V Liberci se chceme přiblížit přímému postupu do play off

Muži

Základní část extraligy pomalu vrcholí. Sérii třech zápasů, ve kterých se rozhodne, zda postoupíme do čtvrtfinále play off nebo budeme hrát předkolo, začínáme v sobotu 29. ledna od 18 hodin v Liberci.


Po devatenácti kolech jsme v tabulce na šestém místě. Máme stejný počet bodů jako Praha a Kladno. O pořadí rozhoduje počet vítězství, kterých mají pražští Lvi více. Náš sobotní soupeř z Liberce je čtvrtý. Na svěřence trenéra Michala Nekoly ztrácíme pět bodů.
V prvním utkání na domácí palubovce jsme prohráli celkem hladce 0:3, když větší odpor soupeři jsme kladli až v poslední sadě zápasu, kterou jsme prohráli 25:27.
Náš tým sehrál poslední tři extraligové zápasy na maximální počet pěti setů a až v tom posledním přišel doma proti Brnu velmi důležitý zisk druhého bodu.
Aktuální forma Liberce není zázračná. Severočeši vyhráli jediný z posledních čtyř zápasů. Doma porazili 3:0 Lvy Praha a jinak jen prohráli, v extralize 1:3 s Odolenou Vodou a 2:3 s Příbramí. V semifinále Českého poháru přišla ještě porážka 1:3 s Kladnem.
Jaký los mají ve 20. kole naši přímí konkurenti v boji o elitní šestku? Lvi Praha hostí Ústí nad Labem, Kladno hraje doma s Českými Budějovicemi a Odolena Voda v Brně.
Držme našim hráčům v sobotu 29. února od 18 hodin palce, ať přivezou z Liberce další důležitý bodový zisk.