Na skvělé Kocoury jsme nenašli žádnou zbraň

Extraliga mužů – 10. kolo
VK Euro Sitex Příbram – VK Ostrava 3:0 (20,20,18)
VK Euro Sitex Příbram: Dolgopolov, Johansen, Hobern, Trojanowicz, Böhm, Mandaloz – Verasio. Střídali: Ureš, Hulpach. Trenér Martin Demar.
VK Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Polynski, Mazoch, Fořt – Sobczak. Střídali: Vašíček, Závodský, Vancl, Jarosinski. Trenér Richard Vlkolinský.
V prvním setu jsme nestačili na soupeře kvalitou podání. Domácí si hlavně servisy Dolgopolova a Johansena vytvářeli náskok a set v pohodě dohráli do vítězného konce.
Druhý set byl herně vyrovnanější. Domácí si zase pomohli podáním, tentokrát ze strany Mandaloze, v koncovce jsme se nevyvarovali zbytečných chyb.
Poslední dějství zápasu bylo opět jednoznačné. Příbram excelovala na podání i při obraně v poli. Naopak pro náš tým byl někdy nepřekonatelný problém dostat míč na druhou stranu palubovky.
V úvodu jde Příbram po dvou dělových podáních univerzála Johansena do vedení 4:2. Další eso Hoberna a dohrávka Böhma stanoví skóre 8:4. Neporadíme si ani s plachtícím podáním Dolgopolova (10:5). Kotas snižuje bodovým blokem na 10:7. Po dohrávce Dvořáka ztrácíme dva body (11:9). Nevynucená chyba Polynského přihraje Kocourům čtyřbodový náskok (14:10). Dolgopolov esem s pomocí pásky navyšuje vedení domácích na 18:13. Úspěšná dohrávka Fořta nás přiblíží na tři body (19:16). V koncovce je zablokovaný v útoku Vancl a po útoku z pozice pipe Mandaloze vyhrává Příbram první set 25:20.
Po bloku Polynského vedeme v úvodu druhého setu 1:3. Johansen srovnává dohrávaným míčem na 4:4. Po šikovném útoku Vancla vedeme 4:6. Bodovým blokem Böhma na Dvořáka je opět srovnáno (6:6). Vyrovnaný boj pokračuje do stavu 11:11, kdy Příbram odskočí při podání Mandaloze (13:11). Podáním nám zase „škodí“ Dolgopolov (16:13). Jambor snižuje esem s pomocí pásky na 16:15, ale to je naše labutí píseň. Do servisu se opře Böhm a Kocouři mají zase k dobru tři body (18:15). Z dobré rozehry může snížit Dvořák na 22:21, ale chybuje a od stavu 23:20 již nenajdeme recept na podání Dolgopolova (25:20).
Po vyrovnaném úvodu třetí sady nezaboduje Fořt ani nadvakrát z dobré pozice v útoku (7:5). Dohrávaný míč Johansena posune Příbram na 9:6. Když je zablokován v útoku Fořt a ještě máme problém s podáním Trojanowicze, je stav už 2:7. Dvě esa Johansena a smeč nahrávače Dolgopolova posílají Příbram do luxusního náskoku (16:8). Po nevynucené chybě Vancla ztrácíme sedm bodů (18:11). Mandaloz zvyšuje vzápětí na 19:11 a utkání spěje k rychlému konci. Dvořák snižuje přímým bodem z podání na 20:14. Pak máme opět problém s podáním Dolgopolova (22:14). Blok Kotase znamená ještě snížení na 23:17, ale po útoku střídajícího univerzála Hulpacha a zkaženém podání Vašíčka prohráváme třetí set 25:18.