Z Kladna nevezeme ani bod


Extraliga mužů – 14. kolo
Kladno volejbal.cz - VK Ostrava 3:1 (26,16,-22,11)

Kladno volejbal.cz: van Solkema, Seppanen, Špulák, Platačs, Kraffer, Kyjanica – libero Kunc. Střídali: Lohr, Fortuník, Vostárek. Trenér Milan Fortuník.
VK Ostrava: Polynski, Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt – libero Sobczak. Střídali: Vancl, Mazoch, Bauman, Závodský R., Závodský A. Trenér Richard Vlkolinský. První set jsme měli po celý průběh pod kontrolou. Vedli jsme již o šest bodů a Kladno poprvé srovnalo až na 23:23.
Ve druhém jsme zase vedli až o tři body a vyrovnaný stav nastal 15:15, bohužel pak jsme uhráli jen jediný bod.
Třetí byl zpočátku podobný druhému, vedení o čtyři body, srovnání 14:14 a Kladno šlo do trháku 20:17. Naštěstí naši hráči zabrali a bojovností ve zbytku setu urvali vítězství.
Bohužel čtvrtý set byl naším fiaskem, viz popis níže.
Dva úspěšné útoky Jakuba Dvořáka v úvodu zápasu a vedeme 2:3. Další složený míč Dvořáka a vedeme 2:4. Naše chyby na příjmu a je to 4:4. Po dvou chybách Špuláka a Platacze vedeme 4:6. Po úspěšném útoku Fořta vedeme stále o dva body (6:8). Dalším útokem odskakujeme na tři body. Úspěšný blok polských mladíků na Platašse znamená vedení 6:10. Kotas zablokuje Kraffera z pipe a zvyšujeme náskok. Další úspěšný útok nás posouvá do vedení 8:13. Následně kladenští hráči v síti a vedeme 8:14. Za stavu 10:15 jde na podání Špulák a přímo z podání přidává dva body na 12:15. Po esu Platačse snižuje Kladno na 14:16. Domácí úspěšně brání a pak nás trestají (16:17). Na 16:19 zvyšují za sebou Jarosinski a Polynski, oba středem sítě. Když Kladno zablokuje Dvořáka, je to už jen 18:19. Vašek Kotas blokem zvyšuje vedení na 18:21. Jarosinski nás posouvá na 19:22, pak Kraffer sniží na 20:22. Když je zablokován Jarosinski vedeme už jen o bod. Špulákův servis nám vnutí obrannou pozici, i když se několikrát ubráníme, nakonec se raduje Kladno (23:23). Po špatném příjmu chce Fořt přehodit síť bagrem, ale míč zůstává na naší straně (24:23.). Po ese Dvořáka se ještě dostáváme do vedení (25:26). Po zablokované ulívce Fořta má setbol znovu Kladno (27:26). My pokazíme útok středem a první set prohráváme.
Ve druhém setu začínáme vedením 1:3. Po esu Platačse domácí srovnávají na 5:5. Po neúspěšných útocích Platačse (páska a blok) vedeme 6:9. Chyba Jarosinského na podání a Dvořáka v útoku a je to 8:9. Dvořák dalším útokem chybu napraví a následuje přetahovaná o každý míč. Až Kraffer esem srovnává na 14:14. Po poměrně jednoduchých plachtících podáních nás domácí okamžitě trestají a nám se nedaří znovu odskočit. Po útoku Fořta do zámezí vede Kladno 17:15. Na 19:16 zvyšuje Platačs už druhou power ulívkou. Po nepovedeném pipe nás Kladno potrestá. A když Sobczak nešikovně uhýbá míči, který jde do autu, už je to 21:16. Po našem útoku z pipe míč v hřišti, jak ukázal opakovaný záběr, sudí však rozhodují opačně a stav se posune na 23:16. Chyby na příjmu a zablokovaný útok znamená konec setu 25:16.
A po ese Jarosinského zase naše vedení 1:3. Brzy je však srovnáno na 3:3. Tři chyby na útoku Kladna znamenají naše vedení 3:6. Fořt zvyšuje dokonce na 3:7. Po úspěšných blocích domácích se stav změní na 6:8. Když Jarosinski olízne bloky a míč míří do autu, vedeme 7:11. Po chybě Fořta, který útočí do autu je stav 12:13. Když je Fořt zablokován, je srovnáno 14:14. Zase se týmy přetahují o každý míč až po bloku na Polynského domácí zvyšují na18:16. Když Jarosinski zaútočí do autu vede Kladno už 20:17. Jarosinski opět otře míč o blok a pak chyba Kladna při útoku, a je to 20:20. Díky úspěšným útokům Dvořáka se držíme (22:22). Tentokrát Fořt otečuje blok a je to naše vedení 22:23. Jarosinski smečuje v nouzi zezadu a je úspěšný (22:24). Dobrý servis Kotase, po špatné příjmu nahrává Platacz a je to dvoják! Vyhráváme třetí set 22:25.
Ve čtvrtém setu od stavu 1:1 je to tragédie našeho týmu: z 16 (slovy: z šestnácti) rozeher získáme jediný bod a je to 16:2. Zbytek setu je už sice vyrovnaný (9:9), ale k naší labutí písní hraje Kladno jen na půl plynu. Konec setu: 25:11.

Hodnocení trenéra Richarda Vlkolinského pro web www.cvf.cz: 

„Gratuluji domácím k výhře. Myslím, že klíče k zápasu bylo nezvládnutí prvního setu, které nastartovalo domácí. Celý jsme ho vedli a trestuhodně jsme ho promrhali. V tomto směru se nesl i další set, třetí jsme díky bojovnosti získali a čtvrtý byl exhibicí. Za mě zklamání.“