Nahrávač Mateusz Biernat bude na palubovce dirigovat řadu nových, převážně polských mladíků.
Dnes čtyřiatřicetiletý Biernat po odchodu z našeho klubu, kde působil v sezonách 16/17 a 17/18, prošel řadu zajímavých týmů. Postupně hrál za Duklu Liberec, Gwardiu Wrocław, Ravenu, VfB Friedrichshafen, Czarni Radom a nakonec přichází z hvězdného polského ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Mezi přicházejícími mladíky je nejzkušenějším univerzál Jakub Chwastyk (24 let, 199 cm), který hrál v polské druhé lize v týmu Wieluń.
Na postu smečaře se budou objevovat ukrajinský mládežnický reprezentant Yarik Horobets (19 let, 193 cm) přicházející z Waldviertelu a Michal Grzyb (19 let, 197 cm) po působení v juniorském Gdańsku.
Na pozici blokaře bude hrát Wojciech Dudzik (18 let, 207 cm) z juniorské ligy, kde nastupoval v týmu Jastrzębskie Węgl.
Náš tým opouštějí následující hráči: Jakub Dvořák odchází do týmu Odoleny Vody, Timur Tsmokalo zpět do polské plus ligy do týmu Barkom Lwow, Dawid Pawlun také do plus ligy do týmu Gdańsku a Filip Jarosinski si ještě hledá angažmá.
Změny nastávají i na místě trenérů. Odchází Dariusz Luks, který zůstává jen u Akademie talentů v Jastrzębie.

Z týmu minulé sezony zůstávají Matěj Resl (nahrávač), Jakub Pelikán (univerzál), Lubomír Mazoch
(smečař), Mark Olsen a Filip Srovnal (blokaři) a libera Jakub Motyčka a Tadeáš Lex. Tým doplní
odchovanci blokař Michal Ciran a smečař Martin Šterc.

Na pozici trenérů budou v příští sezoně působit Tomáš Zedník a Vojtěch Bauman.
Cílem nově sestaveného týmu bude minimálně účast v předkole play off.
Foto: volleybox.net, wksczarni.pl

Noví mladí hráči

Po úspěšném vystoupení v Českém poháru se naši mladí hráči neztratili ani na finálovém turnaji Mistrovství České republiky. Průběh třídenního turnaje popisuje trenér Roman Dvoran:

Posledným dielom sezóny 2023/24 v súťaži starších žiakov bolo finále Majstrovstiev Českej republiky, ktoré sa konalo v Českých Budějoviciach. Do záverečného finále postúpilo 16 najlepších žiackych družstiev. V náročnom trojdňovom turnaji sa družstvá pobili o konečné umiestnenia. Počas turnaja odohralo každé družstvo osem zápasov podľa zložitého, vopred daného systému.

Starší žiaci VK Ostrava sa v turnaji nestratili. Celkove sme dokázali vyhrať v piatich súbojoch a tri zápasy sme prehrali. Naše prehry prišli v sobotu a v zápase play off, ktoré posúvali víťazov na boj o vyššie priečky. Turnaj aj všetky zápasy boli extrémne náročné a vyrovnané. Konečné siedme miesto bolo spravodlivým a pekným umiestnením na finále MČR pre žiakov VK Ostrava. Pre hráčov ročníku narodenia 2009 to bolo posledné vystúpenie v žiackej kategórii. Do novej sezóny prechádzajú medzi kadetov.    

PIATOK 17.5.2024:    
VK Ostrava – Svitavy                       2:1 (15,-16,14)
VK Ostrava – Prosek                       2:0 (14,17)
VK Ostrava - Hradec Králové         2:1 (-13,29,12)

V piatok sme do turnaja vstúpili po náročnej ceste. Výkon bol dosť neistý a chvíľu nám trvalo, kým sme sa v hale rozkukali. Družstvo drelo a čiastočne nás zrážali nepresnosti. Podobnú hru ukázali aj Svitavy. V druhom sete sme si počet chýb vo všetkých činnostiach vymenili. V dramatickej koncovke tretieho setu sme boli pevnejší a presnejší. Úvodný zápas sme mali za sebou a víťazstvo malo obrovskú cenu.

