6. Hospodářské výsledky
7. Zhodnocení sezón od poslední valné hromady, plán na sezónu 2024-2025
9. Diskuze
10. Závěr

Valná hromada proběhne 22.4.2024 v 18 hod. v počítačové místnosti Gymnázia Hladnov na adrese Hladnovská 35, 710 00 Ostrava - Slezská Ostrava.

Upozornění: Valné hromady se smí zúcastnit pouze řádní členové spolku a osoby s výslovným pozváním správní rady spolku. Ostatní osoby nebudou na valnou hromadu vpuštěny.

V Ostrave dne 2.4.2024

za Správní radu VK Ostrava, z.s.
Ing. Pavel Žurek, předseda správní rady

Náš tým U16 potvrdil, že je nejlepším týmem Moravskoslezského kraje. V soutěži krajského přeboru sice skončil těsně na druhém místě za Kojetínem, který však patří do Olomouckého kraje. Protože však v tomto kraji jsou jen dvě žákovská družstva, nastupují do soutěže v našem kraji.
Poslední turnaj, ve kterém bez porážky naši žáci zvítězili, popisuje trenér Roman Dvoran:
V nedeľu 24.3.2024 odohrali starší žiaci U16 v Opava posledný šiesty turnaj Krajského preboru. V turnaji proti sebe nastúpili najlepšie družstvá z kraja a v zápasoch sa rozhodovalo o celkovom umiestnení v súťažnom ročníku 2023/2024. Žiaci VK Ostrava si v zápasoch dokázali poradiť so všetkými súpermi a po výbornom výkone sme záverečný turnaj vyhrali. V celkovej tabuľke sme vybojovali druhé miesto za víťazom súťaže Kojetínom.
Výsledky zápasov:
VK Ostrava – Opava 2:0 (21,16)
VK Ostrava – VS Ostrava 2:0 (22,20)
VK Ostrava – Kojetín 2:1 (18,-17,10)
VK Ostrava – Green Volley FM 2:1 (-17,15,13)
Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti domácim. Hrali sme dobrý volejbal a súper náš náskok stále len doťahoval. Darili sa nám všetky činnosti a výhra v dvoch setoch bola zaslúžená. V druhom zápase nás čakal papierovo najslabší súper, ktorý postúpil z B skupiny. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale skúsenosť v hre bola na našej strane. Dobrú hru súpera sme ustáli a koncovky setov sme útokom a presným podaním získali pre seba.
Dve hladké víťazstvá nás dostali do dobrej pohody, aj keď sme mali pred sebou dvoch najťažších súperov. Zápas proti Kojetínu sme odštartovali odvážne a darili sa nám všetky činnosti. Po dobrej prihrávke sme účinne útočili a súpera sme dostali pod tlak. V druhom sete nám Kojetín vrátil požičané, hra sa nám prestala dariť. Stratili sme istotu aj presnosť. V treťom skrátenom sete sme po viacerých dobrých zákrokoch získali cenný náskok. Body sme získavali pre seba aj po dobrých medzihrách v poli. Víťazstvo nás posunulo do čela turnaja.
Posledný zápas bol vrcholom turnaja. V ňom sa stretli dve neporazené družstvá. Green Volley odštartoval výborne, nám sa nedarilo dobrú hru súpera zabrzdiť. V druhom sete sme sa dokázali otriasť a zlepšili sme všetky činnosti. Podaním sme súpera odtlačili od siete a po vybratých loptách v poli sme útok s úspechom dohrávali. V treťom sete to bolo otvorené na obidve strany. O tesnom víťazstve rozhodla naša presnosť a razancia. Po vyhratom zápase zaznelo halou víťazné PER TO TAM!!!
Zostava VK Ostrava U16: Martin Prokeš, Vašek Tesař, Petr Hanzlík, Jan Janošec, Hynek Vícha, Adam Rozšafný, libero Ondřej Ružička, Marek Stavárek, Daniel Dobiáš, tréneri Vaculík a Kotula
Po turnaji došlo k slávnostnému ceremoniálu, v ktorom boli dekorovaní víťazi Krajského preboru za sezónu 23/24. Poradie je nasledovné:
1. Kojetín 83 bodov
2. VK Ostrava 82 bodov
3. Opava 78 bodov
4. Green Volley FM 77 bodov
Pozíciu v Krajskom prebore sme na poslednom turnaji potvrdili. Zisk celkového druhého miesta je potvrdením výbornej hry v celej sezóne. Je super, že nám forma vydržala aj po náročnom finále Českého poháru (celkové 4 miesto). Družstvo dokázalo zvládnuť aj ťažké momenty v setoch a zápasoch, ukázali sme bojovného ducha a mentálnu pevnosť. Lídri družstva Rozšafný, Prokeš, Vícha, Tesař a Janošec hru tvorili, výborne ich doplňali mladší hráči. Sezóna pre nás nekončí, máme pred sebou kvalifikáciu na MČR klubov U16, v ktorej chceme postúpiť medzi 16 najlepších družstiev v Českej republike. Tým by sme potvrdili aj splnili všetky naše predsezónne ciele.

