Zdeněk Šmejkal se vrací do Rakouska, ale jako trenér našeho VK Ostrava

 - Vedení klubu bylo smířeno s tím, že odejdu třeba po třech nedělích, záleželo by, jak by se vyvinula situace v Ostravě. Nakonec jsem tam byl čtyři měsíce, což byl pro mě pracovní bonus. Podmínky, které mi nabízeli, se s těmi v Ostravě nedají srovnat, ale chtěl jsem dodržet slovo, které jsme si s Tomášem Zedníkem dali. Další spolupráci jsme ve Waldviertelu nezavrhli. Jsme v kontaktu.

 - Za těch sedm let, co jsem tam dříve působil a tahali jsme tým z krajského přeboru, mi klub přirostl k srdci. Byl to rodinný klub a takový i zůstal, byť se zprofesionalizoval.

 - Waldviertelský tým byl už předtím dobře poskládaný, jen tam chyběly potřebné impulzy. Hráči pořádně nekomunikovali s předchozím trenérem.

 - Hodně vysoko už vzhledem k organizaci rakouské soutěže zisk bronzové medaile a i proto, že dva rakouské týmy pravidelně hrají Ligu mistrů (Tirol Innsbruck a Posojilnica Aich Dob – pozn. red.). Ty mají oproti dalším celkům navrch, takže ostatní hrají už jen o třetí místo.

 - Někteří hráči Waldviertelu ještě chodili na individuální tréninky. Ti kluci mi tam hodně dali.
 
 - Tam jsem se ale utvrdil v tom, že cesta, která je mi vlastní – vášeň ke sportu a tvrdý trénink, je správná. Za to vděčím těm klukům v Rakousku.
 
 - Byli v týmu dva rakouští reprezentanti, dva Poláci, Brazilec, Slovák Filo, Čech Calábek... A zajímavé bylo, jak kluci slavili vítězství – českou písničkou Jožka jede od skupiny Klec. Přišli s ní Poláci.
 
 - Neuvažoval o tom, že by přivedl některé hráče z Waldviertelu? „To bych klubu nemohl udělat, že bych odešel a ještě někoho vzal s sebou.