„Béčko“ úspěšně vstoupilo do druhé ligy

Muži

Ziskem dvou bodů vstoupil náš B-tým do 2. ligy (třetí nejvyšší soutěže), kterou bude letos hrát. Pod vedením hrajícího trenéra Vojtěcha Baumana jsme z dvojzápasu s možným favoritem soutěže Blue Volley Ostrava získali dva body. Po druhém kole držíme v tabulce 6. místo z devíti týmů.


Druhá liga mužů – skupina D
1. a 2. kolo
VK Ostrava B – Blue Volley Ostrava 3:2 (21,-16,-15,20,6)
VK Ostrava B – Blue Volley Ostrava 1:3 (22,-15,-10,-27)
Sestava VK Ostrava B: Karol, Mazoch, Březina, Ferenc, Holáň, Šonovský – Jelen. Střídali: Vašíček, Slovák, Bernard. Trenér Vojtěch Bauman.
Hodnocení trenéra Vojtěcha Baumana:
„Po dobrém vstupu do prvního utkání a následně po jasně prohraných dvou setech jsme se znovu zvedli. V závěru zápasu jsme soupeře předčili na příjmu i v útoku. Soupeř musel nasadit i zkušeného nahrávače Provazníka, ale na naši hru ve zkráceném pátém setu už nenašel odpověď.
Ve druhém zápase jsme sice opět začali dobře, ale postupně nám ubývaly síly a nakonec jsme padli po dlouhém čtvrtém setu. Narazili jsme na soupeře, který bude v horní polovině tabulky, možná je to společně s Holubicemi spolufavorit soutěže. Celkově mohu být s našimi prvními dvěma zápasy spokojený.“
Soupiska VK Ostrava B pro sezonu 2020/2021:
Bauman Vojtěch, Beneš Radek, Bernard Michal, Březina Michal, David Bronislav, Holaň Jan, Jaborský Jakub, Jelen Dominik, Karol Daniel, Mazoch Lubomír, Mýlek František, Navrátil Vojtěch, Siuda Denis, Slovák Lukáš, Travinský David, Vašíček Vojtěch, Šonovský Štěpán.