V druhom stretnutí sme hru zlepšili, darilo sa nám súpera bodovo držať pod sebou. Tri body do tabuľky skupiny boli parádne. V poslednom zápase skupiny na nás Hradec s odvahou vybehol. Nedarilo sa nám v žiadnej činnosti a prvý set získal s prehľadom súper. Potom nastal totálny boj o každú jednu rozohru. Postupne sme získavali rytmus a prišli aj výborné medzihry a útoky. O zápase rozhodoval skrátený set. Hru sme postupne ovládli presným útokom aj podaním. Tretie víťazstvo sme doslova vydreli. Výsledky zápasov z piatkovej skupiny sa prenášali do skupiny v sobotu.

SOBOTA 18.5.2024:  
VK Ostrava – Mníchovo Hradište  2:1 (-21,19,12)
VK Ostrava – Lvi Praha                   0:2 (-18,-16)
VK Ostrava – Kolín                          0:2 (-18,-17)

V úvodnom zápase nás čakalo Mníchovo Hradište. Vedeli sme, že v poli snáď nemajú slabinu a v zápase sa to presne potvrdilo. Súper hral výborne technicky nielen v poli, ale aj v útoku. Hradište nás tlačilo presným podaním a ak sme v útoku znížili razanciu, v poli všetko vychytali a následne dohrali. Po nezdare v prvom sete sme zlepšili všetky činnosti. Hradište strácalo istotu a náš útok začal dominovať. Zápas sme v treťom sete dotiahli k víťazstvu.

Následne nás čakali dvaja najťažší súoperi. V súbojoch sme sa snažili vzdorovať, ale výšková aj herná prevaha sa prejavila. Proti favoritom celého turnaja sme nedokázali získať ani set. Tieto dve prehry nás posunuli do skupiny o 5.-8. miesto.

Nedeľa 19.5.2024 - skupina o 5.- 8. miesto:
VK Ostrava – Příbram                     0:2 (-23,-15)

zápas o 7. miesto:
VK Ostrava - Hradec Králové         2:0 (20,13)

V nedeľnom rannom zápase sme sa síce snažili, ale súper z Příbrami hral účinnejšie na útoku. Tesnú koncovku prvého setu sme pre seba nedokázali otočiť. V druhom dejstve nám doslova došli sily, čo dobre hrajúci súper hneď využil.

Zápas o siedme miesto bol pekným zakončením turnaja. Hra sa nám darila na útoku aj v obrane. Podaním sme do súpera tlačili a nasledovali pekné akcie na sieti. Rýchly a tvrdý útok znamenal bodové náskoky pre družstvo VK Ostrava. Turnaj sme zakončili výborným výkonom aj výsledkom.

VK Ostrava: Martin Prokeš, Adam Rozšafný, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Jan Janošec, Ondřej Ružička, Petr Hanzlík , Matěj Bystroň, Marek Stavárek a Daniel Dobiáš. tréneri Vaculík, Kotula a Dvoran

Poradie: 1. Kolín, 2. Lvi Praha, 3. České Budějovice, 4. Havlíčkov Brod....7. VK Ostrava

Pre družstvo starších žiakov to bola posledná akcia súťažného ročníka. V každom zápase FINÁLE sme dreli, ale našej hre chýbala ľahkosť a prehľad. Možno sme mali vyššie očakávania a tento moment hráčom na výkonnosti nepridal. Proti výškovo seberovným súperom sme dokázali hrať svoju pestrú útočnú hru a v piatich zápasoch sme vyhrali. Kolín a Lvi Praha boli v danom momente nad naše sily. Výškovo, silovo aj herne ukazovali doslova kadetský volejbal.

Celú sezónu však hodnotím vysoko pozitívne. Družstvo žiakov prešlo náročnú cestu a výkonnostne výrazne napredovalo. Hrali sme skvelé zápasy v pohári aj krajskom prebore. Hráči mali z víťazstiev radosť, rovnako aj my tréneri. Verím, že sa končiaci žiaci presadia aj vo vyššej kategórii , že im volejbal bude aj naďalej robiť radosť a budú sa stále zlepšovať.

Zároveň ďakujem za seba aj za kolegov rodičom, ktorí nás celú sezónu podporovali a povzbudzovali. Dokázali sme spoločne zvládnuť aj kritické stavy v mnohých setoch a zápasoch. Na práve skončenú sezónu si ja osobne budem dlho spomínať. Všetkým hráčom aj kolegom trénerom, za spoločné zážitky z tréningov a turnajov úprimne ĎAKUJEM !!! Zároveň sa teším na ďalšiu sezónu s hráčmi ročníkov 2010 a 2011... PER TO TAM!!!

O postup do šestnáctičlenného finále mistrovství ČR bojovali žáci U16 ve čtyřech skupinách. Naši kluci skončili po jediné porážce ve skupině druzí a bezpečně se tak dostali mezi čtyři postupující ze skupiny. Turnaj popisuje trenér Roman Dvoran:
Prvý diel finále Majstrovstiev Českej republiky sa odohral počas minulého víkendu. Starší žiaci U16 odohrali svoj turnaj v Letoviciach. Celkovo sa hralo v štyroch sedemčlenných skupinách a do záverečného finále MČR postúpili z každej skupiny štyri najlepšie družstvá. Cieľom žiakov VK Ostrava bolo vyhrať na turnaji čo najviac zápasov a kvalifikovať sa na záverečné podujatie sezóny. Túto úlohu sme dokázali splniť, keď zo šiestich súbojov sme v piatich zaknihovali víťazstvo. Vo finále turnaja sme prehrali 1:2 s celkovým víťazom. V parádnom zápase bol nad naše sily Havlíčkov Brod. O dva týždne nás čaká celkové finále sezóny, a na tréningoch budeme intenzívne pracovať na udržaní formy jednotlivcov aj celého družstva.
SOBOTA 27.4.2024
VK Ostrava – Nová Paka 2:0 (11,12)
VK Ostrava – Karlovarsko 2:0 (9,6)
VK Ostrava – Letovice 2:1 (16,-15,12)
VK Ostrava – Mníchovo Hradište 2:1 (-20,11,12)
Do turnaja sme vstúpili s nasadením a veľkým nadšením. Prvé dva zápasy boli pre družstvo dobrou rozcvičkou a hráči zároveň získali orientáciu v hale. Výrazne nám prialo aj rozlosovanie turnaja, keď sa kvalita súperov postupne dvíhala.
Až v treťom zápase sme narazili na domácich, ktorých podporoval početný fanklub. Bubeníci hnali domácich k výkonu, ale v prvom sete sme dokázali zahrať doslova bez chyby. Z okrajov siete sme výborne dohrávali dlhšie výmeny a domácim sa nedarilo ani podanie. V druhom sete sa doslova karta obrátila. Nepresnosti sa kopili na našej strane a Letovice nám podaním stále hrozili. O zápase rozhodoval tretí skrátený set. Znova sme získali istotu a sebavedomie vo všetkých činnostiach. Dobrý útok aj obrana na sieti rozhodla o našom cennom víťazstve. Všetci diváci v hale oceňovali kvalitu hry na oboch stranách v tomto dramatickom súboji.
Posledný sobotný zápas priniesol doslova dramatický súboj. Mníchovo Hradište nás poriadne potrápilo. Súper mal výbornú organizáciu v každej fáze hry. Vyberanie v poli, vykrývanie a jednoduché dohrávky od súpera nám robili doslova problémy. Prvý set sme prehrali po hre bez emócií aj pohybu na ihrisku. Tvrdé slová smerom k celému družstvu zabrali. V hre sme vylepšili doslova všetko. Začal nám lietať servis aj útok bol agresívny. Hradište sa snažilo v každej rozohre lopty v poli vyčapať, ale razancia nášho útoku bola dostatočná. Hru sme dokázali diktovať aj v treťom skrátenom sete, ale na víťazstvo sme sa doslova nadreli. Sobotné víťazstvá nás posúvali na výbornú pozíciu pred poslednými dvoma stretnutiami v nedeľu.
