Festivalová oslava volejbalu v Rybniku

Polský klub pozval na akci vedení města Rybniku, z Ostravy přijel náměstek primátora pro sport a školství Vladimír Cigánek. „Perfektní sportovní odpoledne, které krásně gradovalo od žákovských týmů až po dramatické střetnutí A mužstev,“ řekl po turnaji náměstek ostravského primátora. Zároveň uvedl, že po takovém volejbalovém odpoledni budou asi jeho návštěvy na extraligovém volejbale častější.
Atmosféru volejbalového festivalu si pochvalovali i organizátoři. „Líbilo se mi, že všichni fandili svému klubu, ale nikdo nefandil proti soupeři,“ pochvaloval si po turnaji viceprezident pořádajícího klubu TS Volley Rybnik Lech Kowalski. „Ukázalo se, že volejbal nezná hranice ani na úrovni mládežnických klubů.“ Předseda správní rady VK Ostrava Pavel Žurek k tomu dodal jen dvě slova: „Úžasné odpoledne.“
Celou akci zhodnotil manažer našeho klubu Tomáš Zedník: „Náš partnerský klub z Rybniku měl akci výborně zorganizovanou. Volejbalový program trval takřka osm hodin. Akce se těšila velkému diváckému zájmu mnoha fanoušků a rodičů. Náš klub se v Polsku velmi dobře prezentoval. Nyní máme vizi, že bychom na oplátku příští rok uspořádali druhý ročník my. Partnerství s polskými kluby chceme i v budoucnu podporovat.“
Výsledky:
Žáci: Rybnik – Ostrava 3:0
Kadeti: Rybnik – Ostrava 0:3
Junioři: Rybnik – Ostrava 0:3
Muži: Rybnik – Ostrava 1:3 (22:25, 25:21, 19:25, 30:32)
Součástí volejbalového programu bylo také utkání na jeden set, kdy týmy tvořili zástupci vedení města, sponzoři a vedení klubu. VK Ostrava v tomto krátkém zápase zvítězil 26:24.

fes ryb 2

fes ryb 3

fes ryb 4

fes ryb 5

fes ryb 1 tit II