Junioři splnili s Kojetínem roli jasného favorita

Junioři

V dohrávaných zápasech 9. a 10. kola splnili naši junioři roli jasného favorita a přehráli Kojetín dvakrát bez ztráty setu. Náš soupeř doposud v průběhu extraligy získal pouhý jeden bod a výrazný odpor našemu oslabenému týmu kladl pouze ve třetím setu druhého zápasu.


Kojetín – VK Ostrava 0:3 (-17,-12,-20) a 0:3 (-17,-17,-24)
K zápasům odjíždělo pouze sedm hráčů do pole a dvě libera. Navíc se hned v prvním setu úvodního zápasu zranil blokař Tomáš Kristián. Kluci však soupeře nepodcenili a získali všech šest bodů.
„Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce jsme splnili roli favorita. Zápasy jsme nepodcenili, kluci předvedli dobrý přístup a také herní kvalitu. Měli jsme sice vzhledem k okleštěné sestavě minimum možností na prostřídání a herní varianty. Pod dojmem toho, jak jsme zvládli první utkání, byl v tom druhém výkon trochu kostrbatější. Ve druhém setu vedl soupeř 8:4 a třetí set dotáhl až do vyrovnané koncovky, ale tím, že jsme to zvládli, jsme potvrdili naši kvalitu,“ zhodnotil zápasy trenér juniorů Lubomír Vašina.
V extraligové tabulce jsou naši junioři na druhém místě za suverénním Brnem, když vyhráli osm z dvanácti zápasů. Extraliga pokračuje dalšími zápasy 9. února 2019.