Zlatý a bronzový pohár Intercupu patří našim týmům

Junioři

Na prvním místě tým našich juniorů, na třetím místě kadeti. To je výsledek dvoudenního klání devíti mládežnických týmů na skvěle obsazeném vánočním turnaji Inter Cup 2017.


Již se stalo tradicí, že na konci kalendářního roku pořádá náš klub za podpory statutárního města Ostravy, Moravskoslezkého kraje a několika příznivců mládežnického volejbalu mezinárodní turnaje mládeže - INTER CUP 2017. První den proběhl turnaj žáků, o kterém píšeme samostatně.
Následující dva dny byla hřiště na hale SAREZA připravena pro zápasy mezinárodního turnaje kadetů a juniorů za účasti devíti družstev. Z toho jich bylo šest z Polska a tři z naší republiky. Družstva byla rozdělena do dvou základních skupin (jedna po pěti, druhá po čtyřech), kde hrála na dva vítězné sety. První dva týmy postoupily do boje 1. – 4. místo, ostatní družstva pak o 5. – 9. místo.
Suverénem bojů ve skupinách se stalo družstvo našich juniorů, které válcovalo bez problémů jedno družstvo za druhým a bezpečně po výborných výkonech vyhrálo svoji pětičlennou skupinu, když postupně a bez ztráty setu porazilo juniory z Raciborze a Radlinu a kadety z Rybniku a Českého Krumlova.
Družstvo kadetů vybojovalo překvapivě postup z druhého místa silné skupiny, když porazilo juniory z Rybniku a kadety z Raciborze. Vítězem skupiny se stali junioři z Czechowic, kteří v souboji o první místo ve skupině porazili naše kadety 2:1 až v tie breaku 15:13.
Těmito zápasy a rozdělením do dvou výkonnostních skupin skončil první hrací den. Po večeři se mohli účastníci turnaje podívat a „zfandit“ našim mužům v extraligovém zápase proti VSC Zlín.
Dva zápasy odehráli další den naši junioři i kadeti. Kadeti vyhráli s kadety Rybniku a prohráli s družstvem našich juniorů. Naši junioři po vítězství s kadety a do té doby i neporaženým družstvem z Czechowic nakonec bez porážky a ztráty setu vyhráli celý turnaj před Czechowicemi, našimi kadety a kadety z Rybniku.
Mezi třemi nejlepšími hráči turnaje, které společně s vyhlášením umístění oceňovali zástupci správní rady VK Ostrava Tomáš Zedník a Tomáš Dvořák byli i naši zástupci Matouš Vancl a Tomáš Kopecký. Turnaj proběhl ve výborné sportovní a společenské atmosféře a je potřeba poděkovat všem, kteří tento turnaj opět organizačně skvěle zvládli a velkému množství rodičů a jejich rodinných příslušníků za super fandění a milou atmosféru. Všichni přítomní pak na závěrečném vyhlášení vysekli organizátorům parádní aplaus.
VK Ostravu reprezentovali:
družstvo juniorů:
Jakub Dvořák, Ondřej Muroň, Lubomír Mazoch, Vojtěch Vašíček, Matouš Vancl, Vojtěch Bauman, Oliver Sedláček, Matěj Lex, Vojtěch Kokeš.
družstvo kadetů:
Tomáš Kopecký, Oskar Hofman, Jan Holáň, Jan Černín, Radim Závodský, Jakub Henzl, Nikolas Konya, Michael Vodička.
Družstva vedli:
Lubomír Vašina, Stanislav Šereda, (Lukáš Vašina, Matěj Šmídl).
Konečné pořadí:
1. VK OSTRAVA - junioři(ČR)
2. TS Czechowice-Dzidzice - junioři(PL)
3. VK OSTRAVA - kadeti(ČR)
4. TS Volley Rybnik - kadeti(PL)
5. TS Volley Rybnik - junioři(PL)
6. Radlin - junioři(PL)
7. Raciborz - junioři(PL)
8. Raciborz - kadeti(PL)
9. Český Krumlov - kadeti(ČR)

IMG 1689 min

IMG 1743 min

IMG 1806 min

IMG 1808 min

IMG 1941 min

IMG 1968 min

IMG 1993 min