Po prohře v Benátkách se předkolo play off vzdaluje

Bohužel jsme v zápase o rozdílových šest bodů navázali na špatný výkon z domácího utkání s Příbramí a v Benátkách jsme neuhráli ani set. Dvě kola před koncem základní části se nám vzdaluje účast v předkole play off a budeme bojovat o vyhnutí se baráži. Poslední Zlín je už totiž jen bod za námi. A je možné, že s ním v posledním kole extraligy sehrajeme přímý souboj o poslední místo.
Extraliga mužů – 23. kolo
VK Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 3:0 (21,23,21)
VK Ostrava: Pawlun, Tsmokalo, Dvořák, Olsen, Vancl, Jarosinski – libero Motyčka. Střídali: Resl, Michalovič, Mazoch. Trenér Dariusz Luks.
Ve vyrovnaném úvodu utkání domácí dobře brání na síti, z naší strany boduje Jarosinski. Po výborném podání Prokopce vedou domácí 10:7. Prokopec hraje s chutí a po útoku z pipe zvyšuje na 12:8. Další problémy máme po podání Křesťana a za stavu 16:9 spěje první set k jasnému konci. Po dvojím hraní Motyčky je to 18:10. Do servisu se dobře opře Pawlun (18:13). Benátky se mohou v útoku spolehnout na trojici Šulista, Prokopec, Křesťan (21:15). Jarosinski s Tsmokalem snižují na 21:18. Dobře podává Dvořák (21:19). Koncovka patří domácím a ti vyhrávají první set po dohrávce Patočky 25:21.
V úvodu druhého setu vedeme 5:7. Pawlun boduje na druhou přes. Střídající Michalovič je zablokován na 8:8. Po chybě Krále v útoku vedeme 11:13. Sorra srovnává bodovým blokem (13:13). Po technickém zakončení Michaloviče se jde do koncovky za stavu 20:20. Poslední dva míče za stavu 23:23 uhrají domácí. Sadu ukončuje útokem přes blok Křesťan (25:23).
První dva body třetí sady uhrajeme my, Benátky následně další tři. Král zablokuje Dvořáka (8:6). Při podání Sorry Benátky odsakují na 11:7. Michalovič snižuje technickým úderem na 11:9. Po nevynucené chybě Šulisty ztrácíme bod (12:11). Je to ale jen jedna z mála chyb výborně hrajícího domácího smečaře. Při jeho podání mají domácí k dobru čtyři body (17:13). Po bloku Prokopce je za stavu 20:15 zápas rozhodnut. Při podání Dvořáka sice snížíme na 21:18, ale je to bohužel naše labutí píseň. Jarosinski útočí do sítě a zápas končí po zkaženém podání střídajícího Resla (25:21).