Extraliga mužů – čtvrtfinále play off – 4. zápas
VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (-17, -16, -17)
VK Ostrava: Biernat, Šmídl, Kotas, David, Šulista, Janků, Václavík. Střídali: Šoltys, Vašina, Lach. Trenér Zdeněk Šmejkal.
VK ČEZ Karlovarsko: Hudeček, Končal, Treial, Široký, Zmrhal, Málek, Pfeffer. Střídali: Štefko. Trenér Jiří Novák.
Stav na zápasy 1:3.
1. set
Hosté sice vstoupí do zápasu lépe, ale jejich dvoubodové vedení rychle smažeme při podání Biernata, který vystřihne jedno eso stejně jako následně Janků. Stejnou mincí oplácí na druhé straně Široký. Po nevynucené chybě Šulisty vedou hosté při prvním technickém oddechovém čase 6:8. Po špatném příjmu kupíme chyby v útoku. Karlovarsko uniká při podání Hudečka na čtyřbodový rozdíl. Za stavu 10:14 po čistém esu Treiala si bere trenér Šmejkal oddechový čas. Podání estonského reprezentanta nám dělá obrovské problémy a při druhém technickém oddechovém čase ztrácíme již šest bodů. Po další nevynucené chybě Šmídla dochází ke střídání jak na postu univerzála, tak smečaře. Za našeho kapitána a Šulistu jdou do zápasu Šoltys s Vašinou. Treial nakonec předvede za koncovou čarou sérii sedmi bodů. Před koncovkou prohráváme vysoko 13:20. Karlovarsko má k dispozici devět setbolů, nakonec vítězí v prvním dějství 17:25.
2. set
Do druhého setu zůstává na postu univerzála Šoltys. Do prvního vícebodového vedení jdou opět hosté (5:8). Po nevynucené chybě Šoltyse ztrácíme čtyři body a zápas přerušuje oddechovým časem trenér Šmejkal. Těsně před polovinou setu začínáme mít konečně bodové míče z dlouhých rozeher a dostáváme se na rozdíl bodu. Jenže do druhého technického oddechového času jdou hosté zase s pohodlným vedením třech bodů, které jim zajistí skvělý servis Zmrhala. Série Zmrhala končí až za stavu 13:18. Do koncovky jdou hosté s vedením 15:20. Set spěje díky našim nevynuceným chybám k rychlému konci. Karlovarsko má k dispozici tentokrát osm setbolů. Ve druhém setu vítězí podobně hladce jako v prvním, tentokrát 16:25.
3. set
Do sestavy se vrací kapitán Šmídl. Zápas pokračuje dle not předešlých dvou setů. Za stavu 1:3 si vybírá první technický oddechový čas v tomto setu trenér Šmejkal. Hosté nás doslova válcují skvěle dirigováni univerzálem Hudečkem. Ten si dělá z naší obrany trhací kalendář. Při prvním technickém oddechovém čase ztrácíme již pět bodů. K velkému množství nevynucených chyb se přidávají zbytečně zkažená podání. Za stavu 7:14 má trenér Šmejkal vybrány oba oddechové časy. Hala burácí, když po nádherné rozehře uhráváme jedenáctý bod v setu. Při druhém technickém oddechovém čase je však Karlovarsko zase před námi, tentokrát o pět bodů. Náš zmar dokumentuje i fakt, že kapitán Šmídl se do podání netrefí ani pro něho atypickou plachtou. Za stavu 13:20 spěje jednoznačný zápas k rychlému konci. Po útoku Treiala středem mají hosté sedm mečbolů a po nevynucené chybě Lacha zápas končí.
Ohlasy po utkání:
Zdeněk Šmejkal (trenér Ostravy):
„Dnes nás Vary přejely ve všech činnostech. My jsme nebyli schopni ničím odpovědět. Základem ale bylo naše špatné podání. Když se nám náhodou podařilo, hned to druhé jsme zkazili. Byli jsme pořád pod tlakem a museli ztrátovat. Karlovarsko se při absenci Kriška semklo. V takové sestavě již v této sezoně hráli. Mají zkušené hráče, aby to zvládli. Naši kluci se naopak z toho podělali. Po včerejšku, kdy jsme mohli vést, jsme dnes předvedli velmi špatný výkon. Přitom si myslím, že rozdíl v kvalitách hráčů obou týmů není až tak velký. Nechci samozřejmě náš tým zatracovat. Jsou to mladí kluci a v play off nabírají cenné zkušenosti. My jsme před sérií řekli, že chceme Karlovarsku postup co nejvíce znepříjemnit. Dokud je ještě byť malá naděje, tak budeme bojovat. Na dnešní výkon musíme hodně rychle zapomenout a dát se na sobotu dohromady hlavně v hlavách. Gratuluji dnes Varům k perfektnímu výkonu.“
Matěj Šmídl (kapitán Ostravy):
„S takovou nekoncentrovaností a množstvím chyb nemůžeme s Karlovarskem vůbec hrát, natož pak je porazit. Soupeř byl dnes lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrál.“
Jiří Novák (trenér Karlovarska):
„Musím našim klukům pogratulovat, jak dnešní zápas odehráli. Pro některé to není jednoduché. Tato vynucená sestava si sedla. Je lepší v pozměněné sestavě utkání začít, než reagovat na vynucenou změnu jako včera v případě Kriška. My jsme dnes agresivní a koncentrovanou hrou dostali Ostravu pod tlak a ta dělala chyby. Měli jsme je pořád pod námi. Včera nám soupeř zatápěl. Vedl dva jedna na sety a možná cítil, že je blízko vítězství. To těšení musíte přebít pořád stoprocentním nasazením, nebo vám to sváže nohy a ruce, a to se Ostravě stalo dnes.“
Ondřej Hudeček (kapitán Karlovarska):
„Radujeme se z výhry. Ceníme si ji obzvlášť po včerejším tuhém boji. Perfektně jsme bránili a dostali soupeře pod tlak. Ten pak kupil chyby. Musíme ale tuto hladkou výhru rychle vytěsnit z našich hlav, protože v sobotu to bude zcela jiný zápas.“