Nejen s cílem navázat na předešlá úspěšná utkání, ale hlavně potvrdit pozici v elitní pětce extraligy, půjdou naši hráči do extraligového zápasu se Zlínem. V utkání 20. kola tento tým hostíme v sobotu 23. února od 17 hodin.

Čtyři zápasy má za sebou tým VK Ostrava B ve finálové skupině Moravskoslezského kraje. Ve skupině je šest mužstev, našimi soupeři jsou Palkovice, Dolní Benešov, Kylešovice, Pstruží a Odry.

Původní plán vyšel na jedničku. Junioři zvládli dvě dohrávaná utkání proti Zlínu se ziskem šesti bodů a na třetím místě extraligové tabulky mají ztrátu na druhé ŠSK Beskydy pouhé tři body.

Ostravské prázdniny trochu utlumily hru našich žáků, ale ti se i přes dvě porážky udrželi v elitní skupině krajského přeboru. Z pětičlenné skupiny sestupují pro příští turnaj vždy dva týmy.
Skupina A Krajského preboru starších žiakov pokračovala v nedeľu piatym turnajom v Novom Jičíne. Po prázdninovom týždni žiaci VK Ostrava nedokázali proti dvojici súperov výraznejšie vzdorovať a dosiahli dve prehry a dve výhry. V turnaji hral znovu najlepšie Nový Jičín, keď vyhral všetky zápasy. Naše tretie miesto zaručuje žiakom A skupinu aj v nasledujúcom turnaji.

Na palubovce posledních Benátek nad Jizerou jsme nic nepodcenili a po hladkém průběhu jsme navlékli pátý korálek na šňůru naší vítězné série. Minimálně do sobotního zápasu Zlín – Karlovarsko jsme na čtvrtém místě tabulky před soupeřem ze západu Čech.

Všech pět našich nominovaných hráčů se dostalo do sestavy kola v anketě České televize a Českého volejbalového svazu. Na základě nominace odborníků ČVS o sestavě kola hlasují fanoušci. V extraligovém kole, ve kterém jsme porazili Budějovice v televizním utkání fanoušci potvrdili všechny ostravské nominace.

Velká marodka přepadla v aktuální fázi sezony naše juniory a projevilo se to dvěma porážkami s ŠSK Beskydy. Regionální rival zvýšil náskok na druhém místě na 9 bodů, ale náš tým má dva dohrávané zápasy se Zlínem k dobru.

Fanoušci cítí šanci týmu bojovat o neskutečné třetí místo. Po čtyřech výhrách v řadě můžeme opravdu vzhledem k dobrému losu bojovat o třetí pozici po základní části. Po zápase v Benátkách hrajeme doma se Zlínem a Karlovarskem a venku se Lvy Praha. Hráči a hlavně trenér Václavík však krotí nadměrná očekávání. Podle něj nám v zápasech role favorita příliš nesvědčí a stále zdůrazňuje, že: „musíme jít poctivou prací a s pokorou zápas od zápasu“.

TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE