Junioři druzí na Memoriálu Josefa Saláta

Týmy byly  nalosovány do tří skupin vždy po čtyřech. Na družstvo kadetů čekala opravdu těžká skupina s domácími Raškovicemi, Beskydskými muži  (I.liga)a týmem VŠB Ostrava (II.liga). Právě s posledním jmenovaným se kadeti utkali hned ze startu. Soupeř získával velký počet bodů z útoku středem, na který naši hráči neuměli zareagovat a s VŠB prohráli 0:2. Druhý zápas svedli kadeti s domácími borci. První set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou lépe zvládli mladíci z Ostravy. Ve druhé sadě se domácí Raškovice vždy drželi ve vedení, v deštivém utkání však opět koncovka vyzněla pro kadety, kteří si připsali první výhru v turnaji.  Junioři byli přiřazeni do skupiny s týmem Pstruží, Chudák pes (ligový hráči, Muroň, Neterda, Srkal atd.) a Pálkovic. Vstup do utkání se Pstružím juniorům vyšel, když vyhráli úvodní set. Poté se však soupeř rozehrál a oba týmy se rozešly smírně po remíze 1:1. V dalším zápase čekal na juniory  tým Chudák pes. Po většinu času vedli soupeři, koncovka druhé sady však patřila ostravským hráčům, kteří si tak do tabulky připsali již druhou remízu.

Následně se po nepřízni počasí přesunul celý turnaj do místní tělocvičny, která nabízí tři kurty. Pokud chtělo mužstvo kadetů postoupit do vyřazovacích bojů, museli by bodovat s Beskydami. Začátek se vyvíjel velmi slibně, jelikož Ostrava vedla již 6:0. Muži z Beskyd se však dokázali vzpamatovat a nepříznivý stav otočit. Druhá sada nabídla opět velmi pohledný a kvalitní volejbal se stejným průběhem. Po prohře 0:2 tímto turnaj pro mladší z družstev skončil. Na juniorský tým čekal poslední ze soupeřů, kterým byly Pálkovice. Tým pod vedení kapitána Dana Karola se držel tradice a opět bodoval, čímž se dostal do další části turnaje. Čtvrtfinálovým soupeřem juniorů byl tým VŠB Ostrava. Hra ostravských volejbalistů šla set od setu nahoru.  Po jasné  výhře 2:0 se naši hráči mohli radovat z postupu mezi nejlepší čtyřku. První semifinále nabídlo souboj Beskydských mužů s družstvem Školkári. Ve druhém semifinále na sebe narazili Ogaři (bývalý ligový hráči, Zedník, Jokl, Skála atd.) a VK Ostrava-junioři. Hráči ostravského celku přistoupili k zápasu zodpovědně a zvítězili 2:0. Ve finálovém souboji  si tedy zahráli junioři z Ostravy proti slovenským Školkárům (ligový hráči Prešova, Košic, v čele s Filipem Hanákem).  Bývalí a současní hráči mužské slovenské extraligy potvrdili roli favorita.  Ale vůbec to neměli slovenští muži s našimi juniory jednoduché. V prvním setu naše družstvo vedlo až do samé koncovky, ale zkušenost nakonec zvítězila a po setech 20:18, 20:18 (hrálo se pouze do 20 bodů) a výhra 2:0 znamenala i celkové vítězství v letošním ročníku Memoriálu Josefa Saláta v Raškovicích. I přesto, že skupinou junioři prošli se třemi remízami, nakonec zvládli 2 důležité zápasy a na turnaji skončili na mužském turnaji stříbrní.                                                        

Gratulujeme.

Celkové pořadí z celkového počtu 14 družstev:

  1. ŠKOLKÁRI (hráči slovenské extraligy)
  2. VK Ostrava – junioři
  3. Beskydy Frýdek-Místek (Kubala, Jambor, Plichta atd.)
  4. Ogaři (Zedník, Skála, Jokl atd.)
  5. – 8. místo  VŠB Ostrava, Pstruží, Morávka, Palkovice

Za družstvo juniorů hráli: 

       D.Karol, L.Vašina, M.Vancl, V.Bauman, O.Sedláček, P.Mlčák, M. Privara, R.Dihel                                                                                                                 

Za družstvo kadetů hráli:

     F.Bořuta, L.Mazoch, M.Lex, D.Kamrádek, L.Kittel, J.Holáň, A.Kozel, V.Dastík, J.Černín                                                                                                               

Trenér: Lubomír Vašina

raskovice 1

 

raskovice 2

Za družstvo zapsal R.Dihel