Kadeti postoupili do elitní skupiny extraligy


Po rozřazovacím turnaji, který se hrál před měsícem v Brně se nám po vítězstvích nad Opavou a Ústím nad Labem a porážkách od Brna a Velkého Meziříčí podařilo dostat do druhé výkonnostní skupiny tedy mezi družstva na 6. až 10. místě v ČR. Po plodných letech, kdy jsme v této kategorii kadetů hráli vždy o příčky nejvyšší, jsou naše cíle v letošní sezoně podstatně skromnější a to dostat se mezi osm nejlepších týmů v ČR, kdy nám právě body do osmého místa zaručují účast v závěrečném play off.
Druhé kolo se hrálo na nejvzdálenějším konci republiky a tak jsme se rozhodli odcestovat na víkendový turnaj již v pátek. Rozhodnutí to bylo, jak se později ukázalo, správné a výsledkem byla výborná hra a postup do nejvyšší výkonnostní skupiny mezi pět nejlepších týmů ČR. Udržet se v této elitní skupině bude však hodně náročné.
VK Ostrava - TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (-24,23,16,19)
Do prvního utkání s Hradcem Králové jsme nevstoupili dobře a v koncovce prohráváme první set. Naopak vítězství v koncovce druhého setu nakopává naše družstvo k výborným výkonům s dalšími soupeři.
VK Ostrava - TJ Spartak Velké Meziříčí 3:1 (-16,28,18,14)
Ve druhém sobotním utkání nás prověřuje družstvo z Velkého Meziříčí, se kterým jsme prohráli na prvním turnaji 1:3. V bojovném utkání tomuto rvavému soupeři oplácíme porážku a vítězíme opět po prvním prohraném setu 3:1. Toto vítězství nás po polovině turnaje katapultuje do čela skupiny.
Karlovarsko - VK Ostrava 0:3 (-14,-21,-18)
V neděli první utkání hrajeme s domácím Karlovarskem (zatím také bez porážky). Toto družstvo je v podstatě výběrem Karlovarského kraje (tak jako Velké Meziříčí je výběrem kraje Vysočina). Utkání se nám extrémně povedlo a v letošním roce jsme v tomto zápase podali zatím nejlepší výkon. Jednoznačně vítězíme 3:0. Díky tomuto vítězství jsme již jistými postupujícími do první výkonnostní skupiny. Z jakého místa, a kdo s námi půjde nahoru, se má rozhodnout v posledním utkání s družstvem Beskyd.
SŠK Beskydy Frýdek Místek - Ostrava 3:1 (-19,24,14,17)
V tomto utkání nám stačí bod k prvenství a byli jsme k němu opravdu hodně blízko. Celkem v pohodě vyhráváme první set a ve druhém vedeme 8:2 a ještě 16:10. Bohužel naše chyby a (poprvé na tomto turnaji) laxnost v této fázi hry nás pomalu odsouvá do role statistů. Beskydy toho plně využily a nejenom zlepšenou hrou (samozřejmě s naší pomocí) a bojovným výkonem naše družstvo přehrávají. V dalších setech již nejsme schopni dostat se do výkonnosti předešlých zápasů.

Přitom jsme na turnaj po různých nemocech hráčů z týmu odjížděli v osmi lidech. Celý turnaj jsme pak v podstatě odehráli v šesti lidech bez libera, a pouze s jedním blokařem. I přesto jsme dokázali uhrát dobré výsledky. Turnaj z pohledů výsledkového i herního lze hodnotit jako velice úspěšný.
TABULKA:
Extraliga kadeti - 2. turnaj - skupina B; Pořadatel -VK Karlovarsko - Ostrov nad Ohří
1. Green Volley Beskydy A
4 3 0 1 0 11:6 396:362 10
2. Volejbalový klub Ostrava
4 3 0 0 1 10:5 350:317 9
3. VK Karlovarsko - Ostrov nad Ohří
4 1 2 0 1 9:7 332:330 7
4. TJ Slavia Hradec Králové
4 0 1 0 3 5:11 323:369 2
5. TJ Spartak Velké Meziříčí
4 0 0 2 2 6:12 372:395 2

Za VK Ostrava nastoupili:
Unzetig Ondřej, Kopecký Tomáš, Závodský Radim, Černín Jan, Holáň Jan, Konya Nikolas, střídali: Vašíček Vojtěch, Kíša Tomáš. Trenér: Lubomír Vašina.

i2 cAKGy RKefg7CSL NHpC9CxHKF1

i2 fPVk3 HLWMy5hH7e 277haGXZ2R1

i2 iEbHu RwFkJrcOLa Bl88Rt6Bwb1 1

i2 Ly2ci S2MZKb8eX9 IgIQu5gF6u1

i2 Ly2ci S2MZKb8eX9 IgIQu5gF6u1

i2 R5nGN nhLU7F7OSX V4Ct2vrzmn1