Extraliga mužů – 2. kolo
VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 3:0 (10, 19, 19)
VK Ostrava: Polynski, Jambor, Fořt, Kotas, Dvořák, Jarosinski – libero Sobczak. Střídali: Vašíček. Trenér Richard Vlkolinský.
VSC Fatra Zlín: Šulc, Kozak, Varous, Pavlovský, Toman, Čechmánek – libero Viceník. Střídali: Čeketa, Lamri, Vodička. Trenér Přemysl Obdržálek.
První set jsme od stavu 0:2 jasně ovládali hlavně tlakem na soupeře při podání Fořta a Kotase.
Druhý set jsme po vyrovnaném úvodu rozhodli opět velmi kvalitním servisem trojice Fořt, Kotas, Dvořák.
Ve třetím setu se Zlín držel na dohled díky bodovým sériím při podání Tomana, ale závěr byl opět zcela v naší režii.
První dva body v utkání získává Zlín. Na hosty pak platí plachtící podání Fořta (4:2). Tři body v řadě polského smečaře Jarosinského nás posílají do vedení 8:3. Ostrava nemá dost. Přímý bod z podání Kotase a nevynucená chyba Tomana zapříčiní, že hostující trenér Obdržálek má za stavu 10:3 vyčerpány oba oddechové časy. Sérii zkušeného našeho blokaře Kotase na podání utne až úspěšným útokem Pavlovský (12:4). Po technické chybě zlínského bloku vedeme již 15:4. A po zkaženém podání Šulce 19:8. I při druhém vystoupení na podání si Kotas neodpustí přímý bod z podání (21:8). Další skvělé podání vystřihne náš univerzál Dvořák (24:10). První set ovládneme rozdílem několika tříd (25:10).
Úvod druhého setu je vyrovnaný. I my kazíme několikáté podání v řadě (5:5). V dlouhatánské rozehře exceluje při obraně v poli Sobczak a zakončuje Dvořák (7:6). Po úspěšném útoku Kostase středem vedeme 9:7. Dělové podání Dvořáka nás posílá do náskoku třech bodů (12:9). Po nevynucené chybě Fořta snižuje Zlín na 15:14. Jarosinski chytrou dohrávkou vrací náskok třech bodů (17:14). Vzápětí exceluje na síti bodovým blokem Kotas (18:14). Při podání Fořta si vypracujeme do koncovky druhého setu pohodlný náskok sedmi bodů (21:14). Čeketa snižuje přímým bodem z podání na 22:17. Až za stavu 22:18 je nucen vzít si první oddechový čas v utkání náš trenér Vlkolinský. Koncovku pohlídají bodující Dvořák s Jarosinskim a. vítězíme ve druhém setu 25:19.
V úvodu třetího setu je na síti pozorný univerzál Dvořák (4:2). Náš kapitán Jambor zvyšuje útokem na druhou přes na 6:3. Vzápětí vystřihne Dvořák přímý bod z podání (7:3). Série našeho univerzála na podání končí za stavu 8:3. Při podání Tomana má Zlín první bodovou sérii za koncovou čarou (8:7). Další dlouhou rozehru zakončí zkušeně Jambor (10:8). Vzápětí Fořt zvyšuje nekompromisní dohrávkou na 11:8. Zlín má několik možností se dotáhnout, ale z dohrávek neboduje (14:11). Po bodovém bloku Jambora máme k dobru čtyři body (17:13). Po nevynucené chybě Dvořáka snižuje Zlín na 17:15. Zlín i podruhé v tomto setu těží z dobrého podání Tomana a Čechmánek dokonce srovnává na 17:17. Po dobré obraně střídajícího Vašíčka na síti máme zase k dobru dva body (19:17). Po přímém bodu z podání blokaře Polynského jsme blízko k vítězství v celém zápase (21:18). Tento náskok si už pohlídáme a po bodovém bloku Kotase vítězíme v posledním dějství 25:19. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Filip Jarosinski.
Ohlasy po utkání:
Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Jsem velmi rád, že jsme doma vyhráli a hlavně, že můžeme hrát před diváky. Budu rád, když nám to takto půjde i v dalších zápasech.“
Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Jsem spokojený s výhrou. První set byl Zlín hodně nervózní a my jsme toho využili. Pak se sice soupeř zlepšil, ale my jsme je tlakem na servisu a hlavně dohrávkou zvednutých míčů v obou dalších setech vždy přehráli.“
Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Domácí zaslouženě vyhráli. Zápas byl o chybách. Ostrava byla výrazně lepší hlavně na servisu a také v poli.“
Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí tým nás tlačil na podání. Nám se soupeře nepodařilo přinutit k žádným chybám. Ostrava zaslouženě vyhrála a já jim blahopřeji.“