U16KP2024 1

Několika fotografiemi se vracíme k pro naše žáky úspěšnému turnaji Českého poháru U16,
ve kterém při systému play off vybojovali třetí místo. Celkově v poháru skončili na 4. místě.
Podrobnosti se můžete dočíst v předcházejícím článku.

HK U16 ČP Hradec Královéw

Náš tým U22 na extraligovém turnaji v domácím prostředí skončil na 4. místě a ve druhé výkonnostní skupině má jen malou šanci postoupit do finálové osmičky play off.

Hodnocení trenéra Tomáše Zedníka:
V sobotu jsme nastoupili v plné sestavě. Se Zlínem jsme se celé utkání nedokázali srovnat se skvělým podáním zlínského Chromce a Čajana. Proti Příbrami jsme se znovu nedokázali vyrovnat se skvělým podáním Příbrami a útokem jejich hlavního hráče Seidla.
Také v neděli jsme měli k dispozici plnou soupisku. S Karlovarskem jsme znovu prohráli 2:3, přitom v posledním setu jsme prohráli smolně o dva body. Proti Šlapanicím byl náš výkon znovu bojovný, kdy první dva sety jsme vyhráli jasně a ve třetím dokázali v koncovce stáhnout tříbodové vedení Šlapanic.
Na tomto turnaji jsem nebyl spokojený s přístupem hráčů v sobotu, kdy jsme se nedokázali zvednout a zabojovat. V neděli to už byl jiný tým - bojovný a jdoucí za vítězstvím.
Před turnajem se nám zranili tři hráči (záda Srovnal a výrony kotníku Resl a Ciran). Do turnaje sice Srovnal i Resl zasáhli, ale po zranění to nebyl výkon, na který jsem zvyklý.
V posledním turnaji, hrajeme znovu ve 2. skupině v Českých Budějovicích 27. a 28. dubna, máme už jen teoretickou šanci se dostat mezi 8 nejlepších týmů extraligy.

Ani poslední zápas nevyspravil celkový dojem z letošní sezony. Náš tým prohrál jednoznačně ve Zlíně bez zisku setu, naštěstí naše setrvání v extralize pro nás vybojovalo Karlovarsko vítězstvím nad Ústím nad Labem.
Zlín – Ostrava 3:0 (25:21,25:22,27:25)
Sestava VK Ostrava: Jarosinski, Dvořák, Michalovič, Tsmokalo, Olsen, Pawlun, libero: Motyčka. Střídali: Pelikán, Vancl, Resl.
V prvním setu jsme se Zlínem drželi krok do stavu 19:18. Pak nám Zlín odskočil zásluhou Římala (bod z útoku a eso z podání). K němu se přidali Pražák (blok) a Toman (útok) a bylo to 23:18. Zlín si už náskok do konce setu udržel.
Ve druhém setu jsme drželi vyrovnaný stav až do úplné koncovky do stavu 23:22. Pak na nás stačil už jen Kozák, když útokem a blokem ukončil naši marnou snahu o zisk setu.
V posledním setu sezony jsme v počátku setu získali čtyřbodový náskok díky čtyřem nevynuceným chybám soupeře v řadě. (3:7) Tento náskok jsme drželi do stavu 9:13. Pak stačily dva útoky Tomana, dvě esa Římala a ještě i Římalův útok a už jsme prohrávali 14:13. Vyrovnaný stav sice držíme až do 24:24, ale Vanclova chyba v útoku a eso Pražáka definitivně uzavírá naši letošní sezonu.

