Vítězství v extralize a nabitý prosincový program

Junioři

Juniorský tým VK Ostrava má v prosinci opravdu nabitý program, který bude pokračovat i zkraje nového roku. Vítězstvím v obou zápasech s Novým Jičínem pro letošní rok dohrál tým trenéra Lubomíra Vašiny svůj extraligový program. Dále však pokračuje ve smíšeném týmu s kadety v odvetách polské soutěže a absolvuje několik kvalitních mezinárodních turnajů.

O uplynulém víkendu si náš tým odložil extraligový dvojzápas s Kojetínem a zajížděl tak jen na palubovku Nového Jičína. Naši kluci bez problému splnili roli favorita a vyhráli dvakrát 3:0 (12,15,22 a 22,16,15) „Jeli jsme do Nového Jičína s jasným cílem potvrdit roli favorita. My tam nyní vyhráváme pravidelně, ale někdy je problém, aby kluci soupeře nepodcenili. Nový Jičín sice bojoval, měl dobrý servis, my jsme ho však přehráli. Náš výkon byl ale takový profesorský a na můj vkus jsme hráli příliš úsporný volejbal. V této kategorii bychom měli každý zápas sehrát s velkým nasazením a nadšením,“ uvedl k posledním dvěma extraligovým zápasům juniorů trenér Lubomír Vašina. „Na omluvu hráčům musím dodat, že šli do zápasů s velkou únavou, protože předtím sehráli první zápas odvetné části polské soutěže, v kterém jsme porazili Bielsko Bialou 3:1. Navíc někteří měli v nohách také sobotní zápas druhé ligy v dresu České Třebové proti Volejbalu Ostrava.“
V dalším programu dohrají junioři odvetná utkání polské extraligy Slezského vojvodství, kdy je do Vánoc čekají postupně týmy Raciborze, Zywiece a Těšína. „Třináctého prosince máme v plánu tradiční vánoční trénink s rodiči. Po posledním zápase s Těšínem hrajeme ještě před Vánoci mezinárodní turnaj v Częstochowe, následně po Vánocích tradiční domácí mezinárodní Inter Cup a první lednový víkend se účastníme přeboru České obce sokolské v Chocni,“ popisuje náročný program juniorů Lubomír Vašina.