Po skvělém obratu přišla vydřená výhra

Muži

Pětisetovým dramatem se šťastným koncem jsme vstoupili do letošního ročníku extraligy na palubovce Příbrami. Po dvou prohraných setech nečekaně zatočil trenér Václavík se sestavou. Nasazením Davida Janků na post univerzála dokonale překvapil soupeře, a ten si s touto změnou doprovázenou nezměrnou bojovností celého týmu nedokázal poradit.

Extraliga mužů – 1. kolo
Příbram – VK Ostrava 2:3 (13,22,-18,-23,-12)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Marcyniuk, Muroň, Janků, Ihnát – Sobczak. Střídali: Šoltys, Štefko, Vancl. Trenér Jan Václavík.
Do utkání jsme nastoupili bez reprezentačního blokaře Olivera Sedláčka, kterého nepustila na palubovku nemoc. V prvním setu jsme uhráli pouze třináct bodů. „Byli jsme hodně nervózní. Zkazili jsme prvních pět podání. Soupeř se dostal do náskoku a dobře ztrátoval,“ viděl příčinu debaklu v první sadě trenér Jan Václavík.
V koncovce druhého setu jsme byli blízko ke srovnání zápasu, ale prohráli jsme 25:22. „Byly tam zase nějaké chyby a soupeři jsme dohrání koncovky ulehčili,“ poznamenal Jan Václavík.
Po dvou prohraných setech trenér Václavík překopal sestavu. Jakuba Dvořáka na místě univerzála nahradil smečař David Janků a na smeč nastoupil Matouš Vancl. A hlavně pro Matouše to byl skutečný křest ohněm. Během tří setů musel přijímat 23x, což byla přesně polovina všech přihrávek, přestože mu spoluhráči co nejvíce vypomáhali. Dokonce často přihrávalo i „účko“ David Janků. Matouš pomohl i na smeči, z třinácti nahrávek jich položil osm.
„Začali jsme hrát jednoduše a bojovali jsme. Příbram vyznávala podobný styl. Podařilo se nám to otočit. Po dobrém třetím setu jsme zvládli koncovku čtvrtého a dvoubodový náskok ve druhé polovině zkrácené hry nakonec přetavili v zisk druhého bodu,“ dodal k obratu ve vývoji zápasu Jan Václavík.