Třetí místo v závěrečném turnaji Českého poháru, znamenalo postup na celkově čtvrté místo v závěrečné tabulce Českého poháru. Úspěšný víkend Českého poháru v Hradci Králové popsal trenér Roman Dvoran:
Posledný a zároveň finálový turnaj Českého poháru chlapcov U16 sa odohral cez víkend v Hradci Králové. Na šiestich ihriskách obrovskej športovej haly Slávia sa hrali tri osemčlenné skupiny. Naše družstvo žiakov VK Ostrava bojovalo znovu v najlepšej A skupine. Na turnaji sme predviedli bojovné výkony a po šiestich náročných zápasoch sme si do konečnej súčtovej tabuľky preniesli body za tretie miesto.
Turnaj sa hral iným systémom ako v doterajších piatich turnajoch. hralo sa v štvorčlenných skupinách a cez play off zápasy si družstvá vybojovali svoje umiestnenie na tomto finálovom turnaji. Po prenesení bodov do súčtovej tabuľky celého ročníka sme obsadili konečné 4. miesto. Víťazom sa stal Havlíčkov Brod, ktorý získal celkovo 115 bodov, druhý bol Jirkov a mal 113 bodov, tretie boli České Budějovice 112 bodov a štvrté miesto patrí VK Ostrava 110 bodov. Štvrté miesto je síce nepopulárne, ale reálne je to vynikajúce umiestnenie. V piatok pred turnajom prebehlo znova testovanie hráčov trénermi ČVS.
Výsledky zápasov vo skupine:
VK Ostrava – Kolín 1:2 (-25,17,-12)
VK Ostrava - Green Frýdek Místek 2: 0 (19,22)
VK Ostrava - Havlíčkův Brod 1: 2 (22,-24,-13)
Škoda, že v prvom zápase turnaja sa nám hra od úvodu nedarila. Hrali sme nervózne a krčovito. Aj keď sme sa v druhom sete otriasli, tak nám v koncovkách setov chýbala odvaha a prehľad. Postupne sme hru spresnili a čo bolo podstatné, triafali sme sa do podania. Po vyhratom zápase proti Greenu sme nastúpili proti favoritovi Havlíčkovu Brodu. Hrali sme na hrane svojich možností, bojovne aj s dobrým nasadením. Brod okrem útoku aj výborne bránil sieť, a táto prevaha im priniesla tesné víťazstvo.
Play off - čtvrtfinále:
VK Ostrava – Volejbal Brno 2 : 1 ( 14, - 25, 11)
Po odohratí skupiny sme v play off zápase narazili na Brno. Vysokí súperi sa netajili s ambíciou postupu do prvej štvorky turnaja. Rovnaký cieľ sme mali aj my. Na ihrisku to bol boj od úvodu až do konca. Prvý set bol v našej réžii. V hre nám vychádzalo všetko, na čo sme siahli. Tlak na podaní a výborná dohrávka na sieti, znamenala rýchly zisk prvého setu. V druhom dejstve sa súper prebral a hra sa vyrovnala. Zápas sa dostal do tretieho setu a v ňom sme nezačali najlepšie. Prehrávali sme 4:8 a 6:11. Za tohto nepriaznivého stavu prišiel na podanie Adam Rozšafný a doslova začal Brno ničiť. Skóre sme dobiehali a nepomohli ani „tajmy“ pre súpera. Naše víťazstvo v zápase znamenalo postup do prvej štvorky turnaja.
Play off – semifinále a zápas o tretie miesto:
VK Ostrava – Příbram 1:2 (23,-23,-9)
VK Ostrava – Jirkov 2:0 (18,22)
V poslednom zápase sme chceli zahrať čo najlepšie. Družstvo ešte našlo posledné sily a predviedli sme odhodlaný a dobrá výkon. Aj súperom už postupne dochádzali sily rovnako ako nám. Dokázali sme hru udržať na dobrej úrovni, pomohli sme si podaním aj útok z okraja siete sme mali presnejší ako Jirkov. Výhra v zápase mala svoju cenu, ale v konečnej celkovej tabuľke Českého poháru nás už vyššie neposunula.
VK Ostrava: Adam Rozšafný, Petr Hanzlík, Vašek Tesař, Hynek Vícha, Ondřej Ružička, Jan Janošec, Vojtěch Elbel , Tomáš Kubíček, Daniel Dobiáš , Marek Hrbáček, Tobiáš Koběrsky, tréneri Vaculík, Kotula a Dvoran
Bolo to ozaj náročné, pre hráčov aj trénerov. V Hradci sme boli tri dni a hrali sme iný systém ako v turnajoch pred tým. Hneď v úvode píšem, že celkové umiestnenie, naša úroveň hry aj vystupovanie boli úžasné. Celý ročník Českého poháru sme hrali medzi najlepšími.
Vyhli sa nám herné zaváhania a s každým súperom sme aspoň jeden krát dokázali zvíťaziť. Formát poháru je super, ale pre tak mladých hráčov je mimoriadne náročný po hernej aj mentálnej stránke. Jediný súper, s ktorým sme nedokázali ani raz vyhrať boli České Budejovice. „Budejky“ posledný finálový turnaj vyhrali, tak ani naše tretie miesto nás pred nich neposunulo. Výsledok je krutý, ale spravodlivý. Hrali sme konzistentne, ale ani raz sme nedokázali skončiť na najvyšších miestach v turnajoch. Pre nás to bola výborná škola aj skúsenosť.
Pochvala je na mieste pre celé družstvo. Nebudem vypisovať celú základnú zostavu, hráči sa pekne doplňali a navzájom povzbudzovali. Ešte nás čaká záver súťaže v krajskom prebore a kvalifikačný turnaj na MČR klubov. Verím , že nám ostanú sily a chuť do tréninku.
Termín ďalšího turnaja krajského preboru : 24.3.2024 v Opave

