Úžasná sezona má bronzovou tečku!

Ve všech třech setech jsme soustředěným výkonem drželi Kladno na distanc. Výborně jsme podávali, překonávali se při obraně v poli a v útoku se mohli spolehnout na všechny hráče. Asi nejlepší utkání sezony na její závěr odehrál univerzál Jakub Dvořák, který byl v útoku takřka neomylný. Náš výkon od prvního setu gradoval a Kladnu jsme nic nepovolili. Před zaplněnou halou, kde se tísnila takřka tisícovka diváků, mohly začít oslavy bronzových medailí.
Extraliga mužů – o 3. místo
2. zápas
VK Ostrava – Volejbal.cz Kladno 3:0 (21,22,19)
VK Ostrava: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Trenér Jan Václavík.
Volejbal.cz Kladno: Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Baranov, Hýský, libero Moník. Střídali: Piskáček, Marel. Trenér Milan Fortuník.
V úvodu utkání se mohou hosté spolehnout na dobře útočícího univerzála Baranova. Po nevynucené chybě Sedláčka jdou do vedení 2:4. Podlesny srovnává přímým bodem z podání na 8:8. Oba týmy hodně kazí podání a stav je neustále vyrovnaný (11:11). Jdeme poprvé do dvoubodového náskoku, když si hostující nahrávač Habr nerozumí se svými útočníky (13:11). Již druhý přímý bod z podání Podlesneho a úspěšná dohrávka Dvořáka znamenají naše vedení 18:14. Kladno po skvělém podání Habra snižuje na 18:16. Jenže neméně dobře si vede za koncovou čarou Janků a před koncovkou vedeme již 21:16. Kladno se nevzdává a Hýský úspěšnou dohrávkou snižuje na 21:18. Po bloku Zajíčka je rozdíl mezi oběma soupeři pouze dvoubodový (22:20). Hosté těží ze skvělého podání Sobotky, ale univerzál Dvořák útočí bez bloku na 23:21 a sám nám přihraje přímým bodem z podání tři setboly (24:21). První set vyhrajeme po technické chybě Habra zaslouženě 25:21.
Úvod druhého setu je vzácně vyrovnaný. Jako první jdeme do většího náskoku po bloku Podlesneho a přímém bodu z podání Kotase (9:6). Navíc v útoku chybuje také kladenský univerzál Baranov (10:6). Po důrazném útoku Sedláčka je náš náskok pětibodový (12:7). V tu chvíli svého soupeře jasně přehráváme a po čistém esu Janků jdeme ve vedení 14:8. Po velmi dlouhé výměně a následném výborném podání Sobotky snižuje Kladno na 15:12. Hosté jsou zpátky ve hře, když po podání střídajícího Piskáčka snižují na 16:14. Kladno posouvá nahrávače Habra na post univerzála. Po jeho nevynucené chybě vedeme před koncovkou druhého setu 20:16. Hosté nechtějí tuto klíčovou sadu prohrát. Sobotka snižuje na 20:18. Podlesny zvyšuje neskutečnou fintou na druhou přes na 23:19. Menner nám zajišťuje úspěšným útokem čtyři setboly (24:20). Kladno odvrátí dva setboly, ale na chytrý úder Mennera je již krátké a vyhráváme i druhou sadu, tentokrát v poměru 25:22.
V úvodu třetího setu jdeme jako první do dvoubodového náskoku, když Kotas zablokuje Hýského (5:3). Výborně nám hraje univerzál Dvořák, který čistým esem zvyšuje a úspěšnou dohrávkou zvyšuje na 8:4. Kladno se může spolehnout na výborně podávajícího Sobotku, který i s pomocí pásky sítě snižuje na 8:6. Po nevynucené chybě Janků snižuje Kladno na 10:9. Podobně chybuje na druhé strany Hýský. K tomu přidáváme vynikající podání Podlesneho a vedeme o čtyři body (13:9). Po úspěšné dohrávce Mennera a chytrém úderu Dvořáka máme k dobru již šest bodů (17:11). Na post univerzála posouvá hostující trenér Fortuník opět nahrávače Habra, ale ten v útoku chybuje (19:12). Do koncovky třetí sady jdeme po bloku Podlesneho s vedením 21:14. Po bodovém bloku Janků máme bronzové medaile na dosah (23:15). Kladno při podání Vemiče ještě snižuje na 23:19, ale ten pátý servis v řadě kazí a před námi je pět mečbolů. Utkání ukončuje skvěle hrající univerzál Dvořák a po výhře 25:19 získáváme extraligový bronz.
Jan David (kapitán VK Ostrava): „Jsme rádi, jak sezona parádně pro náš končí. I když to vypadalo, že budeme vůbec bojovat o účast v play off, nakonec jsme se dostali po základní části do první čtyřky a vyřadili obhájce titulu z Karlovarska. Pak nám sice velmi kvalitní celek z Českých Budějovic zatarasil cestu do finále, ale sérii o bronz jsme po vynikajících výkonech zvládli. Je to vynikající a já děkuji klukům z týmu za celou úžasnou sezonu.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Podali jsme nejsoustředěnější výkon ze všech zápasů, co jsme bojovali o medaile. Klobouk dolů před mými hráči, jak doma ten druhý důležitý a rozhodující krok pro zisk bronzu zvládli. Byli jsme dnes lepší než Kladno a zaslouženě vyhráli.“
Tomáš Hýský (kapitán Volejbal.cz Kladno): „3:0 v Ostravě, co na to říct? Domácí před vynikající diváckou kulisou šli za druhou výhrou a ziskem medaile lépe než my. I přes snahu jsme se nevyvarovali velkému množství chyb, a proto jsme prohráli. Gratuluji Ostravě k zisku bronzových medailí.“
Milan Fortuník (trenér Volejbal.cz Kladno): „Vyráběli jsme laciné chyby. Ostrava byla hladovější po výhře a doma před svými fanoušky také výborně podávala. My jsme dnes byli pozadu a musím Ostravě jen pogratulovat k zaslouženému zisku třetího místa.“