NEDEĽA 28.4.2024
VK Ostrava – Most 2 : 0 (7,11)
VK Ostrava – Havlíčkov Brod 1:2 /17,-20,-10)
V zápase proti snaživému Mostu dostali v hre šancu všetci hráči nášho družstva. Súper bodoval len sporadicky, alebo v prípade našich chýb. Pre hráčov z lavičky to bola dobrá šanca zasiahnuť do hry a získať cenné skúsenosti.
Posledný zápas hrali proti sebe dosiaľ neporazené družstvá. Havlíčkov Brod je pre nás počas tejto sezóny vždy náročný súper. Zápas má stále parádny náboj na ihrisku aj lavičkách. Rovnako tomu bolo aj teraz. Brod už hrá výrazne kadetský volejbal založený na tvrdom útoku a vysokej blokárskej obrane. Vstup do zápasu nám vyšiel nad očakávanie. Podaním sme súpera držali ďalej od siete a v poli sme viacero útokov dokázali vychytať. Naši smečiari boli v prvom sete doslova neomylní. Brod v druhom sete vytiahol skákaný servis, ktorý sme nedokázali presne prihrať . Následne vysoký hráči súpera doslova ovládli sieť. V poli sa nám nedarilo, viac krát sme stáli práve tam , kde sme nemali byť. Postupne sme strácali dynamiku aj úspešnosť na útoku. Obidve strany sa v treťom sete snažili, ale vysokí hráči Brodu boli predsa úspešnejší. Hru na obidvoch stranách diváci ocenili potleskom. Za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť. Havlíčkov Brod celý turnaj vyhral a my sme skončili na parádnom druhom mieste. Nadšené PER TO TAM bolo peknou oslavou druhého miesta!!!
VK Ostrava: Martin Prokeš, Adam Rozšafný, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Jan Janošec, Ondřej Ružička, Petr Hanzlík, Matěj Bystroň, Marek Stavárek a Matej Krátký, tréneri Vaculík, Kotula a Dvoran
Slovo na záver: Tentoraz boli naše postupové ambície úplne na mieste a správne. Družstvo si od začiatku do konca udržalo vysokú výkonnosť. Dokázali sme zvládnuť aj kritické stavy v zápase s Mníchovým Hradišťom. Hráči mali dostatok sebavedomia aj elánu do hry. Družstvo ťahala celá šestica vrátane libera Ružičku. Hru výborne dirigoval nahrávač Janošec a v dvoch pozíciách nahrávač Prokeš. Táto alternatíva bola výborným doplnkom našej hry. Dominantne sme útočili z okraja siete, Rozšafný a Vícha, stredom to bolo poskromnejšie. Vo finálovom turnaji sa budeme snažiť do útoku viacej zapojiť blokárov Tesařa a Hanzlíka, aby sme to súperom na obrane čo najviac sťažili. Osobitne ďakujem rodičom za to, že nás prišli do Letovic podporiť, odmenou im bol krásny volejbalový zážitok, ktorý vytvorili ich miláčikovia (naši hráči).VK Ostrava!!! PER TO TAM!!!
Finálový turnaj MČR sa uskutoční 17. - 19.5.2024 v Českých Budějoviciach, a my sme medzi najlepšími!!!

Poslední extraligový turnaj v Českých Budějovicích mají za sebou junioři kategorie U22. Ve druhé výkonnostní skupině skončili na 2. místě a nakonec jim na celkové deváté pozici těsně unikl postup mezi nejlepších osm týmů play off.
Výsledky VK Ostrava:
- Kolín 3:0 (23,23,19)
- Karlovarsko 1:3 (17,-15,-23,-21)
- České Budějovice 3:0 (15,23,23)
- Olomouc 0:3 (-20,-20,-23)
Hodnocení trenéra Tomáše Zedníka:
„S Kolínem jsme celé utkání vedli a dovedli vyhrát bez ztráty setu. S Karlovarskem jsme hráli letos už potřetí. První set jsme zvládli, ale další už byly nad naše síly. Tým Českých Budějovic neměl své opory a celkem v pohodě jsme jej porazili. Proti Olomouci jsme dali příležitost ostatním hráčům, protože dle rozpisu soutěže jsme už nemohli postoupit do finálové osmičky U22.“

Náš tým U16 potvrdil, že je nejlepším týmem Moravskoslezského kraje. V soutěži krajského přeboru sice skončil těsně na druhém místě za Kojetínem, který však patří do Olomouckého kraje. Protože však v tomto kraji jsou jen dvě žákovská družstva, nastupují do soutěže v našem kraji.
Poslední turnaj, ve kterém bez porážky naši žáci zvítězili, popisuje trenér Roman Dvoran:
V nedeľu 24.3.2024 odohrali starší žiaci U16 v Opava posledný šiesty turnaj Krajského preboru. V turnaji proti sebe nastúpili najlepšie družstvá z kraja a v zápasoch sa rozhodovalo o celkovom umiestnení v súťažnom ročníku 2023/2024. Žiaci VK Ostrava si v zápasoch dokázali poradiť so všetkými súpermi a po výbornom výkone sme záverečný turnaj vyhrali. V celkovej tabuľke sme vybojovali druhé miesto za víťazom súťaže Kojetínom.
Výsledky zápasov:
VK Ostrava – Opava 2:0 (21,16)
VK Ostrava – VS Ostrava 2:0 (22,20)
VK Ostrava – Kojetín 2:1 (18,-17,10)
VK Ostrava – Green Volley FM 2:1 (-17,15,13)
Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti domácim. Hrali sme dobrý volejbal a súper náš náskok stále len doťahoval. Darili sa nám všetky činnosti a výhra v dvoch setoch bola zaslúžená. V druhom zápase nás čakal papierovo najslabší súper, ktorý postúpil z B skupiny. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale skúsenosť v hre bola na našej strane. Dobrú hru súpera sme ustáli a koncovky setov sme útokom a presným podaním získali pre seba.
Dve hladké víťazstvá nás dostali do dobrej pohody, aj keď sme mali pred sebou dvoch najťažších súperov. Zápas proti Kojetínu sme odštartovali odvážne a darili sa nám všetky činnosti. Po dobrej prihrávke sme účinne útočili a súpera sme dostali pod tlak. V druhom sete nám Kojetín vrátil požičané, hra sa nám prestala dariť. Stratili sme istotu aj presnosť. V treťom skrátenom sete sme po viacerých dobrých zákrokoch získali cenný náskok. Body sme získavali pre seba aj po dobrých medzihrách v poli. Víťazstvo nás posunulo do čela turnaja.
Posledný zápas bol vrcholom turnaja. V ňom sa stretli dve neporazené družstvá. Green Volley odštartoval výborne, nám sa nedarilo dobrú hru súpera zabrzdiť. V druhom sete sme sa dokázali otriasť a zlepšili sme všetky činnosti. Podaním sme súpera odtlačili od siete a po vybratých loptách v poli sme útok s úspechom dohrávali. V treťom sete to bolo otvorené na obidve strany. O tesnom víťazstve rozhodla naša presnosť a razancia. Po vyhratom zápase zaznelo halou víťazné PER TO TAM!!!
Zostava VK Ostrava U16: Martin Prokeš, Vašek Tesař, Petr Hanzlík, Jan Janošec, Hynek Vícha, Adam Rozšafný, libero Ondřej Ružička, Marek Stavárek, Daniel Dobiáš, tréneri Vaculík a Kotula
Po turnaji došlo k slávnostnému ceremoniálu, v ktorom boli dekorovaní víťazi Krajského preboru za sezónu 23/24. Poradie je nasledovné:
1. Kojetín 83 bodov
2. VK Ostrava 82 bodov
3. Opava 78 bodov
4. Green Volley FM 77 bodov
Pozíciu v Krajskom prebore sme na poslednom turnaji potvrdili. Zisk celkového druhého miesta je potvrdením výbornej hry v celej sezóne. Je super, že nám forma vydržala aj po náročnom finále Českého poháru (celkové 4 miesto). Družstvo dokázalo zvládnuť aj ťažké momenty v setoch a zápasoch, ukázali sme bojovného ducha a mentálnu pevnosť. Lídri družstva Rozšafný, Prokeš, Vícha, Tesař a Janošec hru tvorili, výborne ich doplňali mladší hráči. Sezóna pre nás nekončí, máme pred sebou kvalifikáciu na MČR klubov U16, v ktorej chceme postúpiť medzi 16 najlepších družstiev v Českej republike. Tým by sme potvrdili aj splnili všetky naše predsezónne ciele.

