Náš obměněný tým bude opět patřit mezi nejmladší

Muži

Do týmu přicházejí americký univerzál Beal, rakouský smečař Menner, polský nahrávač Podlesny a z Karlovarska se vrací nahrávač Štefko.


„Nepatříme mezi ekonomicky nejsilnější kluby v lize, které si mohou dovolit nákupy hráčů zvučných jmen,“ komentuje složení nového týmu trenér Jan Václavík. „Proto i většina nově příchozích jsou mladší hráči, kteří přicházejí do Ostravy zlepšit svoje volejbalové řemeslo a posunout se dál. Navíc patříme ke klubům, které si vychovávají své vlastní hráče, a také jim chceme dát šanci.“
Do našeho klubu přicházejí:
Anton Menner (24 let) je rakouský reprezentační smečař, který působil v nejlepších týmech v Rakousku a na Slovensku. V minulé sezoně hrál v Nitře, která ve finálové sérii prohrála na zápasy 3:4 s Prievidzou. „Tony je součástí rakouského národního týmu, se kterým během srpna odehraje kvalifikaci, a připojí se tedy k našemu týmu později,“ uvedl Jan Václavík.

Mitch Beal (25 let) je americký univerzál pocházející z Colorado Springs, který působil v belgickém Gentu a švýcarském TSV Jona.

Blažej Podlesny (22 let) je polský nahrávač, který působil v polském TS Volley Rybnik v polské druhé lize.

Jan Štefko (21 let), nahrávač a ostravský odchovanec, který se vrací z dvouletého angažmá v mistrovském Karlovarsku.
Zůstávají smečař David Janků, blokaři Václav Kotas, Jan David a Oliver Sedláček, libero Damian Sobczak.
Tým doplní naši loňští junioři:
Matouš Vancl, který by měl sbírat zkušenosti na pozici druhého libera za Damianem Sobczakem.
Jakub Dvořák, který už ochutnal atmosféru A týmu v loňské sezoně a v nadcházejícím ročníku bude působit jako univerzál.
Vojtěch Bauman přichází do A týmu jako smečař.
„Tým je nyní kompletní a další posily již nehledáme,“ říká manažer Tomáš Zedník. „Těšíme se na spolupráci s novými hráči. Všem odcházejícím hráčům děkujeme za vše, co udělali pro náš klub a přejeme hodně sportovních úspěchů v nových působištích, případně při jejich hledání, a hodně spokojenosti v osobním životě,“ společně doplňují Jan Václavík a Tomáš Zedník.
Z loňského týmu odcházejí:
Mateusz Biernat odchází po dvou letech do jednoho z nejlepších týmů české extraligy Dukly Liberec.
Matěj Šmídl našel angažmá v jedné z nejsilnějších soutěží světa, v italském týmu Ravenna.
Jakub Balon ukončil profesionální karieru, přestěhoval se s přítelkyní do Bratislavy, kde si našel slibnou pracovní pozici.
Lukáš Vašina přestoupil do mistrovského Karlovarska.
Chris Nugent se vrátil zpět do USA.
Filip Bořuta přestoupil do Beskyd, kde se bude věnovat i trenérské činnosti.
Radek Šoltys si svou novou volejbalovou „štaci“ ještě hledá.

Anton Menner

Jan stefko

Mitch Beal

podlesny copy