Zaplněná hala v Modeně viděla jasné vítězství domácích

Muži

Jasné vítězství připravili hráči modenského klubu svým 4061 divákům. Naše kluky, které podle trenéra hodně svazovala nervozita naplněného volejbalového svatostánku, přehráli za 69 minut.

CEV Volleyball Cup 2020 – Men 8th Finals:
Leo Shoes Modena – VK Ostrava 3:0 (13,17,16)
„Modena hrála hezky bez chyb s precizní obranou a slušným servisem,“ stručně zhodnotil výkon soupeře trenér Jan Václavík. V prvním setu jsme nastoupili na postu univerzála s kapitánem Davidem Janků. Od druhého setu se vrátil na svůj smečařský post a na „účku“ nastoupil Radek Šoltys. Na palubovce se v průběhu zápasu objevili všichni hráči z naší soupisky
„Italský tým nastoupil téměř v základní sestavě, ve které chybělo jen jedno velké jméno: Zaytsev,“ uvedl Jan Václavík. Podle statistik nás Italové přehráli hlavně v útoku. Ze 64 míčů bodovali 40x, udělali 5 chyb a 6x byli zablokováni. Naši hráči však uhráli z 67 ataků jen 22 bodů při 10ti chybách. Na bloku jsme se modenským docela vyrovnali, když jsme si připsali zmíněných 6 bloků proti 7 soupeře. Také úspěšnost přímých bodů z podání nebyla u hráčů z Modeny nijak excelentní. Dali pět es, my dvě (Marcyniak, Šoltys).
„Upřímně zvu každého fanouška volejbalu k nám na odvetu, protože přijedou opravdu ti nejlepší z nejlepších a zážitek můžu slíbit,“ zve trenér Václavík fanoušky na odvetný zápas, který se uskuteční v naší hale 12.2. od 18:00.