Po dvou dramatických zápasech je stav krajského semifinále 1:1

První utkání: VK Ostrava B – VŠB B 2:3 (19:25, 25:21, 25:18, 19:25, 12:15)

Bohužel jsme nezačali vůbec dobře. Kupili jsme obrovskou spoustu chyb, především na útoku. Soupeř se nám postupně ve vývoji skóre vzdaloval a poměrně jasně nás v prvním setu přehrál.
My jsme však nesložili zbraně a ve druhém setu si postupně začali vypracovávat náskok až na 10:6. Přesto jsme vedení neudrželi a nechali soupeře srovnat na 16:16, následně na 19:19. V závěru jsme ale soupeře přehráli a v koncovce byli lepší.
Třetí set to byla od začátku opět velká bitva až do stavu 14:14. Potom se nám ale zadařilo a v koncovce jsme opět jasně dominovali.
Čtvrtý set jsme nezačali špatně. Hned na úvod jsme vedli 4:0 a 7:2. Náskok jsme rychle prohospodařili a nechali soupeře vyrovnat na 7:7. Až do stavu 14:14 to bylo opět velmi vyrovnané. Poté se však podařilo odskočit soupeři a zvítězit ve čtvrtém setu 25:19.
Začátek pátého setu zase vůbec nevyšel nám. Rychle jsme prohrávali 0:4. Přesto jsme srovnali na 5:5. Následně soupeř vedl 8:5, znovu jsme vyrovnali na 10:10 a 11:11. Bohužel v koncovce byl lepší soupeř a tak jsme odešli z prvního utkání poraženi. Celé utkání trvalo 2 hodiny a 12 minut.
Sestava: Březina Michal, Karol Daniel, Mýlek František, Beneš Radek, Urban Michal, Siuda Denis, libero Lindovský Martin - Halecký Michal, Brzobohatý Radek, Zuský Adam.

Druhé utkání: VK Ostrava B – VŠB B 3:2 (19:25, 25:21, 17:25, 25:18, 15:13)

Do druhého utkání jsme šli s odhodláním zvrátit nepříznivý stav ve vývoji semifinále.
Výrazně jsme obměnili sestavu. Začali jsme dobře a v úvodu vyhrávali 4:1. Záhy se stav opět srovnal. Až do stavu 14:15 to byl velmi vyrovnaný boj. Bohužel šňůrou šesti bodů nám soupeř utekl, na což jsme již nedokázali zareagovat.
Druhý set byl opět od začátku velmi vyrovnaný a to skoro až do konce. Za stavu 18:20 se nám podařilo uhrát 6 bodů v řadě a tím urvat celý set.
Tak jako každý set, byl i ten třetí od začátku vyrovnaný až do stavu 10:9. Poté jsme opět vypadli z koncentrace a následný stav 11:18 a 14:23 už byl nezvratitelný.
Nezbývalo, než se pokusit nepříznivý vývoj zvrátit v setu čtvrtém. To se nám tentokrát dařilo od začátku setu. Průběžně jsme vedli 6:3, 9:5, 12:7 a 18:10. Koncovku jsme si pohlídali a znovu se šlo do setu pátého.
V něm se ani jednomu z družstev nepodařilo výrazněji odskočit. Přesto stav 7:9 se zdál být již kritický. V tento moment jsme zabrali a otočili na 11:9. Dvoubodový náskok jsme už udrželi a vybojovali cenné vítězství za celkem 2 hodiny a 14 minut.
Sestava: Mýlek František, Beneš Radek, Siuda Denis, Brzobohatý Radek, Zeman Pavel, Navrátil Vojtěch, libero Lindovský Martin - Halecký Michal, Zuský Adam, Březina Michal, Karol Daniel, Urban Michal.

Stav série je tedy srovnán a je tedy jistota, že v sobotní odvetě na VŠB se budou hrát obě utkání. Postup je naprosto otevřený. Dá se očekávat boj až do posledního míče.