Dramatičtější vyvrcholení základní části jsme si pro náš tým ani nedovedli představit. „Utkání o všechno“ hrajeme v sobotu 2. března od 18 hodin ve Zlíně. Ve hře jsou tři varianty – baráž o záchranu (13. tým tabulky), konec sezony (11. a 12. tým) i možnost jít do předkola play off (10. tým).
O pořadí na 10. – 13. místě se rozhodne v těchto třech zápasech:
Zlín – Ostrava, Benátky nad Jizerou – Odolena Voda a Karlovarsko – Ústí nad Labem.
Benátky nad Jizerou mají vše ve svých rukou. Pokud doma porazí Odolenu Vodu za tři body, zahrají si z 10. místa předkolo play off právě proti svému sobotnímu soupeři.
My budeme bojovat jak o naději předkola, tak o jistou záchranu v soutěži bez nutnosti baráže. Abychom postoupili na 10. místo, potřebujeme získat o dva body více než Benátky. Jakékoliv vítězství nám zajistí vyhnutí se baráži. Obdobně je na tom Zlín.
Nejhorší výchozí pozici má Ústí. Pokud nebude bodovat na západě Čech, stává se bez ohledu na další výsledky jistým účastníkem baráže, protože skončí na posledním místě tabulky se ziskem 16 bodů.
Zlín v posledním kole doma porazil Benátky nad Jizerou 3:0 a udržel se také v boji na obou frontách. Náš sobotní soupeř nastoupil v této sestavě: Pražák, Truong, Kozak, Čechmánek, Římal, Toman, libera Viceník, Vodička. Střídali: Žák, Chromec.
V prvním vzájemném měření sil jsme doma Zlín porazili 3:1 (-22,14,22,19). Zápasy Zlín – Ostrava, Karlovarsko – Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou mají jednotný začátek v sobotu 2. března od 18 hodin.
Držme našim hráčům palce přímo ve zlínské hale nebo u přenosu webu volej.tv, ať si vybojují nejen jasnou záchranu v soutěži, ale třeba také ještě účast v předkole play off.

