Junioři se opět probojovali mezi pět nejlepších

Junioři

Naše družstvo po excelentním, bezchybném, agresivním a kolektivním výkonu, který znamenal první místo v druhé skupině extraligy, se vrátilo mezi Českou juniorskou elitu pěti nejlepších družstev.


Tým postoupil, přestože se před turnajem na něj nahrnuly problémy. Družstvo odjíždělo do Brna na další turnaj extraligy juniorů oslabeno o nahrávače Tomáše Kopeckého (po operaci mandlí), dlouhodobě zraněného Kuby Henzla a Davida Kittla, který den před turnajem přestoupil do konkurenčního týmu z Beskyd, se kterým jsme se mimo jiné utkali v turnaji o návrat mezi českou elitu.

Sobotní zápasy:
VK OSTRAVA - TJ SPARTAK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 (11,22,-19,-24,-11)
První dva sety jsme měli pod kontrolou a hráli jsme zodpovědně. I přes upozornění na poradě o bojovnosti soupeře, který se nevzdává za žádných okolností, jsme ještě ve třetím setu vyhrávali 17:12 a zbytečně zvolnili ve výkonu a agresivitě. Bohužel se nám to nevyplatilo, soupeře jsme dostali na koně a už jsme nebyli schopni se dostat do optimální pohody z prvních dvou setů. Soupeř hrál výborně v poli a nadstandardně jim zahráli oba smečaři
VK OSTRAVA - SK KOJETÍN 2016 3:1 (-23,14,16,21)
I přesto, že jsme pokračovali v nevýrazném výkonu a museli jsme sáhnout k výměně na postu nahrávače (za Vojtu Vašíčka přišel Dominik Jelen), postupem času jsme se dostali do hry a připsali si do tabulky povinné tři body.
Nedělní zápasy:
VK OSTRAVA - VOLEJBAL BRNO 3:0 (21,21,18)
První zápas druhého dne jsme začali s Brnem výborně. Už rozcvička nasvědčovala plnou koncentraci a chuť bojovat o důležité vítězství, které by nám dávalo možnost vrátit se zpět mezi nejlepší družstva ČR. Bohužel při rozcvičce si Honza Holáň poranil opět rameno a tak jsme museli improvizovat na postu blokaře, kdy na tomto postě nastoupil Aleš Závodský. Do zápasu vstupujeme skvěle a po vydařených servisech Radima Závodského jdeme do výrazného vedení (8:1). V zápase jsme soupeře „přeblokovali“ a hráli agresivně i v útoku. Byli jsme také jistější na prvních balonech a přesto, že soupeř nastoupil posílen o nahrávače Provazníka z týmu mužů, byli jsme lepším družstvem a po nejlepším výkonu v této sezoně zaslouženě vyhráli.
VK OSTRAVA - GREEN VOLLEY BESKYDY 3:0 (21,20,20)
Jsme blízko k postupu, ale čeká nás již tradiční a nepříjemný soupeř. Navíc tento tým posílil náš dlouholetý universál David Kittel a určitě jim herně pomohl. Hra soupeře je postavena na nahrávači s reprezentačními zkušenostmi a na obou talentovaných smečařích. Po celý zápas hrajeme zodpovědně a trpělivě. Soupeře tlačíme servisem, kvalitní obranou a neomylným útokem našich bomberů. A když se daří jak nahrávači, tak liberu, bereme v tomto utkání tři body a první místo na turnaji.
Hráli a střídali:
Ondřej Unzeitig, Tomáš Kopecký, Tomáš Kristián, Jan Holáň, Vojta Vašíček, Radim Zvodský, Aleš Závodský, Dominik Jelen, Hynek Ondráček, Jakub Pelikán, Matěj Ranocha. Trenéři: Lubomír Vašina, Jaroslav Nekola.
Konečná tabulka:
1.VK OSTRAVA 4 3 0 1 0 11:4 10
2.Volejbal Brno 4 3 0 0 1 9:3 9
3.Green Volley Beskydy 4 2 0 0 2 6:7 6
4.Spartak Velké Meziříčí 4 1 1 0 2 6:8 5
5.SK Kojetín 4 0 0 0 4 2:12 0