U18 sestoupila do poslední skupiny

Naše U18 na třetím extraligovém turnaji velmi smolně sestoupila ze čtvrté výkonnostní skupiny do té poslední.
Hodnocení trenéra Ivana Pelikána:
"Smolný turnaj, dobré až výborné výkony, horší výkony, nemoc nahrávače a velmi omezené možnosti střídání. Hlavně ale o konečném umístění a sestupu rozhodlo pár míčů při stejném poměru setů.
V pátek oznámil nahrávač Jan Vlček, že nebude moci odcestovat na turnaj. Byla to komplikace, protože se od začátku sezóny posunul ve své výkonnosti. Pro nás o to více, že musel nahrávat smečař Martin Žarnovický, který by pomohl v útoku, a to jsme opravdu potřebovali. Turnaj byl velmi vyrovnaný, myslím si, že více než poslední turnaj v Hradci Králové. Své musela sehrát i délka cestování, hrálo se v Karlových Varech. Vstávat v 5 hodin ráno a hrát druhý zápas v sedm večer není úplně ideální.
První soupeř Sokolov bylo slabší družstvo, zápas jsme jasně vyhráli. Ve druhém večerním zápase s dobře hrající Plzní jsme vyhráli první set 28:26. Od té chvíle jsme začali uvadat a zápas nedotáhli do vítězného konce.
Třetí zápas v neděli proti domácím Varům se nám mimo první set nepovedl. Trápili jsme se na přihrávce, nahrávce a následně i v útoku. Poslední důležitý zápas proti Dukle Liberec jsme zvládli velmi dobře. Do té doby suverénní tým jsme přehráli dobrou hrou a bojovností v koncovkách setů. Tým je potřeba pochválit za bojovnost, ale za mě zklamání z celkového umístění."