Matný výkon nám na Odolce nedal šanci na úspěch

Extraliga mužů – 18. kolo
Aero Odolena Voda – VK Ostrava 3:0 (14,22,18)
VK Ostrava: Jambor, Mazoch, Kotas, Polynski, Jarosinski, Fořt – Sobczak. Střídali: Vancl, Vašíček, Aleš Závodský. Trenér Richard Vlkolinský.
V prvním setu jsme absolutně nezachytili začátek zápasu a za stavu 9:1 bylo prakticky o osudu první sady rozhodnuto.
Druhý set byl vyrovnaný do stavu 15:15, ale od té chvíle jsme byli opět horším týmem jak na podání, tak hlavně na příjmu a tím i vázl přechod do útoku.
Třetí set se začal lámat v náš neprospěch již od stavu 9:9. Opět jsme neměli jedinou volejbalovou zbraň na výborně hrající domácí tým a brzy bylo po zápase.
Do zápasu vstupujeme velmi špatně. Rychle prohráváme při podání Hladíka 5:1. Bodovat se nedaří a najednou prohráváme o osm bodů (9:1). Po dalším dobrém servisu Shchadilova je to 11:3. Po skvělém servisu Démara ztrácíme 10 bodů (15:5). Páska sítě nám pomůže při podání Fořta (15:7). Za tohoto stavu střídáme nahrávače i univerzála (klasické dvoustřídání). Mazocha, který nahradil v základní sestavě na postu univerzála absentujícího Dvořáka, nahradí Aleš Závodský. Mladý univerzál vzápětí chybuje (19:8) a po dalším míči střídáme zpět. Po nevynucené chybě Mazocha, který se vrací na palubovku, prohráváme 23:10. Jediným světlým momentem jsou dvě čistá esa Mazocha (24:14). První set prohráváme rozdílem 11 bodů po nečisté nahrávce Jambora.
Odolka odskakuje jako první i ve druhém setu, když Horák nachytá na příjmu Fořta. Vzápětí náš zkušený smečař chybuje v útoku (6:4). Fořt své chyby napravuje kvalitním plachtícím podáním na domácí libero Hadravu (7:7). Marně hledáme stabilitu na pozici smečařů. Chybuje také Vancl (12:10). Při servisu Hladíka nám vyhoří příjem (14:10). Pak prožije nejlepší pasáž v utkání Jarosinski, který přidá dva body stejně jako Vancl a snižujeme na 14:13. Blokem Polynski srovnává na 15:15. Po bloku Carmodyho vede Odolka 17:15. Horák tlačí plachtícím podáním na Vancla (18:15). Po doteku sítě naším blokem jdou domácí do koncovky druhého setu s pohodlným vedením 20:16. Po nevynucené chybě Vancla má Odolka pět setbolů (24:19). Vancl ještě zatlačí podáním, ale za stavu 24:22 kazí jeden ze svých plachtících servisů (25:22).
Ve třetím setu držíme vyrovnaný stav do skóre 9:9, pak výborně podává Shchadilov (11:9). Odolka se rozjede k rychlému ukončení zápasu. Po technické chybě Jarosinského a špatném příjmu Fořta prohráváme 14:10. Oba naši smečaři kazí útoky z pozice pipe (17:12). Po nevynucené chybě Mazocha prohráváme 19:13. Carmody tlačí plachtícím podáním (20:13). Po nevynucené chybě Hladíka snížíme na 20:16, ale zápas brzy končí po důrazném útoku Svobody (25:18).