zápasů extraligy mužů, Trenéra Tomáše Zedníka

První dvě utkání extraligy v sezóně 24/25 jsme zvládli vítězně!

Čtvrteční těžké utkání s Benátkami jsme dokázali vyhrát v pátém zkráceném setu. Po dvou setech, kdy jsme hráli velmi dobře se Benátky oklepaly a dokázaly vyrovnat stav utkání na 2:2. Nicméně v tie breaku jsme už znovu dominovali my a dotáhli utkání do vítězného konce.

Sobotní utkání s Brnem mělo v prvním setu vyrovnaný průběh, kdy jsme v koncovce dodrželi naší taktiku na bloku a v poli a důležitým blokem set uhráli. Další sety byly z naší strany koncertem, který pod taktovkou Mateusze Biernata vyústil v jednoznačné vítězství 3:0 a v ohromnou radost.

Tento vývoj začátku nové sezóny jsme zažili před sedmi lety a musím konstatovat, že je to velmi příjemná změna.

Hodnocení 2. Kola Chance Českého poháru, utkáni proti Zlínu s výsledkem 3:0 (25,20,21)

Zlínští přijeli s týmem, který rozhodně myslel na postup do 3.kola. Nastoupili s druhým nahrávačem, ale po našem dobrém začátku 4:0 a 6:2 se na nás dotáhli a skóre se přelévalo na obě strany. Naštěstí se ve vyhrocené koncovce Kubovi Pelikánovi podařilo skvělé podání, kterým jsme Zlín odtáhli od sítě a dokázali si bodovku a tím i setbol uhrát.

Ve druhém setu jsme měli lepší nástup a dokázali si udržet náskok šesti bodů, který nám dovolil vystřídat tři hráče základní sestavy a do utkání se zapojili nadějní Filip Srovnal, Jakub Pelikán a Matěj Resl. Mladíci udrželi stabilitu v týmu a set jsme zdárně vyhráli rozdílem pěti bodů.

Začátek třetího setu nebyl pro nás tak úspěšný jako začátek druhého, nicméně střídání Jarika Horobetse za Lubu Mazocha a zranění dvou hráčů Zlína Šulisty a Egharevby se ukázalo jako zlomové pro vývoj setu, který jsme vyhráli o čtyři body a mohli jsme slavit postup do dalšího kola Českého poháru.

Je to naše třetí vítězství po sobě a jsem moc rád, že tým má vítěznou náladu.

Nyní nás čeká v sobotu tým Kladna, který má ambice na medailové umístění v této sezóně, takže soupeř nadmíru zdatný. Přijdte nás podpořit na Halu Sareza v 17:00.

Tešíme se na vás a PER TO TAM!!!

V přípravném utkání hraném na pět setů jsme v domácím prostředí porazili slovenskou Myjavu.
VK Ostrava – Myjava 4:1 (23,14,-24,23,14)
První dva sety hrála nynější základní sestava - Biernat, Mazoch, Dudzik, Chwastyk, Šterc, Olsen a libero Motyčka. Další tři sety jsme dali příležitost i ostatním hráčům - Resl, Pelikán, Ciran, Podlesny, libero Lex). Stále nám chybí reprezentant Polska U20 Grzyb a reprezentant Ukrajiny U20 Horobets.
„Myjavu jsme porazili větší bojovností, lepším vybíráním v poli a důsledností v útoku, a to ve všech kombinacích týmu,“ dodal k utkání trenér VK Ostrava Tomáš Zedník.

V pátek 13. a v sobotu 14. září pořádáme v hale Sareza tradiční přípravný turnaj před samotným startem extraligy Ostrava Cup.
Letos se celkově zúčastní pět týmů, které vytvoří mezinárodní konkurenci. Přijede polský tým Olimpia Sulecin hrající druhou nejvyšší soutěž, slovenské Komárno, rakouský tým UVC Ried Innkreis a Fatra Zlín. Náš tým by měl turnaj absolvovat již s mládežnickými reprezentanty Polska Grzybem a Ukrajiny Horobetsem.
18:00 Sulecin - Ostrava
Přijďte povzbudit náš tým a podívat se na kvalitní mezinárodní přípravná utkání.

ostravacup 2024w

V pondělí 5. srpna zahájil náš extraligový tým pod vedením trenéra Tomáše Zedníka na novou sezonu. Nový trenér má k dispozici v kádru 14 hráčů.
„Jako ostatní týmy extraligy se hlavně věnujeme fyzické kondici jak v Komenského sadech, tak v hale Sareza. Dnes ve čtvrtek 22. srpna nás čeká utkání se slovenskou Myjavou od 18 hodin doma v hale Sareza a v pátek máme team building. Plánujeme výběh na Javorový, Hotel Kotař a seběh do Komorní Lhotky a Třanovic, kde si odpoledne dáme i jiné hry než volejbal a večer posedíme u ohně. V dalším týdnu máme 29. 8. naplánováno přátelské utkání v polském Andrychowě a potom tradiční turnaje ve Zlíně a domácí Ostrava Cup,“ popisuje průběh přípravy trenér VK Ostrava Tomáš Zedník.
Tým již má za sebou tradiční antukový turnaj v Kojetíně.
„Na turnaj jsme odjeli ve složení: Biernat, Resl, Chwastyk, Pelikán, Mazoch, Šterc, Olsen, Dudzik, Motyčka. Nebyli s námi junioři Lex, Ciran a reprezentanti U20 Polska Grzyb a Ukrajiny Horobets. U Srovnala stále hledají doktoři příčinu nedokrvení v pravé paži. Ve skupině jsme hráli s Bučovicemi, Black Volley A a Zlínem a skončili jsme na 2. místě. Vypadli jsme v play off ve čtvrtfinále s 3. týmem z druhé skupiny Brnem 1:2. Na antuce jsme se statečně rvali, hlavně noví hráči cizinci, kteří v těchto podmínkách hráli poprvé. Byla to naše první utkání v této nové sestavě,“ zhodnotil první přípravný turnaj trenér Tomáš Zedník.
Další program přípravy VK Ostrava:
22. srpna – 18:00 doma přípravné utkání s Myjavou

