Z výborně rozehraného zápasu s Kladnem máme jen bod

VK Ostrava – Volejbal Kladno 2:3 (18,18,-23,-25,-12)
Do zápasu vstupujeme na výbornou. Kotas vystřihne čisté eso a po nevynucené chybě Šulisty vedeme 5:2. Hlavní rozhodčí opraví čárového a Zajíček esem srovnává na 6:6. Při podání Janků odskakujeme na 11:9. Po vynikající obraně na síti v podání dvojice Biernat, David vedeme 14:11. Hosté v první polovině setu vyrobili hodně nevynucených chyb v útoku. Do druhého technického oddechového času si neseme vedení 16:12. Vašina zvyšuje dělovým servisem již na pětibodový rozdíl. Za stavu 20:15 si před koncovkou bere oddechový čas hostující trenér Fortuník. Po 36. bodu v setu dostává domácí kapitán Biernat za protesty žlutou kartu. Šmídl nás chytrým rolovaným servisem pošle do vedení 23:17 a pro změnu dělovým servisem vybojuje sedm setbolů. Konec prvního setu neoddálí ani druhý oddechový čas kladenského trenéra a v první sadě vítězíme 25:18.
Do druhého setu vstupují lépe hosté. Po důrazném útoku Šulisty jdou do vedení 1:4. Nám naopak razance v zakončení chybí a za stavu 1:5 si bere první vynucený timeout v utkání trenér Jan Václavík. V této fázi utkání se nám nedaří žádná herní činnost a při prvním technickém oddechovém čase prohráváme 2:8. Do hry se dostáváme při podání Vašiny a za stavu 5:8 jeho sérii přerušuje oddechový čas hostujícího trenéra Fortuníka. Po nevynucené chybě Hýského prohráváme jen o jediný bod (8:9). Velmi spolehlivě boduje v útoku univerzál Šmídl. Po nedorozumění Kladna v útoku je srovnáno na 10:10. Po bloku Vašiny jdeme v tomto setu poprvé do vedení za stavu 12:11. Kladno ihned reaguje dvěma body v řadě při podání Sobotky. Skóre se přelévá, skvělý zápas hraje v útoku i při obraně na síti smečař Vašina. Při druhém technickém oddechovém čase vedeme 16:15, Šmídl následně vystřihne přímý bod z podání. Po nevynucených chybách Zajíčka a Hýského vedeme před koncovkou 20:16. Kladno se při podání Vašiny stále nemůže trefit do hřiště, skvěle hrající mladý smečař vystřihne i přímý bod z podání a máme luxusní vedení 23:17. Po zkaženém podání Zajíčka je k dispozici sedm setbolů na ukončení druhé sady, kterou vyhráváme opět 25:18.
Po jednom z mnoha nepřesných výroků hlavního rozhodčího dostává za protesty na začátku třetího setu červenou kartu Sobczak. Hosté jsou na koni a stejně jako ve druhém setu se je za stavu 1:5 snaží přibrzdit oddechovým časem trenér Václavík. To se podaří i díky kvalitnímu podání univerzála Šmídla. I tak Kladno vede při prvním technickém oddechovém čase 4:8. Po bloku Kotase, přímém bodu Biernata z podání a výborné obraně na síti otáčíme vývoj skóre na 10:9. Po nečistém hraní Zajíčka vedeme 14:12 a trenér Kladna Fortuník si bere oddechový čas. Vašina hraje svůj nejlepší zápas sezony a ke kvalitnímu útoku přidává i bodové bloky. Po čistém esu Biernata vedeme 18:15. Kladno se však nevzdává a při podání Šulisty je srovnáno na 18:18. Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu 20:20. Za stavu 22:22 necháme zbytečně padnout míč „zadarmo“ od Growandowského. Hosté nakonec vítězí v dramatické třetí sadě 23:25.
Do čtvrtého setu vstupujeme soustředěným výkonem a od začátku si vytvoříme dvoubodový náskok. Podruhé v zápase boduje netradičně smečí na druhou Biernat a vedeme 6:3. Při prvním technickém oddechovém čase vedeme o tři body (8:5). Za stavu 9:5 se bohužel nevyvarujeme zbytečným nevynuceným chybám a Kladno stahuje na rozdíl jednoho bodu. Jsme bodově stále vepředu, Vašina i díky přízni pásky na síti upravuje přímým bodem z podání na 14:12. Hostující nahrávač West však srovnává přímým bodem z podání na 15:15. Po dalším z mnoha úspěšných bloků Vašiny vedeme 18:16. Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu 20:20. Za stavu 23:23 se hraje o setbol pro Kladno a mečbol pro Ostravu. Setbol mají hosté. Ti nakonec vítězí po dalším dramatu 25:27.
Získáváme první dva body zkrácené hry a držíme náskok. Na 4:4 však srovnává přímým bodem z podání Gromadowski. Dvoubodový náskok nám zpět získává důrazný Šmídl. Kladno hned reaguje. Zápas je nesmírně vyrovnaný i v posledním dějství. Po úspěšném bloku hostů se strany mění za stavu 7:8. Po přímém bodu z podání Šulisty si za stavu 9:11 bere domácí trenér Václavík oddechový čas. Po nevynucené chybě jinak výborně hrajícího Vašiny prohráváme 10:13 a Kladno míří za druhým bodem. Biernat za stavu 11:13 bohužel pokazí smeč a Kladno má tři mečboly. Druhý hosté využívají a vyhrávají 12:15.
Sestavy:
VK Ostrava: Biernat, Šmídl, Kotas, David, Vašina, Janků – Sobczak. Střídali: Balon, Nugent. Trenér Jan Václavík.
Volejbal Kladno: West, Gromadowski, Sobotka, Zajíček, Hýský, Šulista – Moník. Střídal: Kozák. Trenér Milan Fortuník.
Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): „K dnešnímu zápasu nemám slov. Když vyhrajeme první dva sety 25:18 a pak zápas prohrajeme, není co dodat“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Nemyslím si, že tiebreak je o štěstí. Ani si nemyslím, že Kladno nehrálo dobře, jak tvrdí trenér Fortuník. Hrálo od třetího setu odvážněji a kdo je odvážný, ten po zápase otevírá šampaňské. V druhé polovině zápasu soupeř agresivněji dohrával míče a měl i více štěstí. U nás se rozhostil strach z výhry. My jsme si hrozně přáli vyhrát, ale nic jsme proto neudělali.“
Adam Zajíček (kapitán Volejbal Kladno):
„Dva body z tohoto těžkého zápasu bereme a mají pro nás příchuť zlata. Ostrava si zasloužila vyhrát, my jsme byli dva sety jaloví.“
Milan Fortuník (trenér Volejbal Kladno): „Dnes jsme byli horším týmem. Domácí nás hlavně v prvních dvou setech přehrávali a byli výborní. Nejvíce mne mrzí, že jsme na tento zápas nebyli dobře nastrojeni v hlavách. I když jsme hru vyrovnali, tak jsme i nadále neplnili taktické pokyny z lavičky a nepomohli jsme si. Byl to pro nás velmi těžký zápas a jsme rádi za dva body.“