Šestým extraligovým turnajem v Jirkově uzavřela naše U18 letošní ročník extraligy. Ve čtvrté výkonnostní skupině suverénními výkony nenašli přemožitele. Ve čtyřech zápasech ztratili jen dva sety. Celkově týmu v extralize patří 18. místo z pětadvaceti účastníků.
Hodnocení trenéra Ivana Pelikána:
„S dlouhou cestou jsme se tentokráte vypořádali lépe, než na podzim do Karlových Varů. Družstvo stále "zasažené" virózami odcestovalo pouze s 8 hráči. Naše konečné vítězství v turnaji bylo ale nakonec jednoznačné (4 vítězství a jen dva ztracené sety), ale i herně přesvědčivé. Družstva Karlovarska, Kolína, Blue Volley Ostrava a Jirkova jsme soustředěným výkonem zvládli přehrát.
Opět je potěšitelné zlepšení těch nejmladších (Palička, Fiala, Vlček, Alex Žarnovický, Drozd, Krátký). Oporami byli Martin Žarnovický a Michal Baláž. Výkon týmu se postupně stabilizuje, ale pro vlastně úplně nové družstvo, které začínalo sezónu v říjnu, je 6 měsíců práce a hraní tak trochu málo. Potěšitelné je, že někteří mladí hráči se postupně adaptují, a jsou schopni hrát i ve věkově starší kategorii.
Dá se říci, že se turnaj klukům povedl. I přes absence, jsme měli základ družstva na turnaji. Mrzela mě neúčast Josefa Miksy (vysoké horečky), který si za svůj přístup zasloužil být s týmem. Je škoda, přestože jsme hráli po celou sezonu ve svých skupinách v horních příčkách celkového umístění turnajů, nepodařilo se nám ani z jednoho postoupit, i když třeba chyběl jen krůček. Vysvětlení pro sebe mám, ale důležitý je zájem a bojovnost kluků. Za to jim patří velká pochvala.“

Vítězství ve více bojovném než pohledném utkání jsme získali na svou stranu vítězství za dva body. Oba týmy, i jednotliví hráči, se po celý zápas pohybovali ve výkonnostních vlnách. Chvilku byl nahoře jeden z týmů, aby se v dalším setu propadnul. Nakonec šťastnější byl domácí tým, který se nepoložil po prohraném čtvrtém setu a závěr toho posledního ho zastihnul na výkonnostním maximu.

Extraliga mužů - 23. kolo

VK Ostrava - Volejbal Brno 3:2 (-24,11,21,-19,11)

VK Ostrava: Jarosinski, Dvořák, Michalovič, Tsmokalo, Olsen, Pawlun, libero Motyčka. Střídali: Mazoch, Vancl. Trenér Dariuzs Luks.

Volejbal Brno: Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, Janků, libero Waclaw. Střídali: Havlíček, Jehlička, Kop, Marocchi. Trenér Ondřej Marek.

