S přehledem jsme zvládli roli favorita ve Zlíně

Muži

Role favorita bývá ošidná, ale my jsme se s ní ve Zlíně vypořádali na jedničku. Vyhráli jsme ve třech setech. I když domácí vzdorovali v začátcích setů, hlavně ve třetím, odvážíme si jasné vítězství.

Extraliga mužů – 4. kolo
Fatra Zlín – VK Ostrava 0:3 (-17,-22,-19)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Marcyniak, Sedláček, Janků, Ihnát – Sobczak. Trenér Jan Václavík.
V prvních dvou setech s námi soupeř držel krok do desátého bodu. Postupně jsme získávali převahu a hlavně lepším podáním a pestřejším útokem jsme šli do vedení 2:0. „V zápase sice nepadalo moc es, ale my jsme na podání byli důraznější a přesnější. Odtáhli jsme je od sítě, hůře si přihráli a následně nepřesně útočili. To platilo i ve třetím setu, kdy domácí jedinkrát odskočili v zápase na větší bodový rozdíl,“ říká vedoucí mužstva VK Ostrava Tomáš Zedník.
Zlín vedl v posledním dějství zápasu 13:8, ale pak na podání přišel kapitán David Janků. „Jakmile jsme výborným Davidovým podáním bodové manko smazali, domácí znejistěli a začali dělat chyby. Když jsme se dostali do vedení i ve třetím setu, Zlín se z toho již do konce zápasu nevzpamatoval a my jsme si dokráčeli pro důležité tři body,“ dodává k třetímu a poslednímu setu zápasu Tomáš Zedník.