Junioři opět upevnili vedení ve skupině extraligy

GREEN VOLLEY BESKYDY – VK OSTRAVA 0:3 (-16,-12,-18)
Do utkání vstupujeme s vědomím, že dnešní zápasy budou pouze o nás a pokud budeme hrát dobře, soupeř nás nemůže ničím překvapit. Začátek prvního dějství se nese v mírné nesehranosti našeho týmu (díky přesunu hráčů z naší tréninkové skupiny do té mužské) a tak jsme odskočili až po prvním technickém oddechovém čase. Výbornou obranou, ale hlavně skvělým servisem Jakuba Dvořáka se nám podařilo dotáhnout v poklidu set do vítězného konce.
Bohužel se nám dnes ani v jednom setu nepodařilo soupeřům z Frýdku odskočit ihned v začátcích setů, takže jsme o to víc museli zapnout motory. Přesto se celý první zápas odehrával čistě v naší režii. Kvalitní servis, výborná obrana a bezchybné dohrávání bodových míčů znamenaly, že jsme za hodinu brali první tři body po vítězství 3:0.
GREEN VOLLEY BESKYDY – VK OSTRAVA 1:3 (-22,-22,24,-18)
Po dohodě obou družstev začínáme druhé utkání v dřívějším čase, než bylo původně plánováno. Kratší rozcvičení než je u nás zvykem a menší koncentrace na vstup do zápasu zapříčiňují větší vyrovnanost setů oproti rannímu duelu. Ale pravdou je, že i soupeři se dařilo lépe na servisu a útoku. Samozřejmě je otázka do jaké míry jsme se o tento vývoj přičinili my a náš výkon.
Po našem uspokojení s vedením 2:0 na sety se dokonce soupeři daří zvítězit v koncovce třetího setu. I přes únavu z nabitého víkendu, kdy většina základní sestavy hrála v sobotu zápasy 2. ligy mužů nebo UNIQA extraligy, nastupujeme do čtvrtého setu mnohem zodpovědněji a konečným výsledkem 25:18 ukazujeme soupeři, že na nás v těchto zápasech opravdu nemá. Jejich výkon se odvíjí pouze od toho, kolik jim my sami dovolíme. Pozitivní také bylo, že jsme každý set odehráli v jiné sestavě a vyzkoušeli si tak i varianty, ke kterým bychom se mohli během zbytku sezóny věnovat.
Sestava: Jakub Dvořák, Lukáš Vašina, Oliver Sedláček, Matěj Lex, Matouš Vancl, Lubomír Mazoch, Matouš Vancl, Vojtěch Bauman, Ondřej Muroň, Radim Závodský, Tomáš Kopecký, Vojtěch Kalmár, David Kittel. Trenéři: Lubomír Vašina, Dan Karol
I přes sobotní odložený dvojzápas s Velkým Meziříčím, který se odehraje 18. února, si stále držíme první místo, zaručující skvělou výchozí pozici do finále konajícího se v první polovině května v Praze. Další zápas odehrajeme doma na Janáčkově konzervatoři v pátek 2. února od 10.00 hodin proti Novému Jičínu.

6. SK Dansport Praha 16 0 0 1 15 4:48 1

Čtyři nejlepší družstva z obou skupin postoupí do závěrečných bojů o „TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ 2018“ ve dnech 10. – 13. května v Praze.