Do zahraničí? Ještě ne. Šmídl bude nadále bojovat za Ostravu

Napsali o nás

Plánoval, že po minulé sezoně odejde nejlépe někam do zahraničí. Jenže Matěj Šmídl, univerzál a kapitán volejbalistů Ostravy, ještě nejméně rok v týmu, v němž začal hrát extraligu, zůstane. „Rozhodl jsme se pokračovat v Ostravě i pro to, že jsem byl půl roku zraněný s tím ramenem, bojoval jsem s tím do posledního zápasu ligy,“ prohlásil.

Přiznal, že pořád ještě nemá rameno úplně v pořádku, jak tomu bylo na začátku sezony. Pořád se ještě necítím tak dobře, a to mě přimělo k tomu, abych zůstal. Ale bude to fakt už moje poslední sezona v Ostravě,“ usmál se. „Hlavně aby se nám povedla.“
Také coby nejmladší kapitán v extralize cítí zodpovědnost, že se mladý ostravský tým nedostal dále než do čtvrtfinále.
„A důležité pro mě je, že jsme kromě Šuliho (smečař Petr Šulista, jemuž skončilo hostování a šel do Kladna – pozn. red) zůstali v mužstvu skoro všichni. Hlavní je, že vedení klubu udrželo nahrávače Mateusze Biernata a smečaře Davida Janků. Jen mě mrzí, že odešel Šmejki,“ zmínil trenéra Zdeňka Šmejkala, který po sedmi letech v Ostravě zamířil do rakouského Unionu Waldviertel. Nahradil ho jeho asistent a někdejší reprezentační libero Jan Václavík.
„Honza asi bude pokračovat v práci, kterou nastartoval Šmejki, tak snad půjdeme nahoru. Pomoci by nám mělo i to, že budeme s klukama pohromadě už druhý rok, takže naše souhra bude zase o něco lepší.“
Šéfové klubu usilovně hledají především blokaře, protože stále není jasné, zda zůstane Jan David. A také smečaře.
To vše Matěj Šmídl nyní sleduje zpovzdálí, jelikož je s reprezentací do 21 let na mistrovství světa v Brně. Tam je z ostravských hráčů také smečař Lukáš Vašina.
Národní tým v pátek na úvod šampionátu prohrál s Kanadou 2:3 (-22, 13, 23, -18, -12). „Je to komplikace, protože právě zápasy s Kanadou a v neděli s Marokem jsou pro nás rozhodující, abychom se dostali do nejlepší světové osmičky,“ upozornil Šmídl.
Dnes hrají Češi s Polskem a to mohou jen hodně překvapit. „Poláky známe, víme, co od nich čekat. Jsou mimořádně silní. Maroko je však pro nás obrovská neznámá,“ dodal Matěj Šmídl.