U16KP2024 1

Poslední letošní extraligový turnaj kategorie U20 v Ostravě Třebovicích jsme absolvovali bez trenéra Ivana Pelikána, který byl na MS středních škol v Srbsku. V sobotních zápasech vedl tým trenér Roman Dvoran, v nedělních zápasech Tomáš Zedník. Ve třetí výkonnostní skupině jsme skončili na posledním turnaji na 4. místě a celkově jsme se umístili z 20 extraligových týmů na 12. místě.
Výsledky VK Ostrava:
- GreenVolley 0:3 (-13,-11,-16)
- Kladno 0:3 (-16,-23,-24)
- Zlín 3:1 (19,17,-23,17)
- NovýJičín 3:0 (23,24,24)
Hodnocení trenéra Tomáše Zedníka:
Celé utkání proti Green Volley jsme se nedostali ze špatného výkonu. Proti Kladnu měl náš výkon vzestupnou tendenci, ale koncovky druhého a třetího setu jsme nezvládli. Se Zlínem jsme už hráli sebevědoměji a dokázali tým Zlína dostat pod sebe. Proti Novému Jičínu byl náš výkon velmi dobrý a bylo to nejlepší utkání z naší strany na tomto turnaji.
Na tomto turnaji jsem nebyl spokojený s přístupem hráčů v sobotu, kdy jsme se nedokázali zvednout a zabojovat. V neděli to už byl jiný tým - bojovný a jdoucí za vítězstvím.

Několika fotografiemi se vracíme k pro naše žáky úspěšnému turnaji Českého poháru U16,
ve kterém při systému play off vybojovali třetí místo. Celkově v poháru skončili na 4. místě.
Podrobnosti se můžete dočíst v předcházejícím článku.
Foto VK Ostrava a Karolina Ježková

HK U16 01

HK U16 02

HK U16 03

HK U16 04

HK U16 05

HK U16 06

HK U16 07

HK U16 08

HK U16 09

HK U16 10

HK U16 11

HK U16 12w

HK U16 13

HK U16 14w

HK U16 ČP Hradec Královéw

Valná hromada potvrdila Ing. Pavla Žurka jako předsedu správní rady a její členy Ing. Pavla Srkala, Mgr. Adrianu Stiborkovou a Ing. Tomáše Zedníka. Nově se členem Správní rady klubu stal Vojtěch Bauman.
Valnou hromadou byly schváleny hospodářské výsledky VK Ostrava a zprávy o činnosti klubu od minulé VH. Ing. Pavel Žurek zhodnotil činnost prvního extraligového týmu mužů. Za nepřítomného trenéra Ivana Pelikána přednesl hodnocení kategorií U18, U20 a U22 Roman Dvoran, který se také vrátil k úspěšné sezoně kategorie U16. Nejmladší kategorie a spolupráci našeho klubu se základnímu školami obsáhle okomentoval trenér Martin Vaculík.

Náš tým U22 na extraligovém turnaji v domácím prostředí skončil na 4. místě a ve druhé výkonnostní skupině má jen malou šanci postoupit do finálové osmičky play off.
Výsledky VK Ostrava:
- Zlín 0:3
- Příbram 0:3
- Karlovarsko 2:3
- Šlapanice 3:0

Tabulka:
1. VK Trox Příbram 4 3 1 0 0 12:3 11
2. ČEZ Karlovarsko 4 2 1 1 0 11:5 9
3. VSC Zlín 4 1 1 0 2 6:8 5
4. VK Ostrava 4 1 0 1 2 5:9 4
5. TJ Sokol Šlapanice 4 0 0 1 3 3:12 1

