V Benátkách jsme urvali jenom jeden set

Na palubovce nováčka soutěže z Benátek nad Jizerou jsme uhráli jenom jeden set. Nadějí byl výkon ve třetí sadě, kdy jsme si vynutili prodloužení utkání, ale poslední část zápasu patřila jasně domácím.
Extraliga mužů – 11. kolo
Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 3:1 (22,21,-22,18)
VK Ostrava: Vašíček, Mazoch, Polynski, Muroň, Jarosinski, Fořt – Vancl. Střídali: Dvořák, Blažej. Trenér Richard Vlkolinský.
Po bodovém bloku jdou v zápase jako první do většího než bodového náskoku domácí (3:1). Z dohrávky boduje domácí univerzál Křesťan (8:5). Po nevynucené chybě Jarosinského prohráváme 10:6. Přímým bodem z podání se blýskne Hudák (13:8). Nezpracujeme ani dělová podání Křesťana (15:9). Za stavu 15:10 se poprvé prosadíme blokem Vašíčka (15:11). Po přesahu domácích na síti snižujeme na 17:14. Když je středem zablokovaný Muroň, ztrácíme šest bodů (21:16). Po technické chybě domácího bloku snižujeme na 22:19. Čisté eso Muroně znamená stav 22:20. Domácí si však výbornou obranou v poli vytvoří sadu čtyř setbolů. Dva odvrátíme, ale nakonec prohráváme první set 25:22.
Do druhého setu máme výborný vstup a po bloku Polynského vedeme 2:5. Po nepřesném útoku Jarosinkého ztrácí domácí jen bod (6:7) a po bloku Hudáka je srovnáno na 8:8. Při podání Prokopce najednou prohráváme 12:9. Když Jarosinski míří opět do autu, ztrácíme čtyři body (15:11). Blok Mazocha a přímý bod z podání Polynského upravuje stav na nadějných 15:14. Jenže na straně domácích bodují Hudák s Křesťanem a po neúspěšných útocích kapitána Fořta prohráváme 21:17. Benátky jsou v koncovce v útoku bezchybné a druhý set ztrácíme v poměru 25:21.
Třetí set je naší nejlepší pasáží v utkání. Po několika výborných plachtících podání Muroně vedeme 4:8. Polynski upravuje blokem na 5:10. Po bodovém bloku snižují domácí na 9:12, ale stále si držíme vedení. Křesťan sice snižuje z dohrávky na 16:18, do koncovky jdeme po důrazném útoku Fořta s náskokem čtyř bodů (16:20). Po nevynucené chybě Mazocha a esu s pomocí pásky Prokopce je to 19:20. Závěr setu patří důrazu našeho blokaře Polynského a prodlužuje zápas po výhře 22:25.
Čtvrtý set je bohužel od prvního míče v režii domácích. Ti rychle vedou 3:0 a po důrazném podání Křesťana 10:4. Koranda zvyšuje už na 12:5. Trápí nás příjem a za stavu 15:7 ztrácíme osm bodů. Jarosinski snižuje na 15:9. Přímo bod z podání Muroně určí stav 16:11. Po bloku Polynského prohráváme 17:13. Čisté eso Křesťana posílá Benátky do koncovky za stavu 20:14. Domácí zkušený univerzál si koncovku pronajme pro sebe a jeho tým uzavírá zápas po výhře ve čtvrtém setu 25:18.