Nová volejbalová sezona mládežnických kategorií zaznamenává výrazné změny. Věkové rozestupy mezi přestupnými ročníky se snížily na dva roky. Už nebudou žáci, kadeti, ani junioři. Nově jsou kategorie U14 až U22.
Žákovské týmy budou hrát své krajské a celorepublikové soutěže pod názvy kategorií U14 a U16. Naše týmy povede trenérská dvojice Roman Dvoran a Martin Vaculík. U14 začíná svou sezonu 9. října. V kategorii U16 budeme mít v krajském přeboru dva týmy. A tým začíná 25. září v Raškovicích a B tým tentýž den ve Frýdlantě nad Ostravicí.
Kadetská a juniorská kategorie se rozdělila na tři věkové úrovně. Do všech extraligových soutěží, které se budou opět hrát systémem turnajů, které budou probíhat jednou měsíčně, postavíme pod vedením trenéra Ivana Pelikána jeden tým.
U18 má již za sebou první turnaj v Hradci Králové, který byl kvalifikační pro dlouhodobou část. Naše družstvo skončilo na 2. místě. Svěřenci Ivana Pelikána porazili v pěti setech Zlín a Hradec Králové a stejně tak v pěti setech podlehli Ústí nad Labem. Do dlouhodobé části se zařadili do třetí výkonnostní skupiny ze šesti.
Kategorie U20 startuje svoji sezonu 2. října v Českých Budějovicích, kde se kromě domácího celku střetneme s Kladnem, Znojmem a Nymburkem.
U22 zahajuje soutěž 16. října v Příbrami, kde se kromě domácího Euro Sittex postaví Českým Budějovicím, Benátkám nad Jizerou a Orionu Praha.

Kadeti a junioři našeho klubu zahájili přípravu tradičním kondičním soustředěním na Visalajích v Beskydech, tentokrát již od 1. srpna.
„Oproti ostatním klubům jsme začali možná trochu dříve s přípravou, protože vznikají nová družstva, přišli noví mladí hráči a potřebujeme je zabudovat do týmů. Sezona bude proto jistě velmi náročná i s celou řadou změn. Na druhou stranu v přípravě s extraligovým týmem mužů máme 3 hráče, což mě těší a věřím, že našemu „áčku“ v přípravě pomůžou. Soustředění na Visalajích se nám velmi povedlo a splnilo moje očekávání,“ hodnotí soustředění trenér kadetů a juniorů Ivan Pelikán.
Po turnaji v Kojetíně, kdy tým vypadl ve čtvrtfinále druhé výkonnostní skupiny s juniory Jastrzebie Wegiel čekají svěřence Ivana Pelikána tréninkové jednotky v hale Sareza a antukové turnaje v Raškovicích a Metylovicích.

Naši junioři skončili na posledním turnaji druhé výkonnostní skupiny extraligy na 4. místě a celkově obsadili v základní části extraligy 7. místo. Už před tímto turnajem v Českých Budějovicích jsme měli jisté místo ve finálové osmičce.

Pouze boj o sedmé místo zůstal pro náš juniorský tým na MČR. V souboji o účast v soupeření o 5. místo jsme prohráli s Velkým Meziříčí 1:3 (-18,18,-20,-19). Za stavu 1:1 na sety jsme se neprosadili v žádné koncovce a porážka znamená, že v neděli ráno začínáme program utkáním o 7. místo s Hradcem Králové.

Náš tým juniorů si již před závěrečným turnajem zajistil účast mezi osmi kluby, které budou bojovat na mistrovství republiky o titul mistra extraligy! Ve druhé pětičlenné výkonnostní skupině skončil na třetím místě a tím se zařadil v celkové tabulce na 7. místo. Po posledním turnaji už nemůže skončit hůře než osmý.

Tento víkend můžete v Ostravě vidět boj našich juniorů v elitní skupině extraligy, ve které hraje pět nejlepších juniorských týmů. O další extraligové body se utkají v Ostravě 15. a 16. ledna na dvou místech (v Nové Bělé a na Janáčkově konzervatoři).