Hodnocení trenéra Tomáše Zedníka:
V sobotu jsme nastoupili v plné sestavě. Se Zlínem jsme se celé utkání nedokázali srovnat se skvělým podáním zlínského Chromce a Čajana. Proti Příbrami jsme se znovu nedokázali vyrovnat se skvělým podáním Příbrami a útokem jejich hlavního hráče Seidla.
Také v neděli jsme měli k dispozici plnou soupisku. S Karlovarskem jsme znovu prohráli 2:3, přitom v posledním setu jsme prohráli smolně o dva body. Proti Šlapanicím byl náš výkon znovu bojovný, kdy první dva sety jsme vyhráli jasně a ve třetím dokázali v koncovce stáhnout tříbodové vedení Šlapanic.
Na tomto turnaji jsem nebyl spokojený s přístupem hráčů v sobotu, kdy jsme se nedokázali zvednout a zabojovat. V neděli to už byl jiný tým - bojovný a jdoucí za vítězstvím.
Před turnajem se nám zranili tři hráči (záda Srovnal a výrony kotníku Resl a Ciran). Do turnaje sice Srovnal i Resl zasáhli, ale po zranění to nebyl výkon, na který jsem zvyklý.
V posledním turnaji, hrajeme znovu ve 2. skupině v Českých Budějovicích 27. a 28. dubna, máme už jen teoretickou šanci se dostat mezi 8 nejlepších týmů extraligy.

Pozvánka
Spravní rada Volejbalového klubu Ostrava, z.s. svolává

VALNOU HROMADU SPOLKU
VK Ostrava, z.s.
sídlem Hrušovská 2953/15, 702 00 Ostrava

Program:

1. Identifikace osob účastnících se valné hromady
2. Zahájení
3. Volba předsedy valné hromady, zapisovatele a oveřovatele zápisu
4. Informace o vývoji v klubu od poslední valné hromady
5. Volba nového člena Správní rady
6. Hospodářské výsledky
7. Zhodnocení sezón od poslední valné hromady, plán na sezónu 2024-2025
9. Diskuze
10. Závěr

Valná hromada proběhne 22.4.2024 v 18 hod. v počítačové místnosti Gymnázia Hladnov na adrese Hladnovská 35, 710 00 Ostrava - Slezská Ostrava.

Upozornění: Valné hromady se smí zúcastnit pouze řádní členové spolku a osoby s výslovným pozváním správní rady spolku. Ostatní osoby nebudou na valnou hromadu vpuštěny.

