Hráči vzpomínají na silné zážitky

Muži

Vítězný zápas v play off s Libercem v domácím prostředí je nezapomenutelný nejen pro diváky, ale také pro hráče. S některými jsme si popovídali o skončené sezoně.


David Janků si tento „match“ nejvíce užil ze všech utkání, ve kterých kdy za Ostravu nastoupil. „V Super atmosféře díky fanouškům se nám podařilo otočit stav 21:24 a šli jsme do tiebreaku,“ vzpomíná David Janků. K němu se přidávají i ostatní. „Vítězství nad Libercem bylo úžasné, hlavně fanoušci, kteří nás pořád hnali dopředu,“ doplňuje Vašek Kotas a dodává: „O to víc mě pak mrzelo, když jsme v posledním zápase sezóny před vyprodanou halou nedokázali Liberec porazit ještě jednou.“ Přidává se také Filip Bořuta: „Asi jeden z nejlepších okamžiků celé sezony. Neuvěřitelné.“

Z ostatních zápasů hráči nejvíce vzpomínají na zápasy v Benátkách a Příbrami, ale také na předkolo play off se Zlínem. „Nejvíce mi uvíznul v paměti zápas v Benátkách, který jsme otočili zápas z velmi nepříznivého stavu,“ vzpomíná Filip Bořuta a má proč. „Jako jeden z nejlepších okamžiků bych určitě vyzvednul otočený duel v Benátkách, kdy na plac přišel Filip Bořuta a své role nahrávače se ujal na jedničku,“ přidává se David Janků.

Na zápas v Příbrami vzpomínají hráči jako jeden z nejvypjatějších. Vyhecovaná vítězná koncovka silně uvízla v hlavě nejen Vaškovi Kotasovi. „Vždy jsem měl volejbalové fanoušky za slušné, ale letos v Příbrami jsme zažili, jak se v Česku asi cítí fotbalisté,“ doplňuje Radek Šoltys. „To bylo ve chvíli, když na palubovku začaly lítat nejen nadávky, ale i zapalovače a jiné předměty.“ Další silné chvíle připomíná David Janků: „Zážitkem vždy byla oslava Jakuba Balona po každém jeho vítězném bodě ze servisu. Ty měly parametry!“.

Z hráčů soupeře vyzdvihují ostravští borci Tomáše Hýského. „Letos byl opravdu nezastavitelný, alespoň pro nás,“ přiznává Vašek Kotas a dodává: „Už hraje extraligu nějaký ten pátek, ale takhle dobře jsem ho hrát ještě neviděl.“ Obdiv sklízí také od Radka Šoltyse, který u něj hodnotí, jak skvělou fazonu si je schopen udržet po celou sezonu. Radek ještě přidává Ondřeje Boulu, který se na palubovky dokázal vrátit a pořád dokazuje, jaký je profík. David Janků si zase považuje za čest, že mohl hrát proti top světovým univerzálům Honzovi Štokrovi a Davidu Konečnému. Filip Bořuta zase ještě vybírá jednoho z nahrávačů: „Gregor Ropret z Karlovarska má neuvěřitelné pole a celkově jeho styl nahrávky je moc zajímavý.“
A konečně ještě jedna věc, na které se všichni shodnou. Skvělí domácí fanoušci, jejichž povzbuzování vygradovalo v zápasech play off. Všichni hráči fanouškům děkují a přejí si, aby klubu zachovali přízeň i v příštím roce.