V prvním setu jde, zejména po chybách Brna a po esu Michaloviče, do výraznějšího vedení Ostrava (5:2). Když Pawlun chybuje při pokusu o „první přes“ hosté snižují na 6:5. Michalovičův útok z doskoku a blok na Janků znamená navýšení vedení Ostravy na 9:5. Po sporném míči, který rozhodčí přiřkli Brnu, následuje úlet smeče Tsmokala daleko do autu (9:8). Po bodových útocích Tsmokala a Dvořáka zvyšují domácí na 11:8. Po esu Janků se přiblíží Brno na 11:10. O dalších bodech rozhodují zejména domácí. Občas zapíší bodový útok nebo blok, ale hlavně kupí chyby. Brno tak srovnává na 16:16 a po útoku Thiessena jde do vedení 19:22. Ostrava úspěšně útočí a srovnává na 24:24. Pak získá Thiessen mečbol bodovým útokem a ten využije esem Novák (24:26).
Do druhého setu vlétnou domácí jako polití živou vodou. Skládají jeden míč za druhým (6:1). Vedením nabírají další vítr do plachet. Na útoku řádí v prvním setu často chybující Tsmokalo, naopak brněnské útoky končí na rukách blokaře Olsena. A když se k nim přidají i ostatní, Brno se už nevzpamatuje. (10:3, 15:6, 24:9) Hosté ještě dvěma body sníží potupnou porážku v setu na 25:11.
Ve třetím setu se Brno vrací do zápasu. Po bodovém útoku Thiessena a chybě Tsmokala vede 1:3. Díky bodovým útokům Michaloviče a blokům Olsena domácí otáčejí stav na 9:7. Brno však hraje odvážněji. Útok Nováka a blok Marocchiho a stav se překlápí na stranu hostů (11:12). Následně oba týmy převážně ztrátují až do stavu 18:18. Po chybě Janků jde na podání Jarosinski a úspěšným útokem a dvěma esy posílá Ostravu do trháku. (22:18) Jarosinski útokem získá další bod (24:20) a set ukončí útokem Michalovič. (25:21)
Čtvrtý set začíná vyrovnaně, o body se však tentokrát starají brněnští hráči, chyby na podání prokládají esem a bodovými útoky. (3:3) Na straně Ostravy úřadují Tsmokalo a blokaři, na straně Brna je to Kop, který dnes nastoupil v roli smečaře. Kop přidá 2 body blokem a útokem a je srovnáno na 7:7. Až do stavu 15:15 se oba týmy přetahují o vedení. Eso Kopa nastartuje únik Brna. Thiessen úspěšně zalije a přidá blok. (15:18) Ostrava svou zásluhou získá už jen dva body, a když je zablokovaný Tsmokalo Havlíčkem, set končí za stavu 19:25.
Zkrácený set začíná lépe pro domácí. Po útoku Dvořáka a chybě brněnského Bukáčka vedou domácí 2:0. Když hosté získají útokem dva body a Tsmokalo netrefí míč, ani hřiště, je srovnáno na 4:4. Další bod získá Brno díky špatnému postavení ostravských hráčů. (4:5) Oba týmy následně úspěšně ztrátují, až když Jarosinski nepřehodí obouruč míč přes síť, odskakuje Brno na dva body. (8:10) I když se zdá, že k výhře má blíž Brno, opak je pravdou. Ostrava už nevyrobí ani jedinou chybu. K bodovému útoku přidá dva bloky Olsen, který se tak v zápase dostane na devět bodových bloků. Po bodu si připíší také Dvořák a Michalovič. K tomu dvě chyby Janků a set končí zkaženým podáním Thiessena. Ostrava vítězí v pátém setu 15:11.

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Z naší strany dobře vybojovaný zápas, i když jsme v něm měli hluché pasáže, jak je u nás zvykem. Ale zvládli jsme to a jsem pyšný na náš tým, že jsme to nevzdali po čtvrtém setu, ani když jsem v tie breaku prohrávali o dva, tři body, otočili jsme to a zaslouženě zvítězili.“
Dariusz Luks (trenér VK Ostrava): „Byl to těžký zápas, hodně jsme bojovali, v prvním setu jsme dělali spoustu chyb. Musíme se těšit z vítězství a z těch dvou bodů do tabulky. Zítra už jdeme zase na trénink, musíme se dobře připravit na Zlín a bojovat, aby extraliga v Ostravě zůstala i v příští sezoně.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Pro nás samozřejmě ztráta. Nevím, jak to vypadá v tabulce, pro Ostravu asi záchrana. Nerad to říkám, ale dnešním výkonem jsme jim to darovali. Podle mě to nebyl pěkný volejbal ani z jedné strany. Byli jsme ve všech činnostech neklidní, zbytečně jsme spěchali. Do toho předkola musíme jít úplně jinak.“
Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratulace Ostravě k vítězství, z jejich strany to bylo hodně vybojované, byli jednoznačně lepší na servisu, a když jsme se v této činnosti zlepšili, tak jsme byli nepřesní na nahrávce. Ani jeden z nahrávačů nezaslouží pochvalu. Ostrava si to dnes ubojovala.“

