Česká reprezentace U19 s Lukášem Vašinou skvěle rozjela ME

Junioři
Česká volejbaloví mladíci po třech vítězstvích překvapivě vedou svou skupinu Mistrovství Evropy do 19 let. Tým, ve kterém nastupuje náš hráč Lukáš Vašina, postupně porazil Turecko 3:1, Finsko 3:0 a včera domácí Slovensko 3:2. 
Naše družstvo je zatím velice příjemným překvapením ME jak po stránce výsledkové, tak především předvedenou hrou. Lukáš Vašina nastupuje v základní sestavě na postu přihrávajícího smečaře a má velký podíl na prozatím prvním místě našeho národního celku ve skupině hrané v Púchově.
Mistrovství Evropy se hraje ve dvou šestičlenných základních skupinách v Púchově a maďarském Györu. Do první čtyřky, která zaručuje účast na MS, se dostanou dva nejlepší celky ze základních skupin. Semifinále a finále se odehraje v sobotu a neděli v Györu.
Družstva na třetím a čtvrtém místě budou hrát o umístění na 5. – 8. místě. Ještě šesté místo zaručuje postup na Hry mládeže. Poslední dva celky ze skupin na ME končí. 
Naše reprezentace je vytvořena z hráčů pěti oddílů.  Jsou v ní čtyři hráči z ČZU Praha (J.Svoboda, M.Roháček, M.Drozen, P.Horák), tři hráči z Českých Budějovic (F.Humler, J.Polák,M.Šotola), dva z Dukly Liberec (O.Piskáček, J.Pavlíček) a ze Zlína (R.Šulc, J.Varous) a jeden z VK Ostrava – Lukáš Vašina. Trenéry jsou Jiří Zach a Jan Svoboda.
Našim zbývají dva zápasy. Dnes ve středu od 15:00 s Francií a zítra (27.4.) od 17:30 s Rumunskem.
Livescore, statistiky, foto: www.cev.lu
Přenosy: www.laola1.tv
 
Tabulka skupiny po 3. kole 
1. CZECH REPUBLIC
2. TURKEY
3. FRANCE
4. FINLAND
5. ROMANIA
6. SLOVAKIA
 vasina me 1 web 1
vasina me 2 web 2