Brno jsme smázli bez ztráty jediného setu

Extraliga mužů – 19. kolo
Volejbal Brno – VK Ostrava 0:3 (-22,-17,-19)
Volejbal Brno: Boula, Římal, Klajmon, Pražák, Hrazdíra, Licek – Lžíčař. Střídali: Jakubec, Drahoňovský, Čeketa, Tesař, Jirásek, Kaška. Trenér Ondřej Marek.
VK Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Sedláček, Janků, Ihnát – Sobczak, Jelen. Střídali: Vancl, Mazoch, Závodský. Trenér Jan Václavík.
V prvním setu jsme soupeře přehrávali ve všech ohledech a vedli jsme 10:16 a 13:20. Brno se zvedlo a v koncovce se dotáhlo na 22:23. Obrat jsme naštěstí nepřipustili.
Obrat ve druhém setu nastal za stavu 10:8 pro domácí. Sedmi body v řadě jsme se nasměrovali k jasnému vítězství.
Třetí set byl opět od počátku v naší režii. Domácí se od stavu 4:6 dostali maximálně na dohled tří bodů.
V úvodu zápasu hned Brnu při podání Sedláčka odskakujeme a po nevynucené chybě Římala vedeme už 2:7. Domácí univerzál nadále chybuje (4:9). Brno se dostává na dohled po čistém esu Hrazdíry (9:12). Na druhé straně podobně kvalitně podává Janků (9:14). Když Kotas zablokuje Pražáka, máme k dispozici náskok šesti bodů (10:16). Také Římal „škodí“ kvalitním podáním (13:16). Při plachtícím servisu Dvořáka jdeme do koncovky první sady s luxusním náskokem sedmi bodů (13:20). Jenže za koncovou čáru jde brněnský smečař Licek se skvělým servisem a po útočných chybách Ihnáta je to rázem 18:20. Slovenský smečař své chyby napravuje a za stavu 18:22 se zdá být o osudu prvního setu rozhodnuto. Brno to nebalí a po přímém bodu z podání Bouly snižuje na 21:23. A když je ubráněn Sedláček, ztrácí domácí dokonce jen bod (22:23). První set si ale nenecháme vzít a po nevynucené chybě Římala ho vyhráváme 22:25.
Po vyrovnaném úvodu druhého setu jde do vedení 7:5 Brno po dobrém podání Licka. Za stavu 10:8 dojde k zásadnímu obratu. Ihnát srovnává bodovým blokem na 10:10. Při plachtícím podání Sedláčka se rozjedeme k velkému trháku a šesti body v řadě odskakujeme do vedení 10:15. Když Dvořák vybíjí brněnské bloky, vedeme už12:17. Střídající Drahoňovský snižuje na 15:18. Na palubovku se podívá také Vancl a jeho „jedovatý“ servis na soupeře platí (15:20). Po dobrém útoku Janků vedeme 16 :23. Po důrazném zakončení Dvořáka vyhráváme druhý set hladce 17:25.
Do třetího setu začíná podávat nahrávač Jambor a jeho servis na soupeře platí (1:3). Neméně dobře podává kapitán Janků (2:6). Po bloku Drahoňovského snižuje Brno na 4:6. Po skvělém zákroku Sedláčka při obraně v poli vedeme 4:8. Za koncovou čáru míří univerzál Dvořák a dvojice Licek, Drahoňovský se předhání v počtu nevynucených chyb (5:12). Brňané jsou mimo zápas. Další minela Drahoňovského znamená vedení 7:14. Brno se zmátoří při podání střídajícího Kašky (12:15). Naši hrají v pohodě a ví, kdy musí zase nakopnout své motory. Po bloku Dvořáka vedeme 12:17. A zase se domácí přiblíží na tři body po obraně Drahoňovského na Ihnáta (15:18). Ihnát si ale na síti počíná podobně kvalitně (16:21). Nevynucená chyba Jiráska přiblíží zápas k rychlému konci (16:23). Brno se ještě pokusí o zvrat při podání Jakubce (19:23), ale zápas končí po bodovém bloku Janků (19:25).

Hodnocení trenéra Jana Václavíka:

"Jsem rád za výsledek 3:0 i za tři body. Ač Brno neprochází nyní žádnou vítěznou vlnou a mají na sobě deku, tak se tam stejně jezdí těžko pro tři body, protože to mají postavené na dobrém servisu. Ten, když jim jde, tak se jim zvedá celá hra. Jsem rád, že i když se jim na podání dařilo, tak jsem to utkání zvládli pro sebe za tři body velmi dobře."