Extraliga mužů – 12. kolo
Kladno volejbal cz – VK Ostrava 1:3 (-20,-20,19,-19)
Kladno volejbal cz: Palgut, Křesťan, Kyjanica, Zajíček, Hýský, Kraffer – Kunc. Střídal: Lohr. Trenér Milan Fortuník.
VK Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Sedláček, Janků, Ihnát – Sobczak. Střídali: Kružkov, Vancl. Trenér Jan Václavík.
Vyjma třetího setu, kdy nás Kladno předčilo na podání a my jsme tak měli velké problémy na příjmu, jsme si po celé utkání počínali lépe jak za koncovou čarou, tak hlavně v důrazu na útoku. V zápase jsme po dlouhé době využili také vynikající obranu na síti. To byly hlavní důvody faktu, že jsme v utkání dominovali.
Do utkání vstupují lépe domácí a po Křesťanově esu s pomocí pásky vedou 3:0. Sedláček snižuje bodovým blokem na 3:2. Když je domácí blok v síti, srovnáváme na 5:5. Nevynucená chyba Dvořáka znamená vedení domácích 7:5. Náš univerzál svou chybu napravuje čistým esem (7:7). Po přímém bodu z podání Ihnáta jdeme poprvé v zápase do vedení (8:9). Při kvalitním podání Janků chybují Zajíček s Křesťaněm (11:13). Kotas zvyšuje bodovým blokem na 12:16. Našemu blokaři patří i další výměny. Na stav 13:18 boduje z dohrávky. Po skvělém podání Ihnáta nás Kotas posílá do koncovky prvního setu za vedení 14:20. Po bloku Dvořáka vedeme 17:23. První set končí zkaženým podáním Kyjanici (20:25).
Po čistém esu Sedláčka vedeme v úvodu druhého setu 0:2. Podobně kvalitně podává Kyjanica a je ihned srovnáno. Když Ihnát kvalitním podáním sestřelí Kraffera, vedeme 4:5. Vzápětí boduje z dohrávky Janků (4:6). Dlouho držíme náskok dvou bodů, až na 11:11 srovná Křesťan. Bodový blok Janků nás posílá do vedení 11:13. Ihnát přidává přímý bod z podání (11:14). Při podání Kotase si nejprve počká při obraně na síti Sedláček na Hýského. Domácí smečař vzápětí chybuje v útoku (12:16). Kladno snižuje po bloku Kyjanici na 14:17. Kraffer boduje z dohrávky (16:18), přesto do koncovky jdeme po bodu Ihnáta za stavu 16:20. Kladno se nevzdává. Při podání Plaguta se dostane na dohled jednoho bodu (19:20), ale trn z paty nám vytrhne skvěle hrající Sedláček. Jeho blok a přímý bod z podání nám dodají klid (19:22). Po bodovém bloku Ihnáta máme čtyři setboly (20:24). Druhý set končí po čistém esu Dvořáka (20:25).
Kladno jde rychle do vedení v úvodu třetího setu, kdy máme problém s příjmem podání Hýského. Blok Zajíčka na útok Kotase znamená vedení domácích 6:3. Při podání Zajíčka máme velké problémy s přihrávkou a Kyjanica zvyšuje již na 11:6. Dvořák snižuje z dohrávky na 12:9. Sedláček tlačí kvalitním plachtícím podáním (13:11). Na menší rozdíl se již bohužel v tomto setu nedostaneme. Zajíček těží z podání Kyjanici (15:11). Nedaří se nám kvalitně přihrát ani podání Palguta (17:12). Janků snižuje z dohrávaného míče na 17:14. Po úspěšném útoku Křesťana jde Kladno do koncovky za vedení 20:16. Nevynucená chyba Ihnáta posílá domácí do vedení 22:17. Kladno je v laufu. Křesťan dokonce boduje tak, že po našem skvělém bloku se míč odrazí od jeho kolena zpět na naši polovinu. Třetí set ukončuje domácí univerzál úspěšným útokem (25:19) a zápas pokračuje.
Do pohody se vracíme hned od úvodu čtvrtého setu. Po nevynucené chybě Hýského vedeme 2:4. Janků zvyšuje z dohrávky na 4:7. Zajíček kontruje dobrou obranou na síti (6:7). Křesťan srovnává úspěšným útokem na 8:8. Pak se nám vrací výborná kvalita podání a obrana na síti. Ihnát boduje blokem (8:10). Janků na síti ubrání Hýského (9:12). Při podání Dvořáka unikáme soupeři až to pětibodového náskoku (9:14). Po nesouladu Jambora s Ihnátem snižuje Kladno na 11:14. Janků nám chytrým útokem vrací náskok pěti bodů (11:16). Po úspěšném zakončení Dvořáka jdeme do koncovky čtvrtého setu s náskokem pěti bodů (15:20). Pak se prezentují střídající Vancl s Kružkovem a rázem vedeme 16:23. Zasloužená výhra přichází po zkaženém podání Křesťana (19:25).
Hodnocení trenéra Jana Václavíka: „Dnes jsme podali úplně jiný výkon než poslední dva zápasy se Zlínem a Českými Budějovicemi. Hodně jsme bojovali, byli koncentrovaní. Projevilo se to hned na výkonu i na výsledku. Máme tři body a první krok závěrečného boje o play off za sebou. Teď nás čeká doma druhý krok proti Praze. V něm se rozhodne, jestli půjdeme do čtvrtfinále napřímo.“