Ani dobré výkony neudržely juniory v elitní skupině

Junioři

Naši junioři se po prvním turnaji neudrželi v elitní skupině extraligy. Přes solidní výkony skončili poslední a sestoupili do druhé skupiny. Na jejím turnaji se pokusí vrátit mezi elitu.
Pro letošní sezonu je pro náš tým poctou hrát mezi pěti nejlepšími týmy juniorské extraligy. Každá taková možnost je pro toto družstvo velká zkušenost.


Reálně jsme prozatím vyklidili pozici v silné čtyřce, kterou jsme drželi mnoho let. Favority stejně jako v kadetské kategorii jsou družstva z Prahy, Brna, Liberce, Příbrami. I přesto můžeme být spokojeni s nasazením a přes porážky i s předvedenou hrou.
Žádný zápas nebyl úplným propadákem, a i když setově to nevypadá, dvě utkání byla rozehrána na vítězství. Prozatím nám oproti soupeřům chybí herní zkušenost, především v nechybovosti, pozornosti a důležitosti v konkrétních situacích, kterou naši soupeři získávají v samotné hře v reprezentacích a v soutěžích dospělých (extraliga, I. liga).
VK Ostrava – VOLEJBAL BRNO 1:3 (-20,-23,26,-16)
Tři velmi vyrovnané sety. V prvním nám soupeř odskočil v jednom postavení. Druhý set jsme po celý průběh vedli a až v závěru rozhodl soupeř povedeným servisem. Ve třetím setu jsme zvládli odpřijímat důležité hráče, což se už nepodařilo v setu čtvrtém, kdy se dostáváme hned v úvodu pod tlak kvalitním podáním soupeře. To byl jediný a bohužel podstatný rozdíl ve hře obou družstev.
VK Ostrava – LVI PRAHA 1:3 (21,-24,-21,-22)
S favoritem extraligy jsme předvedli bojovný, kolektivní a výborný výkon. Celý první a druhý set jsme byli ve vedení s tím rozdílem, že první set jsme dohráli bezchybně, ale ve druhém na důležité poslední míče měl soupeř pevnější nervy i kus štěstí. Karta se pomalu začala obracet a s příchodem reprezentačního univerzála Tomana začal mít soupeř převahu i v útoku. Neprodali jsme svoji kůži lacino a z naší strany to byl zatím nejlepší výkon v sezoně.
VK Ostrava – Vavex Příbram 1:3 (-16,25,-25,-17)
Víme, že pokud chceme uspět, musíme proti Příbrami bodovat. Není to nic jednoduchého zvláště po našem posledním měření sil, kdy jsme dostali pořádně naloženo a kdy jsme ani v jednom setu nepřešli přes 13 bodů. Začátek zápasu byl katastrofický, chyba střídá chybu, a když už se zdá, že první set bude rychle u konce, v polovině setu se zvedáme, bojujeme a začínáme být jistějším a lepším družstvem. Set je však ztracen. Ve druhém setu soupeře k ničemu nepouštíme a ten mohutně stahuje v koncovce, kterou jsme si v náš prospěch pojistili třemi úspěšnými bloky. I další set máme vcelku pod kontrolou, držíme si dvou až tříbodový náskok. Bohužel aniž bychom se potkali s míčem, dvě chyby rozhodčího zařizují laciné vítězství soupeře. To se projevuje na naší psychice v úvodu čtvrtého setu a náskok, který si v naší slabé chvilce soupeř vytvoří, udrží zkušeně až dokonce.
VK Ostrava - DUKLA LIBEREC 0:3 (-18,-22,-21)
Obě družstva měla již jasno o svém pořadí před tímto zápasem. Liberec si veze první místo, když nepoznal hořkost porážky a naše družstvo se pokusí o své jediné vítězství. Zápas ani z jedné strany neměl ten správný náboj. Chyběly mu emoce a hráči již mleli z posledního. I přesto bylo vidět několik pěkných výměn. Soupeř byl jistější především na příjmu a v mezihrách, kde dominovalo reprezentační libero Pavlíček.
Cílem na dalším turnaji je návrat mezi elitní pětku v ČR. Stát nám budou v cestě naši soupeři v turnaji na konci listopadu: Volejbal Brno, Velké Meziříčí, Kojetín a Beskydy. Turnaj pořádá Brno.
Sestava VK Ostrava:
Ondřej Unzeitig, Tomáš Kopecký, Tomáš Kristián, Jan Holáň, Radim a Aleš Závodský, Dominik Jelen, Hynek Ondráček, Štěpán Šonovský, Adam Gorecki, Filip Srvnal a Jakub Pelikán.
Trenéři: Lubomír Vašina, Jaroslav Nekola
Konečná tabulka:
1. DUKLA LIBEREC
2. LVI PRAHA
3. VAVEX PŘÍBRAM
4. VOLEJBAL BRNO
5. VK OSTRAVA