29. srpna - přípravné utkání v Andrychowě
6. – 7. září – Zlín Cup
13. – 14. září – Ostrava Cup
20. září – odvetné utkání s Myjavou
První extraligové utkání sehrajeme ve čtvrtek 26. září na domácí palubovce proti Benátkám nad Jizerou.

hala

V konkurenci domácího Zlína a slovenských týmů z Myjavy a Prešova jsme obsadili na Zlín Cupu třetí místo.
Hodnocení trenéra Tomáše Zedníka:
„Stále jsme byli bez reprezentačních smečařů U20 Polska Michal Grzyb a U20 Ukrajiny Yaroslav Horobets a bez smečaře Šterce, který má stále po výronu z Andrychowa. V utkání se Zlínem jsme hráli s Honzou Štefkem, který nám vypomohl po jeho beach sezóně. Utkání bylo vyrovnané a v posledních dvou setech z naší strany velmi bojovné v poli. Nicméně stále nejsme kompletní a je to na výkonu týmu znát. Dnes už máme reprezentanty v tréninku a na Ostrava Cup už budou.“

Nahrávač Mateusz Biernat bude na palubovce dirigovat řadu nových, převážně polských mladíků.
Dnes čtyřiatřicetiletý Biernat po odchodu z našeho klubu, kde působil v sezonách 16/17 a 17/18, prošel řadu zajímavých týmů. Postupně hrál za Duklu Liberec, Gwardiu Wrocław, Ravenu, VfB Friedrichshafen, Czarni Radom a nakonec přichází z hvězdného polského ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Mezi přicházejícími mladíky je nejzkušenějším univerzál Jakub Chwastyk (24 let, 199 cm), který hrál v polské druhé lize v týmu Wieluń.
Na postu smečaře se budou objevovat ukrajinský mládežnický reprezentant Yarik Horobets (19 let, 193 cm) přicházející z Waldviertelu a Michal Grzyb (19 let, 197 cm) po působení v juniorském Gdańsku.
Na pozici blokaře bude hrát Wojciech Dudzik (18 let, 207 cm) z juniorské ligy, kde nastupoval v týmu Jastrzębskie Węgl.
Náš tým opouštějí následující hráči: Jakub Dvořák odchází do týmu Odoleny Vody, Timur Tsmokalo zpět do polské plus ligy do týmu Barkom Lwow, Dawid Pawlun také do plus ligy do týmu Gdańsku a Filip Jarosinski si ještě hledá angažmá.
Změny nastávají i na místě trenérů. Odchází Dariusz Luks, který zůstává jen u Akademie talentů v Jastrzębie.

Z týmu minulé sezony zůstávají Matěj Resl (nahrávač), Jakub Pelikán (univerzál), Lubomír Mazoch
(smečař), Mark Olsen a Filip Srovnal (blokaři) a libera Jakub Motyčka a Tadeáš Lex. Tým doplní
odchovanci blokař Michal Ciran a smečař Martin Šterc.

Na pozici trenérů budou v příští sezoně působit Tomáš Zedník a Vojtěch Bauman.
Cílem nově sestaveného týmu bude minimálně účast v předkole play off.

Noví mladí hráči

V dalším připravném utkání jsme se střetli s polským týmem Andrychow.

Andrychow - VK Ostrava 1:3 (-23,-22,24,-19)

"Podali jsme soustředěný výkon a dobrý servis nám zajistil vítězství. V prvním setu jsme přišli o zraněného (výron pravého kotníku po doskoku na útočícího soupeře) Šterce, kterého na smeči vystřídal libero Motyčka. Nicméně tým dokázal dovést utkání do vítězného konce," zhodnotil utkání trenér VK Ostrava Tomáš Zedník.

Valná hromada potvrdila Ing. Pavla Žurka jako předsedu správní rady a její členy Ing. Pavla Srkala, Mgr. Adrianu Stiborkovou a Ing. Tomáše Zedníka. Nově se členem Správní rady klubu stal Vojtěch Bauman.
Valnou hromadou byly schváleny hospodářské výsledky VK Ostrava a zprávy o činnosti klubu od minulé VH. Ing. Pavel Žurek zhodnotil činnost prvního extraligového týmu mužů. Za nepřítomného trenéra Ivana Pelikána přednesl hodnocení kategorií U18, U20 a U22 Roman Dvoran, který se také vrátil k úspěšné sezoně kategorie U16. Nejmladší kategorie a spolupráci našeho klubu se základnímu školami obsáhle okomentoval trenér Martin Vaculík.