Ledová sprcha přišla ze severu Čech

Muži

Po famózním domácím výkonu s Českými Budějovicemi přišel do ostravské haly mráz. Náš tým nenašel žádný recept na nadšenou a dobře organizovanou hru soupeře. Na Ústí nestačil v žádné činnosti, a proto skončil s tak výraznou prohrou.


VK Ostrava – VK Volejbal Ústí nad Labem 0:3 (14:25,29:31,19:25)
Začátek zápasu zmrazil ostravské hráče i početné publikum. Většinou svými chybami naši hráči ztratili prvních pět bodů. Při podání Januzovice následovala další šňůra bodů a Ústí vedlo 3:12. To už měl trenér Václavík dávno vybrány oba time outy a na hřiště přišli při dvoustřídání Štefko a Šoltys. Hosté, na rozdíl od Ostravy, postupně přidávali další kratší série bodů až do konce setu. V něm zvítězili rozdílem třídy 14:25.
Ve druhém setu nastoupili od začátku v domácí sestavě Vancl a Šoltys. Prakticky od začátku setu si Ostrava držela nepatrný náskok. Po polovině setu začala postupně odskakovat (12:12, 17:14, 20:18). To se rozehrál Šoltys a dvěma útoky nás posunul do vedení 22:18. Po naší nevynucené chybě je na podání nahrávač Kasan, který přišel na hřiště běhen setu. Při jeho zdánlivě lehkém servisu nedokážeme „ztrátovat“ a Ústí jde do vedení 22:23. Následuje boj o každý míč. Dva body po sobě v závěru uhrají hosté. Ihnatův smeč do bloku ukončuje druhý set 29:31.
Ve třetím setu odskakují hosté na 3:8. Naši hráči se nevzdávají a po blocích Marcyniaka a jeho dvou esech srovnávají na 9:9. Hostující smečaři i univerzál skládají všechny míče, naopak naši hráči až na výjimky kupí chyby. Ústí jde do vedení 13:18 a nadále skládá míče a úspěšně blokuje až do stavu 15:23. Ještě mírně korigujeme stav, ale Ústí si vítězství nenechá uniknout.
Vyjádření trenérů a kapitánů obou týmů:
David Janků (kapitán VK Ostrava): „Dostali jsme strašně přes hubu. Takhle nemůžeme hrát. Doufám, že teď přijde vystřízlivění a takový výkon už nebudeme opakovat. Gratulace Ústí, hráli skvěle.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Moc mě to mrzí, protože na začátku sezony nepamatuji takovou návštěvu. Nebyli jsme schopni Ústí vzdorovat v ničem.“
Filip Kramar (kapitán SK VOLEJBAL Ústí nad Labem): Nesmírně důležité tři body. Musím smeknout před tím, co jsme dnes dokázali. Základem bylo, že jsme dnes ubránili spoustu míčů.“
Jakub Salon (trenér SK VOLEJBAL Ústí nad Labem): „V dnešním zápase jsme dodrželi všechny taktické věci, které jsme před ním připravili a to nám usnadnilo hru. Výborný a zodpovědný výkon snad nás nastartuje a nadšení vydrží do dalších zápasů.“