S týmem Beskyd prohráváme ve zkrácené hře

Z druhého vzájemného měření sil s regionálním rivalem Black Volley Beskydy jsme získali bod za porážku ve zkrácené hře, kdy jsme se po dvou prohraných setech dostali do zápasu, ale ve zkrácené hře jsme byli méně přesní v útoku než domácí.
Extraliga mužů – 21. kolo
Black Volley Beskydy – VK Ostrava 3:2 (23,18,-16,-29,13)
VK Ostrava: Pawlun, Michalovič, Dvořák, Srovnal, Jarosinski, Tsmokalo – libera Motyčka, Vancl. Střídali: Mazoch, Resl, Pelikán, Olsen. Trenér Dariuzs Luks.
Po nečisté nahrávce Pawluna prohráváme v úvodu utkání 5:3. Po nevynucené chybě Perryho je srovnáno na 5:5. Po přešlapu Pawluna pod sítí a esu Bendy prohráváme 10:7. Marně se snažíme soupeři dorovnat, až za stavu 17:15 Tsmokalo chytře otře svůj útok o domácí bloky a ztrácíme jediný bod. Domácí si však počkají na útok Michaloviče (19:16). Dvořák si pohlídá na síti špatný příjem Beskyd po podání Michaloviče (19:18). Po esu Tsmokala je konečně srovnáno na 20:20. Jenže další technická chyba Pawluna znamená pro domácí vedení 22:20. Pawlun kazí podání na 24:22, Tsmokalo nedohraje na 24:24, naopak na druhé straně si důrazně počíná Perry a první set prohráváme 25:23.
V úvodu druhého setu chybuje Tsmokalo. Za stavu 3:0 ho střídá Mazoch, ale ani ten se nevyvaruje nepřesností (5:1). Za stavu 6:3 při podání kapitána Dvořáka otáčíme na 6:8. Po dobré obraně na síti na útok Michaloviče je srovnáno na 9:9. Za stavu 10:10 předvede na podání husarský kousek domácí smečař Benda, který šesti esy upravuje na 16:10 a prakticky rozhoduje druhý set. Po jeho nevynucené chybě ještě snižujeme na 19:16, ale po esu Perryho a bodovém bloku Klimeše prohráváme druhý set jasně 25:18.
Od prvního míče třetího setu si držíme mírný náskok jednoho, dvou bodů. Po dohrávce Tsmokala zvyšujeme na 6:9. Střídající Mečiar snižuje esem na 15:16. Od stavu 15:18 málem celý třetí set dopodává Tsmokalo. Při jeho servisu vyvineme na soupeře obrovský tlak a za stavu 15:24 máme k dispozici devět setbolů. Třetí set ukončuje zkaženým podáním Giumares (16:24).
Po dohrávce Michaloviče a bloku Olsena vedeme v úvodu čtvrtého setu 1:4. Při podání Perryho otáčí Beskydy na 9:7. Máme problémy i s podáním Klimeše a za stavu 14:9 ztrácíme pět bodů. Mazoch trestá špatný příjem domácích na podání Tsmokala (16:13). Olsen snižuje blokem na 16:14. Pak si počínáme při obraně na síti na výbornou. S přispěním Dvořáka, Pelikána a Olsena jdeme do vedení 20:21. Perry chytře zakončuje na 23:23. V nervy drásající koncovce mají domácí tři mečboly, my čtyři setboly, kdy až eso Michaloviče posílá zápas do zkrácené hry (29:31).
Ve zkrácené hře taháme za kratší konec. Po dohrávce Perryho prohráváme 5:3, eso Klimeše znamená vedení Beskyd 7:4. Po obětavé hře v poli snižuje Dvořák na 7:6 a vzápětí srovnává na 8:8. Domácí hrají nátlakově. Benda dvakrát boduje na 11:9. Na to reaguje Tsmokalo (11:11). Domácí smečař Benda opět trestá naše nedůrazné a nepřesné útoky (13:11). I on se ale nevyvaruje chyb (13:13). Poslední dva míče patří po bodovém útoku Bendy a úspěšném bloku domácím (15:13).