Mladší žáci na devátém místě krajského přeboru

Žáci

Mladší žáci našeho klubu v krajském přeboru skončili na devátém místě z celkového počtu šestnácti účastníků.

V neděli 8. 4. 2018 se družstvo mladších žáků zúčastnilo dalšího, tentokráte již posledního a tím pádem finálového kola přeboru Moravskoslezského kraje mladších žáků. Všechny týmy tří nejvyšších výkonnostních skupin se sjely do Ostravy-Poruby do haly VŠB Ostrava. Sehrály poslední zápasy ve svých skupinách, které určily i konečné pořadí celého ročníku. Nerozhodovala jen tato utkání, týmům se sečetly body za všechny zápasy od začátku sezony.

Náš tým VK Ostrava se postupně utkal v druhé výkonnostní skupině s Volejbalovou akademií mládeže Havířov, týmem Blue Voley Ostrava ZŠ Jugoslávská a TJ Nový Jičín B.
V prvním utkání s Havířovem se v prvním setu naši hráči vzepjali k velkému výkonu a soupeře porazili o 12 bodů. V druhých dvou setech se už ale projevila obrovská útočná síla havířovského Jakuba Pelikána a Havířov utkání otočil.

Ve druhém zápase proti Novému Jičínu „B“ se opět povedl úvod utkání, kde jsme v prvním setu jasně dominovali 25:10. Druhý set byl ale pravým opakem toho prvního a soupeř srovnal stav na 1:1. V tiebreaku jsme už ale Nový Jičín nepustili do vedení a zaslouženě vyhráli.

Třetí zápas byl už v rukách favorita z Blue Volley Ostrava a my prohráli 2:0. Nicméně třetí místo v druhé skupině bylo i tak úspěchem. Obzvláště, když si vzpomeneme na to, že jsme v září začínali úplně dole. Kvalitativní posun našich hráčů a hry samotné byl jasně zřetelný.

Po sečtení všech bodů ze sedmi turnajů za celou sezonu tak náš tým mladších žáků VK Ostrava obsadil konečné deváté místo. Hodnocení celé sezony mladších žáků si necháme až po kvalifikaci na MČR ve Frýdku-Místku. Tak ať se našim hráčům daří.

Výsledky finálového kola:

Havířov - VK Ostrava 2:1 (-13,16,6)
TJ Nový Jičín B - VK Ostrava 1:2 (-10,21,-10)
VK Ostrava - BV Ostrava Jug. 0:2 (-19,-12)

Celkové výsledky podle získaných bodů:

1. Happy Sport Opava 114
2. Blue Volley Ostrava ZŠ Škarvady 104
3. Green Volley Beskydy A 100
4. Blue Volley Ostrava ZŠ Jugoslávská 88
5. TJ Nový Jičín A 83
6. VAM Havířov 81
7. TJ Nový Jičín B 69
8. Red Volley Frýdlant nad Ostravicí 61
9. VK Ostrava 50
10. TJ Nový Jičín C 44
11. Blue Volley Ostrava ZŠ Kučery 43
12. SK Kojetín 2016 39
13. TJ Frenštát pod Radhoštěm 27
14. Blue Volley Ostrava ZŠ Albrechtice 22
15. Blue Volley Ostrava ZŠ Formana 13
16. Blue Volley Ostrava ZŠ Krestova 5