Do Final Four se podívají Beskydy

Ani napotřetí v sezoně jsme nenašli recept na svého regionálního rivala. Hosté téměř nechybovali a to rozhodlo o jejich třísetovém vítězství. Po zásluze se podívají do Final four Českého poháru.

Čtvrtfinále Českého poháru

VK Ostrava - Black Volley Beskydy (-18,-23,-22)

VK Ostrava: Muroň, Mišek, Fořt, Polynski, Perry, Jarosinski, libero Jelen. Střídali: Dvořák, Vašíček, Vancl, Bauman. Trenér Jakub Salon. 

Black Volley Beskydy: Provazník, Koloušek, Guimares, Komorowski, Benda, Olmedo, libero Ptáček. Střídali: Danylov. Trenér Michal Provazník. 

Jako první odskakují v úvodu zápasu hostující Beskydy a po výborném plachtícím podání Guimarese vedou 3:6. Úspěšným útokem a bodovým blokem srovnává ostravský kapitán Fořt na 7:7. Hosté si vzápětí beru při podání Bendy svůj výraznější náskok zpět (7:11). Domácí univerzál Perry snižuje dobrým podáním na 14:15. Když se Ostrava dotáhne, Beskydy odskočí. Benda upravuje bodovým blokem na 14:17. Důrazný Koloušek posílá před koncovkou prvního setu Beskydy do čtyřbodového náskoku (16:20). Po nevynucené chybě Polynského vedou hosté již 16:22. Série při podání Olmeda definitivně rozhodně první dějství, které hosté vyhrávají 18:25.
V úvodu druhého setu si Olmedo počká na útok svého blokařského protivníka Muroně a Beskydy vedou 3:5. Po zmatcích v ostravské rozehře zvyšují hosté na 9:12. Po přímém bodu z podání Muroně snižuje Ostrava na 12:13. Perry z úspěšné dohrávky srovnává na 15:15. Při bodové sérii na podání domácího kapitána Fořta odskočí Ostrava do vedení 17:15. Benda srovnává bodovým blokem na 17:17. Před koncovkou druhého setu chybuje v útoku domácí Jarosinski (19:21). Důrazný Olmedo přihraje hostům tři setboly (21:24). Domácí odvrátí dva setboly, ale hosté se přiblíží k postupu do Final four na jediný set po vítězství v druhém dějství 23:25.
První dva body získají ve třetím setu hostující Beskydy, následně tři v řadě domácí Ostrava. Po čistém esu Komorowského vedou Beskydy 5:7. Jarosinski obstará srovnání na 8:8 po výborném podání a útoku z pozice pipe. Po bodovém bloku Fořta otáčí Ostrava stav (10:9). Na druhé straně vymete Koloušek svým podáním z rohu ostravské palubovky všechny pavouky (12:14). Polynski srovnává neméně kvalitní podáním na 14:14. Beskydy dobře brání na síti a berou si zpět dvoubodový náskok (15:17). Jarosinski bleskově srovnává opět výborným servisem na 17:17. Čisté eso Provazníka posílá Beskydy v koncovce třetího setu do vedení 19:21. Domácí si neporadí ani s následnou obranou hostí na síti a za stavu 19:22 směřuje utkání ke svému konci. Po zkaženém podání Polynského mají hosté tři mečboly (21:24). Zápas končí po zkaženém podání Dvořáka (22:25).

Ohlasy po utkání: 

Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): „První set neudělaly Beskydy tolik chyb jako my. Další dva sety byly o pár bodech. Bohužel v důležitých chvílích v koncovce nejdou body k nám, ale k soupeři.“
Jakub Salon (trenér VK Ostrava): „Beskydy hrály výborně v poli. Vyšlo jim, na co sáhly. My jsme některé míče nebyli schopni dohrát, i když jsme je vychytali v poli. V některých momentech jsme ztratili hlavu a chtěli jsme to až moc urvat a to nevyšlo.“
Hosté:
Matěj Koloušek (kapitán Black Volley Beskydy): „Zápas se nám povedl. Začali jsme velmi odvážně. Na Ostravu jsme se připravovali celý týden. Jsme rádi, že jsme se dostali do Final four a jedeme si to užít.“
Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy):V dnešním zápase byli na obou stranách hráči, kteří ještě donedávna hráli spolu. Měl jsem z toho zápasu trochu obavu. My jsme byli trpělivější a nezáviděl jsem Ostravě, že musí hrát proti nám.“