Junioři neudrželi elitní skupinu extraligy

Bohužel se nám nepodařilo zůstat v elitní skupině i přesto, že herně jsme na udržení ve skupině měli. Naším největším problémem o uplynulém víkendu byla bohužel nesoustředěnost a z toho vyplývající chyby na prvních míčích a servisu. V žádném zápase jsme vyloženě nepropadli. Bohužel v každém družstvu protivníka se prosadil v pravou chvíli rozdílový hráč, který většinou otočil v náš neprospěch několik koncovek setů nejenom s naším přičiněním, ale i s kusem štěstí, které přálo odvážnějšímu.
SGLD BRNO - VK OSTRAVA 3:0 (24,19,21)
V minulém vzájemném zápase jsme brněnské celkem přesvědčivě porazili 3:0 a i vstup do zápasu a celého turnaje jsme měli výborný. Tentokrát se našemu družstvu nepodařilo odskočit a uklidnit se před pro nás důležitou koncovkou, která jak se později ukázalo, byla pro další vývoj zápasů zásadní. S velkou pravděpodobností tento moment rozhodl o průběhu celého utkání. Brno bylo další dva sety lepším týmem a my jsme nenašli zbraň na jejich soustředěný výkon.
VK DUKLA LIBEREC - VK OSTRAVA 3:0 (22,23,23)
Velmi vyrovnané utkání s dramatickými koncovkami jsme hráli se současným lídrem extraligy. V koncovkách rozhodl individuální výkon nejlepšího hráče soupeře a ústředního hráče reprezentace.
VK OSTRAVA - VK PŘÍBRAM 3:0 (17,23,20)
Ze startu nedělního dne jsme odehráli kvalitní zápas podložený kolektivním výkonem. Vyvarovali jsme se dílčích výpadků ve hře a díky sebevědomí, které jsme postupně získávali v podařených herních činnostech, jsme hráli odvážně a agresivně. Zasloužené vítězství a opět se nám otevřela cesta k udržení v elitní skupině.
VK LVI PRAHA - VK OSTRAVA 3:1 (19,20,-23,21)
Výborně jsme začali i poslední utkání a vývoj prvního setu vypadal slibně. Slabší chvilka na nás přišla těsně před koncovkou, kdy jsme vedli o čtyři body a stačilo set doztrátovat. Menší koncentrace a dvě laciné chyby stačily soupeři na obrat v setu. Za stavu 0:2 na sety jsme k překvapení soupeře překopali sestavu. Třetí set se nám podařilo vybojovat a karta se začala obracet. Ještě vedeme ve čtvrtém setu 17:13, dvě jednoduché chyby a od tohoto stavu sedm přímých bodů z podání nás sráží na kolena a posílá po porážce 1:3 do druhé výkonnostní skupiny.
Sestava VK Ostrava:
Tomáš Kopecký, Vojta Vašíček, Tomáš Kíša, Tomáš Kristián, Radim Závodský, Ondřej Unzeitig, Aleš Závodský, Dominik Jelen, Hynek Ondráček, Matěj Ranocha, Filip Srovnal,
Trenéři: Lubomír Vašina, Jaroslav Nekola
Juniory čeká na začátku března poslední turnaj v extralize před vrcholem sezony.