V Ostrave dne 2.4.2024

za Správní radu VK Ostrava, z.s.
Ing. Pavel Žurek, předseda správní rady

Třetí místo v závěrečném turnaji Českého poháru, znamenalo postup na celkově čtvrté místo v závěrečné tabulce Českého poháru. Úspěšný víkend Českého poháru v Hradci Králové popsal trenér Roman Dvoran:
Posledný a zároveň finálový turnaj Českého poháru chlapcov U16 sa odohral cez víkend v Hradci Králové. Na šiestich ihriskách obrovskej športovej haly Slávia sa hrali tri osemčlenné skupiny. Naše družstvo žiakov VK Ostrava bojovalo znovu v najlepšej A skupine. Na turnaji sme predviedli bojovné výkony a po šiestich náročných zápasoch sme si do konečnej súčtovej tabuľky preniesli body za tretie miesto.
Turnaj sa hral iným systémom ako v doterajších piatich turnajoch. hralo sa v štvorčlenných skupinách a cez play off zápasy si družstvá vybojovali svoje umiestnenie na tomto finálovom turnaji. Po prenesení bodov do súčtovej tabuľky celého ročníka sme obsadili konečné 4. miesto. Víťazom sa stal Havlíčkov Brod, ktorý získal celkovo 115 bodov, druhý bol Jirkov a mal 113 bodov, tretie boli České Budějovice 112 bodov a štvrté miesto patrí VK Ostrava 110 bodov. Štvrté miesto je síce nepopulárne, ale reálne je to vynikajúce umiestnenie. V piatok pred turnajom prebehlo znova testovanie hráčov trénermi ČVS.
Výsledky zápasov vo skupine:
VK Ostrava – Kolín 1:2 (-25,17,-12)
VK Ostrava - Green Frýdek Místek 2: 0 (19,22)
VK Ostrava - Havlíčkův Brod 1: 2 (22,-24,-13)
Škoda, že v prvom zápase turnaja sa nám hra od úvodu nedarila. Hrali sme nervózne a krčovito. Aj keď sme sa v druhom sete otriasli, tak nám v koncovkách setov chýbala odvaha a prehľad. Postupne sme hru spresnili a čo bolo podstatné, triafali sme sa do podania. Po vyhratom zápase proti Greenu sme nastúpili proti favoritovi Havlíčkovu Brodu. Hrali sme na hrane svojich možností, bojovne aj s dobrým nasadením. Brod okrem útoku aj výborne bránil sieť, a táto prevaha im priniesla tesné víťazstvo.
Play off - čtvrtfinále:
VK Ostrava – Volejbal Brno 2 : 1 ( 14, - 25, 11)
Po odohratí skupiny sme v play off zápase narazili na Brno. Vysokí súperi sa netajili s ambíciou postupu do prvej štvorky turnaja. Rovnaký cieľ sme mali aj my. Na ihrisku to bol boj od úvodu až do konca. Prvý set bol v našej réžii. V hre nám vychádzalo všetko, na čo sme siahli. Tlak na podaní a výborná dohrávka na sieti, znamenala rýchly zisk prvého setu. V druhom dejstve sa súper prebral a hra sa vyrovnala. Zápas sa dostal do tretieho setu a v ňom sme nezačali najlepšie. Prehrávali sme 4:8 a 6:11. Za tohto nepriaznivého stavu prišiel na podanie Adam Rozšafný a doslova začal Brno ničiť. Skóre sme dobiehali a nepomohli ani „tajmy“ pre súpera. Naše víťazstvo v zápase znamenalo postup do prvej štvorky turnaja.
Play off – semifinále a zápas o tretie miesto:
VK Ostrava – Příbram 1:2 (23,-23,-9)
VK Ostrava – Jirkov 2:0 (18,22)
V poslednom zápase sme chceli zahrať čo najlepšie. Družstvo ešte našlo posledné sily a predviedli sme odhodlaný a dobrá výkon. Aj súperom už postupne dochádzali sily rovnako ako nám. Dokázali sme hru udržať na dobrej úrovni, pomohli sme si podaním aj útok z okraja siete sme mali presnejší ako Jirkov. Výhra v zápase mala svoju cenu, ale v konečnej celkovej tabuľke Českého poháru nás už vyššie neposunula.
VK Ostrava: Adam Rozšafný, Petr Hanzlík, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Ondřej Ružička, Jan Janošec, Vojtěch Elbel , Tomáš Kubíček, Daniel Dobiáš , Marek Hrbáček, Tobiáš Koběrsky, tréneri Vaculík, Kotula a Dvoran
Bolo to ozaj náročné, pre hráčov aj trénerov. V Hradci sme boli tri dni a hrali sme iný systém ako v turnajoch pred tým. Hneď v úvode píšem, že celkové umiestnenie, naša úroveň hry aj vystupovanie boli úžasné. Celý ročník Českého poháru sme hrali medzi najlepšími.
Vyhli sa nám herné zaváhania a s každým súperom sme aspoň jeden krát dokázali zvíťaziť. Formát poháru je super, ale pre tak mladých hráčov je mimoriadne náročný po hernej aj mentálnej stránke. Jediný súper, s ktorým sme nedokázali ani raz vyhrať boli České Budejovice. „Budejky“ posledný finálový turnaj vyhrali, tak ani naše tretie miesto nás pred nich neposunulo. Výsledok je krutý, ale spravodlivý. Hrali sme konzistentne, ale ani raz sme nedokázali skončiť na najvyšších miestach v turnajoch. Pre nás to bola výborná škola aj skúsenosť.
Pochvala je na mieste pre celé družstvo. Nebudem vypisovať celú základnú zostavu, hráči sa pekne doplňali a navzájom povzbudzovali. Ešte nás čaká záver súťaže v krajskom prebore a kvalifikačný turnaj na MČR klubov. Verím , že nám ostanú sily a chuť do tréninku.
Termín ďalšího turnaja krajského preboru : 24.3.2024 v Opave

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE