U20 v Nymburce ve skupině na třetím místě

Naši hráči kategorie U20 skončili ve třetí výkonnostní skupině na druhém extraligovém turnaji své věkové kategorie v Nymburce na 3. místě. Celkově jim patří v extraligové tabulce 13. místo a pro další turnaj zůstávají ve třetí výkonnostní skupině.
Hodnocení trenéra Ivana Pelikána:
"Pro hráče šlo o velmi náročný víkend. Jednotlivé skupiny extraligy U20 jsou velmi vyrovnané a o té naší to platilo dvojnásob. Hrály se dlouhé zápasy a dohrávaly se až do pozdních večerních hodin. My jsme v sobotu končili až kolem 22. hodiny. V neděli se nám navíc stalo, že po pětisetové bitvě s Nymburkem jsme již skoro za hodinu a půl nastupovali rozhodující zápas s Frýdkem-Místkem.
Od prvního kvalifikačního turnaje se naše hra posunula výkonnostně o velký kus dopředu, což je pozitivní a potěšující zjištění. V zápase s favoritem skupiny Příbramí jsme měli dvě koncovky dobře rozehrané, ale vždy jsme shodně prohráli 26:24. Za stavu 24:21 bychom měli set již dohrát, ale trochu nám chybí zkušenost i klid v rozhodujících momentech setů.
Po této zkušenosti se nám druhý den již podařilo dvě koncovky s Nymburkem za podobného stavu dohrát, což vidím jako pozitivní. Družstvo bylo naladěno velmi pozitivně i bojovně, jen před posledním zápasem byla na hráčích vidět zjevná únava. Přesto se naše hra vrátila v posledním setu zápasu s Green Volley do našeho "normálu", ale byla z toho nakonec trochu hořká prohra 26:24.
Turnaj hodnotím velmi pozitivně z pohledu nárustu výkonnosti družstva i jednotlivců."