Pátý extraligový turnaj ve třetí výkonnostní skupině má za sebou náš tým U20. V Novém Jičíně skončil ve své skupině na 4. místě a je bez šance postoupit do finálové osmičky.
5. TJ Slavia Hradec Králové 4 0 1 0 3 4:11 2
"V posledních turnajích se nás drží trochu smůla. Nejinak tomu bylo bohužel uplynulý víkend na pátém turnaji EX U20. Do Nového Jičína s námi neodcestoval první nahrávač Ondra Poloch. Lukáš Fiala byl nemocen (zápal plic), a ve třetím zápase si udělal výron Michal Ciran. Přesto podalo družstvo velmi bojovný výkon!
Snaha o postup ze skupiny se sice nepovedla, ale ve velmi vyrovnaném i kvalitním turnaji jsme udrželi skupinu. To bylo velmi důležité. V průběhu turnaje jsem musel více než obvykle "točit" sestavou, abychom si pomohli na jednotlivých postech. Zahráli si všichni, ale všichni hráči i pomohli týmu.
Náš výkon se stupňoval, jak si postupně "sedala" sestava. Nejlepší výkon jsme podali do té doby proti suverénnímu Zlínu. Výhra 3:0 byla důležitá, ale i fakt, že na hřišti hráli tři hráči ročníku 2008 (Miksa, Palička a Vlček). Škoda "vyhraného" zápasu s Novým Jičínem (2:3). Jiná situace byla v utkání proti Hradci Králové. Začali jsme vlažně, ale potom začali soupeře jasně přehrávat. Za stavu 1:1 na sety a 6:2 pro nás si udělal výron Michal Ciran. Trochu nás to rozhodilo, ale přesto jsme dovedli zápas do konečného stavu 2:3.
Turnaj hodnotím po sportovní stránce i přístupem hráčů velmi pozitivně. V družstvech soupeřů hrála celá řada hráčů, kteří již pravidelně nastupuji v kategorii U22. V dlouhodobé tabulce EXU20 si držíme 11. místo. Naše snaha o "útok" na nejlepší osmičku již nevyjde, ale pro tento tým, který tvoří hned polovina hráčů ročníky 2008 (letos je EX20 pro ročníky 2005 a mladší...), jde myslím o povedený turnaj. Zbývá nám již jen poslední turnaj, který uzavře letošní soutěž, a kde budeme chtít potvrdit stoupající výkonnost hráčů."

Zápasy čtvrtečního kola můžou rozhodnout hodně. My můžeme definitivně ztratit naději na předkolo play off, ale také se může už rozhodnout, že se vyhneme baráži. Náš tým ve čtvrtek 29. února hostí od 17 hodin v hale Sareza v posledním domácím utkání základní části Brno. Pořád tedy bojujeme na dvou frontách, ale je pravděpodobnější, že ještě v posledním kole budeme (2. března ve Zlíně) bojovat o záchranu a vyhnutí se barážovým bojům.
Brno hraje o lepší nasazení do předkola play off, aby případné třetí rozhodující utkání hrálo v domácím prostředí. Náš čtvrteční soupeř, který vyhrál poslední zápas doma nad Příbramí 3:1, nastoupil v této sestavě: Jehlička, Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, libero Waclaw. Střídali: Kop, Dixon.
V prvním vzájemném utkání jsme Brňanům na jejich palubovce podlehli 3:1 (21,19,-22,19). O naší pozici před posledním kolem hodně kromě našeho čtvrtečního zápasu napoví také duely Zlín – Benátky nad Jizerou a Ústí nad Labem – České Budějovice.
Přijďte ve čtvrtek od 17 hodin do haly Sareza povzbudit naše hráče v tomto důležitém extraligovém utkání.